8 фраз, за якими можна відстежити не надто розумну людину

Дуже часто наші власні недоречні висловлювання заганяють нас в кут. З іншого боку, людина, яка в будь-якій ситуації знає, що і як правильно сказати, звичайно, приречена на успіх.

Тутка пропонує вам фрази, від яких варто відмовитися раз і назавжди.

1. Для вашого віку ви чудово виглядаєте

Причина: Не важливо, вимовляється ця фраза на адресу жінки чи чоловіка, вона образлива в обох випадках. Людина, таким чином, відкрито заявляє про своє упередження, що в такому віці всі повинні бути старим мотлохом.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Як правильно: Відмовтеся від формулювання «для вашого віку» і просто зробіть комплімент: «Ви чудово виглядаєте».

2. При всій повазі

Причина: Часто ці слова вимовляють нібито, щоб не образити людину, так як за ними може йти неприємна репліка.

Як правильно: Якщо ви дійсно хочете вказати людині на помилку і не образити її, то фразу цілком можна зберегти. Але після неї необхідно м’яко повідомити вашу думку, а не рубати з плеча. Якщо ж фраза вимовляється, щоб після неї з чистою совістю сказати недоречну колючість або вклинитися в розмову, то краще взагалі утримайтеся від репліки.

3. Я тобі говорив/ говорила

Причина: Ця фраза відкрито говорить про ваше презирство і перевагу над людиною, яка помилилася. До того ж часто вона вказує на вашу незрілість і бажання дошкулити.

Як правильно: Якщо ви попередили людину, але вона вчинила по-своєму і помилилася, навіщо їй про це нагадувати? Постарайтеся в наступний раз бути переконливішим і точно донести до неї свою думку.

4. Ти виглядаєш втомленим

Причина: Говорячи цю фразу, ви вказуєте людині, що її проблеми очевидні для всіх. В цей же час ви зовсім не знаєте, в якій ситуації вона опинилася. Тому подібні слова найчастіше просто недоречні.

Як правильно: Покажіть людині, що ви хвилюєтеся за неї. У цьому випадку підійде фраза: «З тобою все в порядку?».

5. Навіщо тобі худнути? Ти так чудово виглядаєш

Причина: Ця фраза звучить дуже брехливо. Людина, яка сіла на дієту, прекрасно розуміє, що у неї є проблеми з вагою. Навіть, якщо вам вони не очевидні, краще не говорити цю фразу. Адже людина могла почати худнути не з-за зайвої ваги, а з-за проблем зі здоров’ям.

Як правильно: Просто відмовтеся від подальших розпитувань чи підтримайте людину словами: «Ти така молодчина!».

6. А ось я в твої роки

Причина: Ця фраза натякає на те, що ви вважаєте співрозмовника занадто молодим і дурним. До того ж час стрімко тече і те, що для вас було нормою, можливо, вже давно змінилося.

Як правильно: Змиріться. Проблема поколінь актуальна у всі часи. Краще проявіть цікавість і запитайте, чому людина вчинила саме так. Можливо, вам захочеться приєднатися, незважаючи на різницю у віці.

7. Ти боїшся цієї нісенітниці? Яка дурість!

Причина: Кожна людина чогось боїться. І навіть, якщо фобія здається вам дурною, не варто заявляти про це в такій формі, немов ви намагаєтеся продемонструвати свою перевагу. Адже людина не вибирає, чого її боятися.

Як правильно: Поставтеся з повагою до слів співрозмовника про страх: «Я розумію тебе. Давай не будемо цього робити/ про це говорити».

8. Як це ти ще не заміжня?

Причина: Цими словами ви можете образити або навіть вивести з себе. Ймовірно, ви не перша людина, яка натякає жінці, що їй пора б під вінець. Але ж причин того, чому це ще не сталося, може бути безліч. Найголовніша з них — небажання.

Як правильно: Відреагуйте спокійно. Адже шлюб — це особиста справа кожної людини. Фраза «Я поважаю твій вибір» цілком підійде для цієї ситуації.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close