5 способів перемогти своє его

В описі Хуан Матус (Don Juan Matus), Его – це тисячаголовий дракон. Деструктивне, сліпе его змушує нас вірити, що ми є тими, кими ми є лише в порівнянні з іншими. Ми витрачаємо ресурси, призначені для справжньої насолоди життям, підтримуючи цю фікцію. Як підкорити дракона? Як у відрубати йому голову? Достатньо перемогти своє Его, і викрадене повернеться.

1. Що вами керує

Що спонукає вас до дій? Більшість з нас, як правило, надихаються відкриттями, вивченням нового і пошуком нових відчуттів. Так як всі ми шукаємо нові джерела натхнення, ми постійно стикаємося з протистоянням вищого Я і Его. Ви легко відрізните Його від вашого голосу Я. Его мотивує досягненнями і владою, в той час як Я ставить прерогативою новий досвід, сам шлях і саме життя. Велика різниця в тому, що залишається після.

Досягнення заради досягнень призводять до кризи самооцінки. У той час як мотивація, заснована на прагненні отримання досвіду, допомагає приборкати своє Его. Навіть якщо ми не стаємо першими в чомусь, у нас залишається щось більш важливе – досвід.

2. Сфокусуйтеся на процесі

Життя – це процес, а не гонитва за трофеєм. Як сказав Ральф Уолдо Емерсон «Життя — це подорож, а не пункт призначення». Коли ми починаємо розуміти правдиву сутність життя, ми починаємо цінувати те, що ми відчуваємо протягом життя, а не його результати. В процесі життя ми отримуємо незабутній, унікальний досвід, наповнений сміхом і сльозами, поцілунками і неприємностями. Ми знаходимо те, що нам дійсно важливо, що змушує битися серце сильніше, прокидатися вранці.

Протягом життя ми відкриваємо для себе його сенс, унікальний для кожного. Принцип роботи нашого Его – навчити нас бачити сенс лише в досягненні якоїсь однієї точки, а не в процесі розвитку. Наше Его байдуже до того, як ми себе почуваємо в процесі досягнення поставленої ним мети. Якщо дотримуватися такого шляху, ми ніколи не будемо насолоджуватися теперішнім моментом і не станемо активним учасником того, що відбувається.

Сліпо дотримуючись Его і не досягнувши мети, все, що залишається – це жаль, відсутність мотивації та почуття марності. Переможи своє его і почни насолоджуватися «тут і зараз», сфокусуйся на процесі, а не на пункті призначення.

3. Не порівнюй

Его завжди буде змушувати вас порівнювати. Так, так, саме змушувати. Це і є його основне джерело енергії і потужності, яку ми хочемо отримати назад. Коли ми порівнюємо свої справжні і минулі досягнення, це може демотивувати.

Іноді буває так, що у нас не виходить те, що раніше вдавалося або те, що робили інші. У таких ситуаціях Его провокує почуття нікчемності і непотрібності. Наша самоповага буде порушено, і ми не будемо мати стабільне джерело впевненості в собі.

Коли нам вдається перевершити інших, наше Его обдаровує нас почуттям переваги і височини над іншими, що безумовно є ілюзією. Наша самоповага повністю залежить від того, що ми самі думаємо про себе і як ми оцінюємо себе. Це те, що Его хоче приховати від нас. У всіх нас є своя цінність, яку неможливо виміряти і порівняти. Відмовитися від порівняння себе з іншими не означає, що потрібно бути посередньою людиною без мети. Не порівнювати – означає, що ми стаємо більш усвідомленими і руйнуємо свої несвідомі звички.

4. Забудьте звичну систему

Ми всі – частина системи. Якщо бути конкретним, системи нагородження/покарань, або як ми любимо це називати, системи з поняттями win/lose. З дитинства ми пам’ятаємо, що роблячи щось погане, ми отримували своє покарання. Так тривало у школі, університеті, на роботі і, можливо, так буде все життя. Рай або пекло, нагорода чи покарання? Ця система працює на те, щоб тішити Его і абсолютно знищити усвідомлення нашої особистої цінності.

Его дарує відчуття унікальності і височини над іншими в разі перемоги і повний крах у разі помилки. Забудьте про це, ви не циркова собака, якій потрібна похвала і покарання для виконання фокусів на арені. Ми не залежні істоти, але наділені потенціалом бути усвідомленими і завершеними. Ми вчимося на досвіді і єдина значуща нагорода – це знання і сила, яку ми отримуємо протягом життя.

5. Не вихваляйтеся

Час від часу ми згадуємо про свої досягнення, пригоди і цілі у розмові. Можливо, це і хороший засіб, щоб розтопити лід, і вдалий предмет для розмови, але якщо ви хочете м’ясо дракона на вечерю, від цієї звички варто позбутися.

Як тільки ми починаємо розмову, наше Его починає порівнювати себе із співрозмовником. Ось тоді і починається: ми говоримо про місця, де побували, свої досягнення, матеріальні надбання і так далі. Его запропонує заповнити незручні моменти і порожнечу в розмові інформацією про особисте, про те, що напевно звеличує вас у власних очах і очах співрозмовника.

Ми неймовірні, унікальні та чудові незалежно від зовнішніх обставин, і без того, чи ми будемо про це розповідати іншим і робити пости про свої досягнення на Facebook. Усвідомивши, що ваші досягнення – ваші, незважаючи ні на що, ви зрозумієте, що те, що роблять інші, насправді не важливо. Ви повернете свою справжню силу і станете незалежними від свого Его і думки інших!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close