8 факторів, що впливають на зміни вашого характеру

Існують 2 протилежні думки: «Люди не міняються» і «Всі ми змінюємося». Хороші новини! Ми все ж таки можемо змінитися і це тепер науково підтверджений факт.

Тутка пропонує вам ознайомитись з списком, в який увійшли основні причини зміни нашого характеру.

Романтичні взаємини

На початковому етапі стосунків ми намагаємося відповідати чужим уявленням про ідеального коханого. Ми змінюємося під сприятливим або руйнівним впливом партнера. Коли розлучаємося, стрес вносить свої корективи в нашу поведінку. Тому якість і тривалість стосунків не можуть не впливати на зміни нашого характеру.

Переїзд або зміна кола спілкування

Конструктивне спілкування з новим оточенням формує нові звички, сприяє розвитку людини. Раніше він сварився матом, тепер перестав. Раніше випивав у середу, п’ятницю і суботу, тепер тільки в п’ятницю. Нові друзі поголовно ходять в спортивний зал — і він став ходити.

Зміна оточення в гіршу сторону впливає на більшість людей точно так само, але має зворотний ефект і сприяє деградації. Лише небагатьом вдається залишитися вірним гарним звичкам і триматися окремо.

Свідома корекція характеру

Нові дослідження підтверджують, що вести роботу над собою можна і потрібно. Це можна робити за допомогою психолога або самому, використовуючи зразок для наслідування і жорсткий самоконтроль. Результати будуть помітні вже через 16 тижнів. Відмінна новина для тих, хто регулярно відчуває шкоду, яка спричиняється власним характером.

Зміна умов на роботі / місця роботи

Додаткова відповідальність підвищує почуття власної значущості, особливо, коли підкріплюється матеріально або статусно. Спілкування з новими людьми формує нові зв’язки, дає нову інформацію. Все це підвищує рівень розвитку людини.

Якщо особистість стійка і сильна, гірші умови будуть викликати нудьгу і жаль, людина буде прагнути вирватися з такого оточення. Якщо особистість слабка, людина асимілюється і вбере нові настрої. Швидше за все, через короткий час друзі поза роботою скажуть їй, що вона змінилася в гіршу сторону.

Зміна матеріального достатку

З підвищенням матеріального достатку змінюється і рівень життя: у людини з’являються гроші на спорт, вона починає краще харчуватися, може відвідувати різні заходи, зустрічатися з друзями поза домом, а значить, заводити нові знайомства і розвиватися. Вона може змінити місце проживання, може піти вчитися і це підніме її на одну сходинку в житті.

Якщо порівняти таку людини з кимось із його «минулого» життя, кимось, хто залишився на тому ж самому рівні, це будуть дві різні людини. Раніше вони разом сварилися все і вся навколо, нарікаючи на несправедливість життя, а тепер їм, швидше за все, навіть поговорити немає про що.

Необхідність економити або, навпаки, надмірні витрати впливають на соціальні зв’язки, відношення до вас людей, на повагу до себе, на здоров’я. Було б помилкою продовжувати вважати, що матеріальні блага ніяк не можуть вплинути на характер.

Клімат і екологія

Мабуть, сама несподівана причина змін в характері людини. Наведемо простий приклад: переїзд зі звичайного міста в зону полярних ночей. Брак сонячного світла, вітаміну D цілком може призвести до депресії або депресивних станів. Відсутність звичного достатку свіжих овочів і фруктів негативно вплине на процеси в організмі, а це позначиться на характері.

Поява домашнього улюбленця

Необхідність турботи про істоту, яка тобі довіряє, робить людину відповідальною, вчить з розумінням ставитися до чужих потреб. Навіть регулярні прогулянки з собакою сприятливо впливають на настрій.

А вже коли народжується дитина, то багато хто і зовсім спостерігають диво. Відповідальність підвищує рівень свідомості, надає сили, підвищує мотивацію.

Вік

З віком зміни в характері стають рельєфніші. Після 40 років нас менше тягне зав’язувати нові знайомства і проводити час поза сім’єю, тому що ми не бачимо причин, з яких варто вкладати час і сили в нових знайомих. Але в той же час ми стаємо розумнішими, так як досвід, отриманий у своєму дитинстві, доповнюється досвідом спілкування з власними дітьми.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close