4 відмінності між допомогою та насильством

reactor.cc

Як за допомогою може ховатися насильство по відношенню до іншого або до самого себе. Насильство ніколи не може бути допомогою, а ось допомога – насильством ТАК.

Під насильством я розумію будь-яке порушення особистих кордонів людини!

Існують чіткі та ясні критерії, коли допомога перетворюється на насильство.

Ось вони:

1. ДОПОМОГА – ЦЕ НАСИЛЬСТВО, якщо ми надаємо її без прохання або згоди іншого. Посилений варіант, якщо ми допомагаємо навіть після прохання не допомагати.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Фразеологізм «наздогнати і заподіяти добро» як раз про це.

2. ДОПОМОГА – ЦЕ НАСИЛЬСТВО, якщо інший просить нас зробити те, з чим може впоратися сам. У такому разі інший «паразитує» на нас.

Фразеологізм «сидіти на шиї» як раз про посилений варіант такої допомоги.

Крім того, щоразу, коли ми допомагаємо людині в тому, що вона здатна сама зробити, ми відправляємо їй два послання: одне дуже миле і турботливе «Я поруч, і я люблю тебе», і інше, приховане, але тим не менш реальне: «Я знаю, що ти сам не впораєшся».

Друге послання лежить в основі механізму інвалідизації, коли сімейне оточення своєю турботою і допомогою швидше підкріплює симптом, ніж сприяє його зникненню.

3. ДОПОМОГА – ЦЕ НАСИЛЬСТВО, якщо ми допомагаємо іншим, коли не хочемо цього. «Наступаєм собі на горло» в ім’я стосунків, любові, дружби, забуваючи, що найважливіші в цих цінності – чесність і відкритість.

4. ДОПОМОГА – ЦЕ НАСИЛЬСТВО, якщо ми відмовляємося від якихось своїх важливих справ, щоб допомогти іншому.

Прикладом може служити ситуація, коли жінка біжить заспокоювати нещасну подругу після скандалу, коли у неї самої вдома загострення пристрастей. Ми люди і нам простіше давати поради для вирішення чужих проблем, ніж почати вирішувати свої.

Допомагайте собі, допомагайте іншим, допомагайте світу, але при цьому потрібно усвідомлювати мотиви цієї допомоги.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close