4 види змін, які відбуваються в 40 років

Мені 40 років. Кажуть, в 40 років життя тільки починається, але у мене таке відчуття, що навпаки, закінчується. Навчання отримано, на роботі своє місце зайнято, сім’ю створено, діти майже виросли. Не зрозуміло, чого ще прагнути? Чи можна і другу половину життя прожити з драйвом і зі змістом?

40 років – особливий вік

До 40 років людина наслідує  визначену соціумом програму:

  • треба отримати професію, визначитися в ній,
  • створити сім’ю,
  • виховати дітей.

Коли ця програма є, живеться набагато легше – зрозуміло, яких висот треба досягати.

Найсильніші бажання у дівчат вдало вийти заміж і народити дитину часто є «дороговказом» для них.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

У чоловіків такою «зіркою» стають бажання досягти висот в професії, заробити грошей, мати власне житло, машину.

Ці бажання не чужі й багатьом молодим жінкам.

Коли нас веде «дороговказ» і багато чого виходить, життя наповнене особливим захопленням, натхненням, творчістю, весь час є відчуття, що ти «на коні», навіть тимчасові невдачі сприймаються як «виклик». Сил у молодості, зазвичай, більше, ніж достатньо. Ми сповнені оптимізму і весело карабкаємося на свої вершини, навіть, якщо іноді падаємо.

40 років – це середина життя, багато чого змінюється. Багато в чому людина стає іншою. Начебто дійсно настає інше життя.

1. Зміни емоційні.

Проходять «щенячі» захоплення, оптимізм змінюється реалізмом або навіть песимізмом. Але часто приходять зрілість, мудрість і врівноваженість. Багато людей перестають вірити в любов, щастя, мрію, розвиток, дружбу. Особливо ті, хто накопичив негативний досвід і не зробив висновків зі своїх помилок.

2. Зміни зовнішності.

Є гарне прислів’я – до 40 років у тебе те обличчя, яка дала природа, після 40 – те, яке ти заслужила! Це про те, що саме до 40 років на обличчі проявляються ті емоції, які ми найчастіше відчували. Злі, жадібні, песимістичні, заздрісні люди вже не приховають своє «справжнє обличчя». На обличчі з’являється мімічна маска – зморшки починають малювати на обличчі особливий візерунок. Люди добрі, люблячі, оптимісти залишаються привабливими, незважаючи на вікові зміни зовнішності.

3. Зміни здоров’я.

В районі 40 років зазвичай починають «спливати» болячки від неправильного способу життя, негативних емоцій і дій, спадкові хвороби. Людина не відразу це виявляє – адже все накопичувалося поступово. Може бути, через таку перебудови організму і не прийнято відзначати ювілей в 40 років.

4. Зміни способу життя.

Після 40 переважна більшість людей починають вести «осілий» спосіб життя. Якщо в 25 років можна було підхопити дітей під пахву та їхати подорожувати або відправити їх до бабусі, а самим гуляти всю ніч, то в 40 – це зустрічається дуже рідко. Як це не сумно, але турботи і справи нас засмоктують, часто ввечері сил залишається тільки на перегляд телевізора. Друзі «відходять», вони «осідають» в своїх сім’ях і вже немає таких радісних зустрічей в компаніях, як раніше.

Ми вже досить зрілі й досвідчені, але ще молоді й енергійні!

Візьміть цей девіз собі. Адже це дійсно так! Незважаючи на те, що в 40 років треба пристосуватися до певних змін, що буває проходить болісно, все-таки це – прекрасний вік!

Ось кілька правил, які допоможуть зробити ваше життя яскравим і цікавим, коли вам вже добре за 40.

1. Усвідомте свої 4 види змін:

Емоційні зміни – не дозволяйте собі впадати в песимізм і не заперечуйте щастя і радість повноцінного життя. Не кажіть такі фрази: «Ну ось, старість прийшла», «Та що я в 40 років вже можу?», «Та кому я в цьому віці потрібна?» «Пізно починати, коли тобі 40». Все це неправда!

Так, ваш юнацький запал охолоджений віком і досвідом, але якщо ви жили правильно, то у вас з’явилися особливі стани – МУДРІСТЬ, ЗНАННЯ, СИЛА, ВПЕВНЕНІСТЬ, ВМІННЯ БУТИ СОБОЮ. Це неймовірно цінно й недоступно юним.

Зміни зовнішності – прийшов час зайнятися собою і витрачати більше часу і сил на підтримання гарної фізичної форми та зовнішньої привабливості. І цей процес буває дуже приємним!

Зміни здоров’я – пройдіть повне обстеження організму, навіть, якщо відчуваєте себе непогано. Ви просто повинні знати свої слабкі місця. Попереджений значить озброєний! Запаси енергії після 40 виснажуються і прийшов час поповнювати їх. Басейн, лижі, танці, фітнес і т.п. Приділіть увагу й здоровому харчуванню.

Зміни способу життя. Безглуздо думати, що після 40 років ваша доля – це кухня, внуки, город (для жінок) або гараж, диван, телевізор (для чоловіків). Так, у вас немає зараз запрограмованої соціумом «дороговказної зірки», але є можливість створити її самому! У вас є СВОБОДА ВИБОРУ!

2. Створіть собі нові дороговказні зірки.

Про що ви мріяли, але вам було завжди ніколи? Або ви боялися? Що надихає вас? Нехай цих «зірок» буде кілька. Подорожі, танці, творчість, саморозвиток. Не бійтеся починати і вчитися!

Якщо не знаєте англійську, а вам це потрібно – вперед, не навчилися раніше водити машину – вперед, не освоїли комп’ютер – вперед! Тепер тільки вперед, щоб не затягнуло назад!

Якщо раніше за вас думало суспільство, що вам робити і куди прагнути, то зараз ВИ ДУМАЄТЕ САМІ! Займайтеся всім, що вам хочеться! Нехай ваші заняття будуть позитивні. Знайомтеся з новими людьми, ходіть в театр і на концерти, на вечірки і виставки!

І звичайно, діліться досвідом! Можливо, ваша місія – допомагати іншим людям або ділитися знаннями.

3. Це, звичайно, сумно, але зараз в нашому суспільстві є багато дорослих «зазомбованих» людей, які не можуть (або не хочуть) знайти свою свободу.

У них в голові до сих пір сидять чужі програми. Люди підсаджуються на нові машини, айфони й інші речі, заходять у кредити, не розуміючи, що за хвилинну радості володіння новою модною річчю платять дуже дорого і не тільки грошима. А ще здоров’ям, відсутністю свободи, необхідністю сплачувати кредити.

Багато підсаджуються на «негативні» телевізійні програми і починають жити так, як ніби все, що відбувається на екрані – частина їхнього власного життя.

Звільніть своє життя від зайвого! Не женіться за модними речами, дивіться поменше телевізор. Це все – залежність! Викидайте «чужі» програми з голови і живіть щасливо! СВОЇМ ЖИТТЯМ!

Як змінилося ваше життя після 40-річчя?

  • Більше проблем, болячок, нудьги і т.п.- 24%
  • З’явилися радість і свобода – 15%
  • З’явилося бажання віддавати і піклуватися – 38%
  • Тільки почалося справжнє життя! – 13%
  • Я пізнав (ла) нарешті самого (саму) себе – 10%.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close