36 запитань, щоб (знову) закохатися

© cont.ws

Цю схожу на магію вправу важко сприймати всерйоз. Але питання, розроблені 20 років тому американським психологом Артуром Ароном, дійсно здатні (заново) запалити серця менше ніж за годину! Спробуйте і переконайтеся самі.

В 2015 р. The New York Times опублікувала історію Менді Льон Кетрон (Mandy Len Catron). Вона розповідала, як закохалася за кілька годин в свого колегу по факультету, якого вибрала в якості піддослідного кролика, відповідаючи з ним на питання американського психолога Артура Арона. Якщо Менді Льон Кетрон і її партнер вже були закохані одне в одного то жоден з них цього не усвідомлював, поки вони не дійшли до 36-го питання і не замовкли на чотири довгих хвилини. Як і багато відкриттів, «опитувальник, який може змусити закохатися» – плід щасливій випадковості. У 1997 році Артур Арон (Arthur Aron), професор Університету Стоуні Брук (США), досліджував близькі відносини; він придумав вправу, яка змушує зблизитися двох незнайомих людей. Результат перевершив всі очікування. Одна з «піддослідних» пар студентів вступила в шлюб через півроку. Вона стала першою в довгому ряду закоханих.

Побачити новими очима

реклама

Артур Арон зрозумів, що частково розкрив таємницю кохання: вразливість і інтимні визнання створюють обставини, в яких легко розгорається полум’я почуттів. Але з одним застереженням: опитувальник викликає закоханість тільки у тих, які вже вибрали один одного, свідомо чи ні. Це не дивно, несвідоме двох дізнається і вибирає один одного; залишається дати шанс бажанням перетворитися на почуття.

У ході експериментів стало ясно, що опитувальник може «звести» не тільки закоханих, але й друзів. З моменту публікації статті в The New York Times свідоцтв стає все більше. Історії любові, дружби, примирень… їх стільки, що Менді Льон Кетрон готує книгу на цю тему Проект Лав-сторі (The Love Story Project). Пихоаналітик Софі Кадален (Sophie Cadalen), спеціаліст по відносинам у парі, поділилася своєю думкою з приводу цього. «Я була здивована, – зізнається вона, – тому що мало на які питання змогла відповісти швидко. Дати короткі відповіді виявилося важко. Сила цієї вправи, ймовірно, в тому, що вона виводить нас з рівноваги. Змушує нас вагатися, сумніватися, вибирати… Але ж те, що нас визначає як особистість, – це швидше питання, а не відповіді. Опитувальник дозволяє нам вловити той момент, коли ми особливо близькі до себе справжнім».

Виявити свою вразливість

На думку психоаналітика, близькі відносини виникають тут швидше не в результаті обміну інтимними подробицями, а завдяки тому, що двоє оголюють свою слабкість. «Ось чому, – продовжує вона, – цей опитувальник ефективний і для вже сформованих пар. З часом ми приходимо до переконання, що прекрасно знаємо одне одного, і це вбиває любовне почуття. Питання цікаві тим, що змушують нас знову помітити дивні й незнайомі сторони другого, коли для нас виявляються сюрпризом його відповіді, його паузи, його емоції. Вони ставлять нас у ситуацію невпевненості, і саме це відсторонення робить нас бажаними і будить бажання в нас самих». Софі Кадален, як і Менді Льон Кетрон, пояснює, що ця вправа тільки пробуджує заснуле або неусвідомлене любовне почуття, але не створює його. На наше щастя, любов ще не навчилися виробляти в лабораторіях.

Виділіть приблизно годину в спокійному місці. Відповідайте на питання по черзі. Говоріть з відкритою душею, не робіть записів, не коментуйте відповіді партнера. Будьте якомога щиріше. Від першої до третьої частини опитувальника ступінь інтимності зростає; можна робити паузи між частинами. Наприкінці чотири хвилини дивіться один одному в очі.

Отже, 36 запитань, після яких можна захохатися:

Серія №1

1. Якби вимогли обрати будь-кого в цілому світі, кого б ви запросили в гості на обід?

2. Чи хочеться вам стати відомим? Як саме?

3. Перед тим, як зателефонувати, ви колись репетирували, що скажете? Чому?

4. Яким для вас є ідеальний день?

5. Коли ви востаннє співали самі для себе? А для когось?

6. Якби ви мали змогу дожити до 90 років, причому протягом останніх 60 або розум, або тіло себе у 30, що б ви обрали?

7. Чи є в вас таємне передчуття того, як ви помрете?

8. Що є спільного в вас та вашого партнера? Назвіть три речі.

9. За що в своєму житті ви вдячні найбільше?

10. Якби ви могли змінити щось у тому, як вас виховували, що б  це було?

11. За 3 хвилини якомога детальніше розкажіть своєму партнерові про своє життя.

12. Якби завтра ви могли прокинутися з новою якістю або здібністю, що б ви хотіли?

13. Якби кришталева куля могла розповісти вам правду про вас, про ваше життя, про майбутнє чи ще про щось, що б ви хотіли знати?

Серія №2

14. Є щось таке, що ви давно мрієте зробити? Чому ви цього ще не зробили?

15. Яким є найбільше досягнення в вашому житті?

16. Що ви найбільше цінуєте в дружбі?

17. Який ваш найзаповітніший спогад?

18. Який ваш найстрашніший спогад?

19. Якби ви знали, що за рік раптово помрете, ви б змінили щось у своєму житті? Чому?

20. Що для вас означає дружба?

21. Яку роль у вашому житті відіграють любов та симпатія?

22. По черзі назвіть по одній позитивній рисі вашого партнера. Назвіть по 5 рис.

23. Наскільки дружньою й теплою є ваша сім’я? Чи відчуваєте ви, що ваше дитинство було щасливішим, ніж у більшості людей?

24. Що ви думаєте про свої стосунки з матір’ю?

Серія №3

25. Придумайте три правдиві твердження, які починаються з “ми”. Наприклад, “Ми обоє в цій кімнаті почуваємося…”

26. Закінчіть речення: “Я би хотів, щоби в мене була людина, з якою я розділив би…”

27. Якби ви з вашим  партнером стали близькими друзями, будь ласка, розкажіть, що йому або їй важливо було б дізнатися.

28. Скажіть своєму партнерові, що вам у ньому чи в ній подобається; будьте щирі, скажіть те, що навряд чи сказали б тому, з ким щойно познайомилися.

29. Поділіться зі своїм партнером якимсь моментом зі свого життя, коли ви почувалися незручно.

30. Коли ви востаннє плакали перед іншою людиною? А на самоті?

31. Розкажіть вашому партнеру, що вам у ньому вже подобається.

32. Яка річ є надто серйозною, щоби про неї жартувати? Якщо така є.

33. Якби цього вечора ви мусили померти, не маючи змоги ні з ким зв’язатися, про що, несказане комусь, ви б жалкували найбільше? Чому ви досі не сказали цього?

34. У вашому домі, у якому все ваше майно, спалахнула пожежа. Ви вже врятували своїх близьких та хатніх тварин, тепер у вас є час, щоби винести з вогню ще єдину річ. Що б це було? Чому?

35. Смерть кого з ваших родичів вразила вас найбільше? Чому?

36. Поділіться якоюсь особистою проблемою та запитайте в партнера поради, як би він її подолав. Запитайте партнера, якими, на його думку, є ваші відчуття щодо проблеми, яку ви обрали.

Фото заголовку
За матеріалами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама