8 золотих правил спілкування

Ці правила допоможуть вам легко і невимушено спілкуватися з людьми.

1. Не збирайте образи, – це дорого коштує.
Необхідно навчитися пробачати. Це потрібно не іншим, а, в першу чергу вам. Не обов’язково при цьому продовжувати спілкуватися з кривдником.

2. Не ображайтеся на дітей, що вони вас не розуміють.
Щоб зрозуміти, треба пройти той же життєвий шлях. Між вами  часова дистанція. Так було і так буде. Проблема батьків і дітей – вічна проблема.

3. Роблячи добро, не чекайте добра.
Не очікуйте, що оточуючі повинні вас любити, поважати. Навчіться отримувати задоволення від того, що ви даєте і робіть добро тоді, коли є поклик душі, а не тоді, коли вас змушують. «Благословен той, хто нічого не чекає, тому що він ніколи не буде розчарований» (О.Попов).

Підписуйтесь на акаунт ТУТКА в INSTAGRAM

4. Не критикуйте!
«Критика марна тому, що вона змушує людину оборонятися і, як правило, – прагнути виправдати себе. Критика небезпечна тому, що вона зачіпає почуття власної значущості і викликає образу (Д. Карнегі).

5. Не сперечайтеся.
Все одно нікому нічого не доведете. Кожен залишається при своєму. Все одно інший не зможе зрозуміти вас, тому що у нього інший життєвий досвід. «У світі існує тільки один спосіб взяти гору в суперечці – це ухилитися від неї» (Д. Карнегі).

6. Не нав’язуйте своє минуле оточуючим, якщо вас про це не просять.
Будь-яка нав’язана дія, навіть любов – це агресія.

7. Оцінюючи поведінку іншої людини, постарайтеся взяти до уваги ситуацію і обставини.
Наш позитивний образ «Я» багато в чому пов’язаний з тим, що ми можемо пробачити собі неналежну поведінку, пославшись на несприятливу ситуацію і обставини, але не прощаємо іншого, будуючи його цілісний портрет, виходячи з конкретної ситуації і обставин.

8. Не вимагайте і не чекайте від інших схожості з вами.
Є різні «види» людей, що відрізняються різними рівнями свідомості і самосвідомості. Ці видові відмінності між людьми такі ж, як і між різними видами тварин (мураха, слон, мавпа і ін.). Але навіть серед людей одного і того ж виду є індивідуальні відмінності. Тому не варто дивуватися різниці думок, вчинків, мотивів і цінностей. Постарайтеся приймати людей такими, якими вони є.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close