8 прийомів читання людини, якими користуються ворожки і екстрасенси

© astroguide.ru

Якщо перед вами дуже крутий екстрасенс, медіум або ворожка буквально вивертає навиворіт ваше життя, це зовсім не означає, що перед вами чудо Господнє. Це просто ви довірливий!

І Тутка вам це доведе, продемонструвавши 8 психологічних прийомів так званого холодного читання, якими в основному і користуються всі «провидці». До слова, потренувавшись, ви також можете їх використовувати.

Промацування

Досить банальний, але дієвий прийом – промацування, або візуальний моніторинг. Це детальний аналіз зовнішності людини, який може багато що про неї розповісти (вартість одягу, зморшки, стиль, аксесуари, манера поведінки, діалект, жаргон і т. д.). Не будемо приділяти багато слів цьому і так ясному пункту, перейдемо до наступного.

Ефект Барнума

Оцініть цей опис. Це про вас! Читача Тутки.

«Ви досить самокритичні. Ви відчуваєте, що маєте величезний невикористаний потенціал. У вас є слабкі сторони, але в цілому ви здатні їх компенсувати. Вам подобаються періодичні зміни і різноманітність, обмеження пригнічують вас. Ви пишаєтеся своєю здатністю до нестандартного мислення і незалежного міркування. Часом ви відкриті і товариські, а іноді потайливі і скептично до всього налаштовані. Часом ви всерйоз сумніваєтеся в правильності обраного вами шляху. Впевненість у майбутньому – це одна з ключових цілей у вашому житті».

Ми вгадали?

Вам здається, що це про вас, чи не так?

Насправді, це просто ефект Барнума.

Цей ефект вивів зі своїх експериментів психолог Фінеас Барнум. Полягає він у тому, що люди дуже високо оцінюють точність подібних особистісних описів, якщо вважають, що вони створені індивідуально для них. Насправді ж вони настільки узагальнені і невизначені, що їх можна з таким же успіхом застосувати і до багатьох інших людей. Більшість гороскопів пишуться саме за допомогою ефекту Барнума, а також багато медіумів дають поради і описи, керуючись саме ним. Оцініть приклади:

  • «Останнім часом вам здається, що ви робите помилку і не знаєте, що вирішити. Повірте, саме у вашому випадку найвірнішим буде покластися на інтуїцію і відчуття».
  • «У вас є таємний ворог серед ваших близьких. Можливо, ви навіть самі не усвідомлюєте цього, але він сильно і не дуже позитивно впливає на ваше життя».
  • «Вцілому ви людина чесна і принципова, але у вас були в житті випадки, коли вам доводилося відступати від своїх поглядів».

На жаль, прогинаючись під авторитетом і магічним голосом різних медіумів і екстрасенсів, більшість людей наївно сприймають ці загальні фрази, як прояв надприродного.

А між тим середньостатистичному провіснику варто лише вибрати метод, яким вони скористаються для «зчитування» людини, наприклад по руках. І малюнок на руках не важливий – важливий усереднений опис, в який ви повірите.

Ефект розумного Ганса

Отже, жив на зламі XIX-XX століть німецький математик Вільгельм фон Остін і був у нього кінь по імені Ганс. І цей Ганс на подив тих, які оточують вирішував математичні завдання, вистукуючи правильну відповідь копитом. Чудо?

Ні. Завдяки подальшому розслідуванню німецького психолога Оскара Пфунгста стало зрозуміло, що кінь зовсім не рахував про себе, а помічав ледь помітні ознаки хвилювання того, хто задає питання: коли число ударів копитом наближалося до правильного, людина, яка поставила питання, так чи інакше напружувалася, а коли число повністю збігалося, розслаблялася. І Ганс просто переставав стукати.

Медіуми користуються таким же способом. Наприклад, можна сказати: «У вашому житті останнім часом проблеми з чо… ні-ні, з жінкою». Після спроби почати слово «чоловік» досвідчений медіум бачить, так само як і Ганс, по ваших очах, що це не чоловік. Значить, жінка. І так можна вгадати багато чого.

Закидання вудок

Можна ставити питання, які побудовані так, як ніби це твердження. Наприклад, екстрасенс починає:

– «Я бачу, що у вас проблеми», – і це логічно, адже без проблем ви б до нього не прийшли.

– Так.

– «Адже вони пов’язані з особистим життям?» – а глобальних сфер в житті не так багато, потрапити можна легко.

– Так.

Якщо ж екстрасенс не потрапить, це не буде виглядати провалом, адже він нічого не стверджував, це буде виглядати просто, як питання для постановки діагнозу. У будь-якому випадку далі ви проясните ситуацію самі.

Прийом «Ти обраний, Нео»

Є такий цікавий прийом, коли екстрасенс змушує йому повністю вірити, коли розкриває те, що клієнт сам про себе не знав, але, можливо, здогадувався. Навіть скоріше хотів здогадуватися. Наприклад, багато хто погодився б зі словами екстрасенса: «У тебе є нереальний потенціал, який ти не використовуєш, але завжди здогадувався про його наявність».

  • Поправка: зрозуміло, відкриття на кшталт «Ти завжди знав, що ти дуже нехороша людина» ніколи медіумом використані не будуть, так як люди не хочуть чути негатив.

Стрільба з дробовика

Мета цього прийому – перерахувати всі можливі варіанти, адже хоч один такий потрапить у ціль. «Яка наївна нісенітниця!» – подумаєте ви, але між тим, якщо медіум почне як би про скбе перебирати, розмірковуючи, варіанти: «Я бачу, бачу вашого батька, ні, дідуся, ні, ні. Мати – так теж ні. Ага, сестру», – і в момент, коли він наткнеться на потрібний варіант, ви мимоволі викрикнете: «Точно, точно, це сестра!». І з захопленням здивуєтеся, як цей шарлатан таки вгадав!

Привласнення сказаного собі

Ще одне з обов’язкових умінь медіума – почувши твердження від клієнта, сказати, що він уже давно знав це. Причому з таким загадковим виглядом, що клієнт, безсумнівно, повірить, що той дійсно знав. Також провидці люблять самі закінчувати фрази за клієнтів, користуючись логікою, але буквально випромінюючи магію:

– Мене влаштовує моя робота, але…

– Але ви відчуваєте, що щось з нею не так?

– Саме так! Так ви просто мене наскрізь бачите!

Адже людина, яку повністю влаштовує її робота, не прийде до екстрасенса з розповідями про неї просто так, тому що вона чудова. Цей же спосіб «договорити» думку використовується, якщо зроблена помилка:

– Мене влаштовує моя робота, але…

– Але ви відчуваєте, що щось з нею не так?

– Ні, з нею все нормально, а ось з дружиною…

– Ви відчуваєте, що робота заважає вашим відносинам з дружиною.

– Саме так! Так ви просто мене наскрізь бачите!

Загалом, не будьте наївними. Це чиста логіка.

1. Зняття з себе відповідальності

Ну, і головне, щоб не вийшов результат «це фіаско, братан», перед читанням людини середньостатистичному медіуму, звичайно, варто згадати про тонкощі матерії паралельної реальності, про те, що образи, які Всесвіт відправить йому в голову (швидше за все, як завжди, з перешкодами), можуть мати свій сенс для кожної людини, тому «ви вже інтерпретуйте там, як знаєте, тому що тільки ви насправді і знаєте».

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close