9 правил, яких дотримуються успішні люди при знайомстві

Будь-яка людина на вашому шляху може стати вашим переконаним другом, цінним партнером, наставником чи союзником. Ви ніколи не вгадаєте заздалегідь, які ролі ви будете грати в житті одне одного.

Тутка наводить правила, яких дотримуються ті, хто цінує знайомства і розуміє справжню цінність зв’язків.

Проведіть невелике дослідження перед зустріччю

Більшість нових знайомств, ділових зустрічей передбачувані або заплановані. Зробіть зусилля перед зустріччю — постарайтеся дізнатися більше про співрозмовника про його професійний досвід, захоплення, особисті інтереси. Це позитивно вплине на ваше сприйняття іншою людиною і зустріч відбудеться продуктивніше. Успішні люди не нехтують цим простим правилом.

Підготуйтеся до контексту зустрічі

У вас передбачається побачення, обговорення умов з новим постачальником чи співбесіда (незалежно від того, з якого ви боку — з боку роботодавця чи претендента), підготуйтеся — продумайте питання, які хочете спитати, і відповіді на передбачувані питання до вас.

І, звичайно, важливо не забувати про те, що ви бачите ситуацію тільки зі свого боку і маєте обмежене уявлення про мотиви співрозмовника — так що ідеально було б продумати кілька варіантів перебігу бесіди і бути гнучкішим.

Завжди пам’ятайте про те, що ніхто не відчуває себе досить комфортно

Мало для кого спілкування з незнайомими людьми досить комфортно, і не так важливо — це перше побачення чи ділова зустріч. Всі ми турбуємося про справлене враження, боїмося втратити важливе. І ваш співрозмовник, навіть, незважаючи на всю удавану серйозність, теж відчуває себе незатишно і хвилюється.

Якщо ви будете усвідомлювати, що перед вами звичайна людина, ви забудете про свої переживання, і спілкування пройде спокійніше.

Доброзичлива посмішка — ваша прикраса

«Посміхайтеся» — досить відома порада. Але не всі посмішки схожі одна на одну. Фальшива чи недоречно широка посмішка може відлякати, з такою посмішкою, зазвичай, нав’язливо продають непотрібне барахло.

Нехай посмішка буде справжньою, щирою, що йде зсередини. Нехай посмішка народжується від передчуття цікавого спілкування, виникає з шансу бути приємно здивованим, дізнатися щось нове чи почати стосунки, які можуть стати важливими в майбутньому.

Дивіться в очі співрозмовнику

Прямий погляд говорить про щирість, відкритість й сміливість. опущені очі, які бігають,  створюють неприємне враження. Дивіться в очі співрозмовнику. Але важливо також, щоб погляд був спокійним і доречним, щоб це не було схоже на гру в баньки і не виглядало, як спроба домінування.

Пам’ятайте також і про різницю культур — доброзичлива зустріч очей в нашому суспільстві може бути розцінена як неввічливість чи навіть агресія в інших країнах. Невелике попереднє дослідження допоможе встановити для себе правила в залежності від людини, з якою належить зустріч. Якщо у вас не було можливості дізнатися про людину заздалегідь, поспостерігайте за нею, зорієнтуйтеся в процесі спілкування.

Пропонуйте культурно прийнятне привітання

Привітання в світі дуже відрізняються, і те, що нормально в одній культурі, може бути неввічливим в іншій. Будьте уважні до цього. Звичайно, іноземні співрозмовники розуміють, що між культурами є різниця, але, якщо ви запропонуєте їм культурно прийнятне привітання, шанси на успіх зустрічі дуже зростуть. Виявляйте ввічливість і увагу, і це не залишиться непоміченим з їх боку.

Звертайте увагу на навколишні предмети для підказки про співрозмовника

Якщо зустріч відбувається в чиємусь офісі, в будинку чи іншому місці, де ваш співрозмовник часто буває, подивіться навколо. Ви можете знайти ключі і підказки до особистості людини, з якою проходить зустріч. Книги і твори мистецтва, меблі, невеликі деталі обстановки чи навіть фотографії. Познайомтеся з ними, зверніть увагу, це допоможе налагодити довірливий контакт.

Зосередьтеся на інтересах іншої людини

Зосередьте увагу на потребах, інтересах і комфорті іншої людини. Запропонуйте їй те, чого вона дійсно хоче. Ненав’язливо покажіть переваги співпраці з вами. Це не означає ігнорування своїх власних інтересів, це значить не зациклюватися тільки на своєму зиску і бажаннях. Намагайтеся зрозуміти мотивацію іншої людини.

Не затягуйте зустріч

Важливо вчасно поставити крапку. Нехай навіть і залишаться необумовлені миті, це цілком природно для першої зустрічі. І ви і ваш співрозмовник будете чекати наступного разу і зумієте без поспіху обміркувати необхідні нюанси.

Перша зустріч — це скоріше знайомство, і не потрібно прагнути одразу вмістити в неї всі питання. Залиште простір для природного прогресування відносин.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close