8 ознак того, що вам заздрять

© iledebeaute.ru

Мабуть, для людини немає нічого гірше, ніж розповідати про успіх тим людям, які не цінують цього і не відчувають гордості за неї. Все, що вони відчувають – заздрість. Це негативне почуття може завдати істотної шкоди у своєму найгіршому прояві, особливо, в тому випадку, якщо ви досягаєте успіху і підкорюєте нові вершини.

Кожен з нас хоча б раз у житті відчував це жахливе відчуття. І правда в тому, що багато переживають його набагато частіше. Але ще важче тим, хто відчуває заздрість на собі.

Так, з певними зусиллями ми можемо навчитися контролювати себе і свої емоції, але ми не в силах вплинути на поведінку тих, що нас оточують. Тому потрібно вміти вичислити заздрісних людей і приймати відповідні заходи, щоб уникнути неприємностей.

Нижче перераховано 8 ознак того, як визначити людей, які заздрять вам.

1. Фальшива радість

Така людина намагається першою привітати з успіхом вас чи когось іншого. Вона буде розсипатися в компліментах, які на перший погляд будуть здаватися щирими. Але знайте, що за цією маскою ховається агресія. Як тільки ви залишаєте кімнату, вона відразу змінить свій тон і поведінку.

Такі люди вважають за краще прикидатися, створюючи вигляд, що не заздрять нікому і нічому, відводячи увагу від своїх справжніх почуттів.

Найефективнішим способом боротьби з подібними особистостями – відповідати їм взаємністю. Тобто, не відкидайте ідею підійти до них і висловити захоплення їх досягненнями в потрібний час. Це допоможе вам обеззброїти їх і дати зрозуміти, що вони теж чогось варті в цьому житті. Так, ви приборкаєте їх заздрість.

Клінічний психолог Леон Ф. Зельцер, доктор філософії, говорить: «Не потрібно ставати параноїком і дивитися на всіх з підозрою. Далеко не кожен буде проявляти заздрість, вихваляючи і захоплюючись вами. Простіше почати аналізувати своїх знайомих і оцінити, для кого саме ви можете стати об’єктом заздрості. Так, ви будете заздалегідь готові до відповідної поведінки і не станете нервувати через дрібниці».

2. Приниження успіху

Незалежно від того, яких висот ви досягли і скільки зусиль доклали для цього, заздрісна людина постарається принизити ваші старання, щоб це виглядало як проста випадковість чи збіг обставин. Начебто, ви й не робили нічого і все звалилося на голову. Мабуть, це один з найнеприємніших проявів заздрості.

Чим більшим буде ваш успіх, тим більше заздрісник буде погано говорити про вас. Тому намагайтеся залишатися в тіні і виявляти скромність.

Але не втрачайте впевненості в собі і зрозумійте, що ваші заслуги – результат ваших старань. Хизуючись своїми досягненнями, ви тільки викличете черговий потік негативних емоцій у вашу сторону.

3. Перебільшення власного успіху

Така людина буде намагатися надати більшої значущості власному успіху, ніж вона дійсно заслуговує. Це може відбуватися в ту мить, коли ви святкуєте щось своє . Особливо, це помітно, наприклад, на весіллі.

Але чому вони виставляють напоказ свій успіх в першу чергу? Тому що, швидше за все, вони не такі успішні, як ви.

Автор Боб Блай вважає: «Завжди є люди, які переповнені негативними думками — не тільки про інших, але і про себе, про свою вигадану нездатність досягти визначених цілей. Вони часто пов’язані з фінансами і з бажаннями бути багатшими, ніж зараз».

Замість того, щоб загострювати їх погане самопочуття, постарайтеся захопитися їхніми стараннями і досягненнями. Станьте взірцем гарної поведінки і ви зможете змінити чиюсь поведінку.

4. Вони імітують вашу поведінку

Така людина хоче бути кращою за вас, а також бути такою ж, як і ви. Вона може наслідувати вашій манері вести бесіду або тому, як ви одягаєтеся, щоб відчувати себе краще.

Замість того, щоб дозволити таким людям засмучувати вас, спробуйте надихнути їх своїм прикладом, а не просто викликати заздрість. Покажіть їм, що вони не повинні бути вашою копією і що вони можуть бути такими, якими вони є.

5. Почуття конкуренції

Заздрісні люди схильні проявляти високий рівень конкуренції, тому що вони завжди хочуть бути тими, хто досягає успіху.

Клінічний психолог Мелані Грінберг говорить про них так: «Вони небезпечні, або зарозумілі і хочуть довести свою перевагу».

У вас може виникнути спокуса прийняти бій або відмовитися від суперництва, яке може призвести не до найкращих наслідків.

Постарайтеся сказати їм, у разі того ж підвищення на роботі, що «це не змагання». Гра не за їхніми правилами змусить заздрісників переглянути свою позицію і може спонукати їх зовсім відмовитися від боротьби з вами.

6. Святкування невдач

Той, хто заздрить, буде на сьомому небі від щастя, коли ви допустите найменшу помилку. Це може бути догана на роботі або навіть погана оцінка в навчанні. Хоч вони ніколи не продемонструють цього, вони будуть таємно насолоджуватися вашими невдачами.

Переносіть невдачі з високо піднятою головою. Ви завжди можете нагадати їм, що помилки — це частина життя і навчання. Якщо ви не засмучені, вони не отримують задоволення від цього. Все просто.

7. Вони розпускають плітки за вашою спиною

Заздрісні люди завжди знайдуть спосіб попліткувати про вас за вашою спиною. І це часто лише шкодить вам і вашій репутації. Кращий спосіб впоратися з цим — протистояти їм безпосередньо.

Як зазначає автор Джеймс Клір «…негатив від інших людей подібний до стіни. І якщо ви зосередитеся на цьому, тоді ви натрапите на неї. Ви потрапите в пастку негативних емоцій, гніву і невпевненості в собі. Ваш розум піде туди, де зосереджена ваша увага. Критика і негатив не можуть перешкодити вам досягти потрібних цілей. Але вони можуть відволікти вас від цього».

Оскільки заздрісні люди не схильні проявляти явну конфронтацію, серйозна розмова з ними про те, що вони роблять, може обеззброїти їх. І цього буде досить, щоб вони могли переосмислити свою поведінку або зовсім припинити поширювати чутки.

8. Вони ненавидять вас

Якщо ви зіткнулися з людиною, яка відкрито ненавидить вас з невідомої причини, знайте, що вона може просто вам заздрити. З цим важко боротися, тому що кожному з нас не подобається ненавидіти без причини.

Ви можете почати спроби довести цій людині, що ви хочете налагодити стосунки з нею. Але, можливо, це не найкраща ідея. Інколи краще нічого не робити. Якщо ви не можете зачарувати їх, привернути її прихильність до себе, то краще просто викреслити їх зі свого життя. Вам не потрібен цей негатив, а такі люди, швидше за все, самі змушують себе ненавидіти вас. Отож, найкращий спосіб виправити це – відпустити ситуацію.

Висновок

Зустрічаюсь з чужою заздрістю, ви можете отримати великі проблеми. Ви можете постаратися дати їм відсіч. Але потрібно розуміти, що маючи справу з подібними людьми, краще виявити позитивний настрій і дати їм зрозуміти, що ви не суперники.

Це люди, які відчувають проблеми з самооцінкою, з якими їм потрібно боротися. І зайвий натиск з вашого боку не поліпшить ситуацію.

Намагайтеся вчасно визначати ці ознаки у своєму оточенні і запобігайте негативним наслідкам, щоб і далі продовжувати йти назустріч мріям.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close