7 простих правил спілкування з токсичними людьми

Часом нам доводиться мати справу з важкими людьми, тобто з тими, хто дає не дуже потрібні поради, критикує і висловлює свою думку з приводу і без. Відкрито уникати таку людину — значить провокувати нові конфлікти, тому краще при спілкуванні з ним використовувати деякі прийоми.

Тутка Тамка спільно підготував 7 порад, як вести себе з «токсичними» особистостями. Читайте і обходьте стороною пастки маніпуляторів.

Говоріть чітко та впевнено

© weinsteinco
реклама

Важкі люди вибирають стиль поведінки, в якому немає ясності, щоб при необхідності знайти виправдання своєму вчинку. Наприклад:

  • «Ти не попередив, що про це не можна нікому розповідати»;
  • «Я не зрозумів, що ми домовилися рівно на на 10:00».

Сподіватися на те, що така людина буде спиратися на неписані норми порядності або здорового глузду, марно. Тому в спілкуванні з подібними персонами краще завжди говорити ясно, підкреслюючи навіть найочевидніші, на ваш погляд, деталі.

Відрізняйте турботу від самоствердження

© BBC

Люди, про яких йде мова в цій статті, люблять допомагати, роблячи це в нав’язливій і стомлюючій формі. Це створює видимість турботи, і ми починаємо думати, що вони щиро бажають нам добра, просто не вміють це робити по-іншому. Насправді така поведінка — це спосіб підкреслити почуття власної значущості. Тому не давайте зелене світло таким людям і припиняйте всі спроби надати вам непотрібне сприяння.

Встановіть межі

© sonypictures

Так як важкі люди намагаються уникати ясності, то в спілкуванні з ними важливо позначити рамки. Наприклад, якщо це колега, поясніть, що не виносите професійні відносини за поріг офісу, тому не варто вам дзвонити або запрошувати куди-небудь після роботи. В принципі, встановлення особистих кордонів — це норма всіх здорових стосунків, навіть з приємними людьми.

Вчасно зупиняйтеся

© BBC

Іноді в спілкуванні з такими людьми дуже хочеться дати здачі і відстояти свою точку зору або вказати на помилки в їх поведінці. Але роблячи так, ми ковтаємо наживку, адже їх метою є самоствердження через суперечку або конфлікт, а не пошук правди. А в мистецтві суперечки ваш опонент, швидше за все, стоїть на кілька щаблів вище від вас. Тому щоб захистити себе, важливо вчасно розпізнати їх справжні наміри і піти від розмови.

Відступайте правильно

© paramount

Коли поведінка важкої людини починає загрожувати вашому гарному настрою, скористайтесь схожим на правду приводом для того, щоб піти. Вам потрібно терміново роздрукувати важливий документ, забрати дитину з садка, помити машину. По суті, не дуже важливо, як ви «відмажетесь», головне, щоб це звучало переконливо. Тому краще такі рятувальні приводи готувати заздалегідь.

Не переходьте на особистості

© warnerbros

Так, іноді буває складно стриматися і припинити вчасно малокорисний для нашого емоційного здоров’я діалог. І ми самі не помічаємо, як обговорення самого мирного питання перетворюється на конфлікт. Якщо так сталося — не доходіть до обговорення особистих якостей, тому що це прямий прояв безсилля. Говоріть тільки про факти і ними ж оперуйте. Будьте розумнішими і подайте приклад вашому опонентові, як би банально це не звучало.

Займіться улюбленою справою

© allocine

Після спілкування з важкою людиною часто залишається відчуття незавершеності, адже, з одного боку, ви не ставите крапку, щоб уникнути конфлікту, з іншого боку — він не спалює мости, так як уникає будь-яких форм прояву ясності. Тому іноді ми самі час від часу підживлюємо відносини з такими людьми, незважаючи на те, що після кожної зустрічі відчуваємо себе як вичавлений лимон. Краще приділіть час тому, що вам дійсно подобається і приносить відчуття спокою. Адже саме наші щирі захоплення роблять нас тими, хто ми є.

Фото заголовку probiznesmen.ru
За матеріалами Psychologies

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама