7 видів дитячої поведінки, які небезпечно залишати без уваги

Бути батьками — це здорово! Але ті з нас, у кого є діти, напевно знають, що це не завжди легко. Щоб діти були добре виховані, освічені, пристосовані до життя, потрібно приділяти цьому достатньо часу і сил. Поруч з дітьми ми розуміємо, що і самі не завжди знаємо, як себе вести в тій чи іншій ситуації.

Ми в Тутка Тамка вирішили розібратися з найпоширенішими проблеми дитячої поведінки, які часто турбують батьків і які ні в якому разі не можна пускати на самоплив.

Покривання

Часом діти бояться розповідати про те, що стали свідками чогось поганого, тому що думають, що у них будуть неприємності через це. Деякі діти навмисно замовчують подібне, щоб провчити або домогтися схвалення. Інші дійсно вважають, що таким чином вони роблять краще, допомагають іншим.

Рішення: дитині необхідно пояснити різницю між балакучістю і пильністю. Треба спокійно вислухати дитину, не засуджувати, допомогти розібратися в ситуації і вирішити проблему.

Суперництво між братами і сестрами

Часом батьки самі провокують подібні конфлікти, навішуючи на дітей ярлики (наприклад, що один з них розумний, красивий, спортивний) або роблячи кого-небудь із братів або сестер своїм улюбленцем.

Рішення: з’ясуйте корінь проблеми і забороніть заподіяння фізичного болю. Допоможіть дітям відчути себе справжньою командою, навчіть їх справедливо вирішувати конфлікти. Поясніть, що важливо поважати почуття один одного. Постарайтеся регулярно проводити час наодинці з кожним з дітей, це допоможе підтримувати теплі зв’язки в сім’ї.

Крадіжка

Дитина може почати присвоювати чуже від нестачі уваги від друзів і сім’ї, з-за сильного бажання володіти сподобалася річчю, від нестачі розвитку моральних уявлень і волі.

Рішення: важливо ваше ставлення до того, що трапилося. Зберігайте спокій. Якщо ваша дитина взяла чуже вперше, дізнайтеся, чому він це зробив, поясніть, що так робити категорично не можна, і попросіть його повернути (або оплатити) річ і вибачитися. Якщо це повторюється раз за разом, зверніться за професійною психологічною допомогою. Інакше може закріпитися стійка звичка.

Ставлення до оточуючих з неповагою

Зневажливу поведінка може проявлятися не тільки у підлітків, але й у дітей у віці від 2 років. Молодші діти часто повторюють те, що побачили по телевізору, або копіюють дорослих або старших братів і сестер, тому що вважають це нормальним.

Рішення: розберіться, що є причиною подібної поведінки. Навчіть дітей правильно висловлювати свої емоції і бажання і зберігати спокій; вміти слухати. Якщо дитина веде себе зухвало — позбавите його привілеїв, якими він користується.

Обман

Велике значення має вік дитини. Адже у дітей до 7 років, як правило, просто дуже активна уява. Серед причин брехні експерти називають прагнення уникнути неприємностей, потреба в увазі, страх авторитарних батьків або прагнення отримати бажане.

Рішення: зберігайте спокій. Поясніть дитині важливість чесності і довіри у відносинах. Продумайте адекватне покарання, яке покаже дитині, що брехня неприпустима. Якщо обман стає для нього нормою, це може бути ознакою більш серйозної проблеми — необхідно працювати в цьому напрямку з фахівцем.

Пхикання

Це сигнал про те, що не задоволена якась потреба дитини. Перш за все переконайтеся, що з дитиною все в порядку. Також йому може не вистачати вашої уваги або щось турбувати. Таким способом діти можуть домагатися бажаного, якщо батьки проявляють нерішучість або пред’являють занадто завищені вимоги.

Рішення: спробуйте зобразити безпристрасний вираз обличчя. Нагадайте дитині, щоб він говорив звичайним голосом. Якщо така поведінка стає постійною, потрібно розібратися, що відбувається в родині, можливо, обговорити це з дитиною, щоб він відчув, що він також її частина.

Грубі манери

Нас може вражати, чому діти плямкають або не виявляють елементарної поваги по відношенню до оточуючих. Можливо, ви здивуєтеся, але такі манери закладаються саме в сім’ї. Слова «будь ласка», «дякую», «вибачте», як і найпростіші правила поведінки за столом, — цілком розумні очікування.

Рішення: не тисніть на дітей, коли навчаєте їх манерам, а частіше нагадуйте їм про те, щоб вони були уважні до інших людей. Також важливо батькам і близьким правильно вести себе, тому що діти повторюють те, що бачать.

Фото заголовку adme.ru
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close