Четвер, Січень 18, 2018
ГОЛОВНА НАТХНЕННЯ ЛАЙФХАКИ 7 життєвих уроків, які ми винесли з «Гри престолів»

7 життєвих уроків, які ми винесли з «Гри престолів»

5

«Гра престолів» — це не просто казка про драконів і магію, але також серйозні роздуми про людські почуття і проблеми. Історії тутешніх персонажів можуть навчити багатьом корисним речам.

1. Приймайте свої недоліки як данність

гра престолів: недоліки
© lifehacker.ru

Як і всякому карлику, Тіріону Ланнистеру живеться нелегко, нехай навіть його сім’я найбагатша в окрузі.

реклама

Але доля не зламала цієї людини, а навчила дивитися на проблеми по-філософськи і навіть бути прикладом для інших. Коли незаконнонароджений син лорда Джон був засмучений своїм походженням, Тіріон дав йому цінну пораду:

Ніколи не забувай, хто ти, адже інші не забудуть. Носи це як броню. Тоді вони не зможуть тебе поранити.

Тіріон Ланністер

Бігти від своїх недоліків безглуздо. Позбавляйтеся від них. А якщо це неможливо, то змиріться з ними. Тоді недоброзичливці не зможуть їх використати проти вас.

2. Не будьте занадто впевнені в собі

гра престолів: впевненість
© lifehacker.ru

Принц Оберін завоював любов глядачів, ледве встигнувши з’явитися на екранах. Цей рішучий і зухвалий персонаж не ліз за словом в кишеню і в будь-який момент був готовий показати себе у бійці. Сам його план — з’явитися в лігво ворога, знайти винного і власноруч помститися за загибель сестри — відразу привернув увагу своєю сміливістю.

Але надмірна зарозумілість і впевненість у собі зіграли з принцом злий жарт. Коли перемога вже була у нього в руках, а закривавлене тіло суперника лежало під ногами, Оберін вирішив влаштувати виставу. Замість того щоб відразу добити ворога, він безтурботно відвернувся від нього і вимагав зізнатися у скоєному. Ця мить стала для принца останньою.

Розумна віра в себе — запорука успіху в будь-яких починаннях. Але переоцінювати власні сили і лізти на рожен все ж не варто.

3. Розвивайте терпіння

гра престолів: терпіння
© lifehacker.ru

Варіс пройшов шлях від дрібного злодія до впливового радника короля. Він ретельно обдумував кожен свій крок і ніколи не поспішав діяти, якщо на те не було вагомої причини. Поки могутні вороги Варіса вчиняли необачно і зазнавали краху, він повільно і обережно йшов до своєї мети.

Шторми приходять і йдуть, хвилі плещуть, великі риби пожирають маленьких”, а я знай собі пливу.

Варіс

Дійте з розумом. Будьте терплячі і наполегливі, адже нічого в житті не дається просто так і відразу.

4. Не будьте наївні

гра престолів: наївність
© lifehacker.ru

Ви напевно помітили контраст між лордом Нед Старком і більшістю інших персонажів серіалу. У цинічному світі «Ігри престолів» цей герой став справжнім уособленням шляхетності. Навіть перед обличчям смертельної небезпеки Старк до останнього зберігав вірність своїм ідеалам.

Але наївність і простодушність привели його до загибелі. Отримавши можливість викрити і знищити своїх ворогів Ланністерів, Нед проявив слабкість і помилував їх. Але в нагороду за такий широкий жест лорд Старк не знайшов нічого, крім власної смерті.

Не будьте занадто довірливі і ідеалістичні, інакше життя може жбурнути вас з небес на землю в самий несподіваний момент.

5. Вчіться все життя

гра престолів: навчання
© lifehacker.ru

З-за низького зросту Тіріон не зміг оволодіти мечем і стати вправним воїном, як його брат. Щоб виживати, карлик вчиться використовувати більш потужну зброю — власний розум. Сотні прочитаних томів навчили Тіріона різним мовам і зробили його дотепним співрозмовником, мудрим правителем і успішним скарбником.

Розум має потребу в книгах, як меч у точильному камені.

Тіріон Ланністер

Завдяки інтернету освіта стало доступною як ніколи раніше. Книги, статті, відеоуроки, онлайн-лекції — тисячі ресурсів готові відкрити для вас нові можливості в будь-який зручний момент.

6. Дорожіть близькими

гра престолів: близькі
© lifehacker.ru

Теон Грейджой провів дитинство в будинку лорда Старка як політичний заручник. Незважаючи на це, лорд виховував чужинця зі своїми дітьми, тому Теону жилося дуже непогано. Хлопчики разом навчалися військової майстерності, а коли виросли, спина до спини билися в перших битвах.

Але як тільки Грейджою випала можливість заявити про свої права, він зробив це з особливим цинізмом. Забувши про доброту Старків, Теон зрадив їх і напав на людей, які його виховували. Все це він зробив, щоб вислужитися перед рідним батьком і завоювати славу серед свого народу. Але замість бажаного Грейджоя чекала розплата за гріхи.

Не переступайте через близьких людей заради особистих інтересів і завжди відповідайте добром на добро.

7. Не витрачайте життя на дрібниці

гра престолів: цінність життя
© lifehacker.ru

Valar Morghulis. Ця фраза на вигаданій мовою звучить рефреном протягом усього серіалу і означає, що всі люди смертні. Персонажі використовують її як привітання, відповіддю на яке служать слова Valar Dohaeris — всі люди служать. Ці стародавні приказки відображають звичаї валірійського народу, який, згідно з сюжетом, давно зник з лиця землі.

Якщо скласти дві фрази разом, можна витлумачити їх словами Мізинця, одного з найзагадковіших персонажів.

Всі помирають рано чи пізно. Але не хвилюйся про смерть. Думай про життя і не втрачай над ним контроль.

Петіро Бейліш

Не витрачайте час даремно, адже рано чи пізно воно підійде до кінця. Служіть своїм цілям, щоб наповнити життя сенсом.

Фото заголовку gameofthrones.wikia.com
За матеріалами lifehacker.ru

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама
facebook

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: