8 кращих ілюзій року, які примушують поглянути по-іншому на цей світ

Здається, оптичні ілюзії вже стали чимось на кшталт розділу науки. Принаймні вчені математики і фізики щорічно отримують нагороди за свої праці в області обману людських очей.

Тутка зібрав найкращі за цей рік, щоб ви самі змогли оцінити, наскільки хороші їх роботи.

Повертаючись з фабрики

Картині СтівенаЛоуренса Лаурі «Повертаючись з фабрики» пощастило стати ілюзією. Вона стала депресивнішою від дощу та блискавок, але зате люди на ній нарешті зможуть дійти додому. Чи не зможуть?

Фальшивий дах

Більшість тривимірних ілюзій, які малюють крейдою на асфальті, засновані на цьому ефекті. Наш мозок сам інтерпретує зображення, яке бачить під прямим кутом, перетворюючи 2D в 3D.

Мінливі кольори

Один і той же об’єкт ми бачимо по-різному залежно від оточення. У даному випадку автори ілюзії стверджують, що кольори ліній не змінюються, це ми сприймаємо їх інакше, тому що змінюється фон навколо них.

Сніг за вікном

Фішка в тому, що сніг, за якими ви спостерігаєте крізь горизонтальні жалюзі, рухається швидше. Повісивши такі жалюзі, ви можете керувати погодою. Стривайте-но, виявляється, це всього лише розум змушує вас так думати.

Елементи Габора

Ці смугасті цятки вже встигли багаторазово взяти участь в інших ілюзіях. Вони можуть обдурити, змусивши думати, що обертаються, рухаються з боку в бік і дрейфують. Не вірте їм, вони стоять на місці.

Кулі, які гуляють самі по собі

Здається, що ці кулі безсоромно порушують закони фізики. «Як таке можливо?» — думаємо ми. Але все стає зрозумілим, якщо подивитися на конструкцію з іншого боку.

Силует в зоостежці

Ви бачили раніше класичні зоостежки? У них усередині по колу розміщені картинки. Якщо дивитися через прорізи, вони оживають. Тут все навпаки: силуети птахів зовні, але коли зоотропи обертається, здається, що птах всередині летить.

Лукаві циліндри

Ось де дійсно можна зламати мозок. Це круги, ромби або квадрати? Насправді ні те, ні інше. Розгадка у формі циліндрів і нахилі дзеркала. Ось так, до речі, циліндри виглядають насправді.

© Shapeways

Фото заголовку myfamilydoctor.ru
За матеріалами youtube.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close