4 надійних способи швидко прокинутися від жаху

Тутка знайшов кілька способів терміново евакуюватися з страшного сну. Вони пов’язані з так званими «усвідомленими сновидіннями», в яких людина усвідомлює, що спить, і може режисерувати свій сон. Деякі психотерапевти навчають своїх пацієнтів бачити усвідомлені сновидіння для лікування від нічних кошмарів.

Режисер Крістофер Нолан говорив, що надихався для «Початку» власними усвідомленими сновидіннями. Ось що люди, практикуючі усвідомлені сновидіння, можуть порадити для боротьби з жахливими снами.

1. Переконайтеся, що це сон

Для цього спробуйте ввімкнути світло. У сні це зазвичай не виходить: клацає вимикач, а світло не вмикається.

Якщо не вийшло зі світлом, подивіться в дзеркало або на власні руки. Це ще Карлос Кастанеда радив. Уві сні обриси обличчя і тіла будуть незрозумілими і спотвореними. Чи виявиться що вони належать зовсім іншій людині.

Якщо у сні є вивіски, книги та інші тексти, спробуйте їх прочитати. Це один з найпопулярніших методів у практикуючих усвідомлені сновидіння. Як у випадку з обличчям і руками, слова, швидше за все, будуть розпливчастими. Слова можуть замінюватися на інші, або складатися в нісенітницю.

Іноді одного усвідомлення, що це просто сон, достатньо, щоб нічний жах перестав бути жахом.

2. Примружтеся і різко відкрийте очі

Дуже популярна (практично народна) порада, яку часто можна зустріти на сайтах для практикуючих усвідомлені сновидіння. Просто сильно примружтеся і різко відкрийте очі. Досить велика ймовірність, що ви відкриєте їх насправді і прокинетеся. Якщо не спрацювало, то спробуйте інтенсивно покліпати.

3. Дихайте спокійно і глибоко

Коли ми спимо, мозок відключає передачу команд м’язам, щоб ми не сіпалися уві сні і не будили сплячих поруч дружин, чоловіків і котів. Саме з цим абсолютно природним і нормальним механізмом пов’язані дві неприємні речі:

  • По-перше, саме з-за цього у сні так важко бігти (наприклад, тікати від переслідувача).
  • По-друге, із-за цього трапляється сонний параліч. Це явище, при якому людина, засинаючи або прокидаючись, виявляється не в змозі поворухнутися. Часто при цьому йому ще й ввижається присутність чогось небезпечного в кімнаті.

Якщо вас скував сонний параліч, можна спробувати змінити ритм дихання. Наприклад, почати дихати глибше і повільніше. А замість судомних сіпань, навпаки, розслабитися. І спробувати ковтнути або поворушити пальцями.

4. Подивіться в очі чудовиськам

Психотерапевти, які лікують пацієнтів від повторюваних кошмарів методом усвідомлених сновидінь, пропонують їм днем обдумати і записати свій сон. А потім уявити до нього новий, більш щасливий кінець: монстр переможений, всі врятовані. Готовий сценарій стане в нагоді, коли повторюваний кошмар присниться знову.

Також психологи рекомендують зламати свій жахливий шаблон. І замість того, щоб, наприклад, намагатися втекти від переслідувача, — зупинитися і заговорити з ним. До прикладу, запитати, хто він, навіщо женеться за вами і що взагалі відбувається. Так можна перейти з страшного сну в більш спокійний сон.

І нарешті виспатися.

Фото заголовку adme.ru
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close