32 висновки до 32 років

© re-self.ru

1. Страшно всім

Страшно всім. І красивим, і талановитим, і розумним, і щасливчикам. Починати нове. Виходити зі звичного кола. Ризикувати. Робити щось, до чого ще не звик. Страшно за близьких. За справу. За своє життя, якщо притисне. І багато чого ще. Страх буде і далі. Скільки б не було досвіду, практики, впевненості, визнання, грошей, таланту, але кожного разу, замахуючись на нову висоту, кожного разу, виходячи на сцену, кожного разу, обертаючись на близьких — у тій чи іншій мірі буде страх. Це нормально. Це означає, що ти ще живий. І значить, потрібно йти вперед. Через страх. А не намагатися повністю від нього позбутися.

2. Життя без змін не існує

Стабільність ілюзорна. Ми постійно знаходимося в русі. Ми постійно змінюємося зовні і внутрішньо, ці процеси не припиняються ні на секунду. І секунди, як одиниці виміру, тут навіть забагато. Процеси йдуть щомиті. Це безліч секунд. Питання: «Змінюватися або не змінюватися?» у розсудливої людини стояти не може. Тільки: «Чи маю я відношення до цих змін і в якій мірі?»

3. Швидко – це повільно, але без перерви

Не потрібно швидко, інтенсивно, круто, дуже потужно. Достатньо всього лише регулярно. Найголовніше — тримати ритм. Потрішки, але зі стабільною послідовністю. А через якийсь час, з боку, це буде виглядати, як швидко, інтенсивно, круто і дуже потужно.

4. Створювати більше, ніж споживати

Інакше все. Безпросвітне життя споживача, яке сплітається в багатозначний висновок: «Все добре, але нічого хорошого». Людина повинна щось робити. Добровільно і люблячи. Це формула її душевного здоров’я. А бонусом, що цікаво — це єдиний спосіб отримувати задоволення від споживання, яке не буде його зруйнувати. Можна вважати цей процес здоровим психічним метаболізмом.

5. Сьогодні – це те, що ти робив і думав учора, а завтра – це те, що ти робиш і думаєш сьогодні

Цю фразу потрібно повторювати, як мантру до тих пір, поки не дійде, що твої батьки не мають відношення до твоїх дорослих проблем. У будь-якому разі, вони не винні, що нікому змінити платівку в твоїй голові, яка заїла з дитинства.

6. Ніяких гарантій немає

Базове правило світобудови, через яке потрібно пропускати всі свої рішення і плани.

7. Епоха таємних знань, які можуть щось змінити, закінчена. Настала ера інформаційної гігієни

Уже років п’ять, як знання не є головною валютою в питанні досягнень і будь-якого осмисленого існування. Інтернет знецінив їх своєю доступністю. На зміну прийшла концентрація. Здатність утримувати увагу на завданні і не розхлюпувати інтерес — ось що править. А цей навик знаходиться в прямій залежності від інформаційного шуму, який сьогодні всюди. Чим більше словесного сміття навколо — тим слабкіший фокус. Чим більше чужих думок, тим тихіший власний голос. Постійне перебування в інтернет-потоці атрофує здатність до самоусвідомлення, підміняючи суть концепціями про те, що нею є.

8. Радість і задоволення — не одне і те ж

Ми ніколи не отримуємо радості від шоколадного торта, фужера вина або сигаретки. Ми не отримуємо радості від нових чобіт або духів. Важливо називати речі своїми іменами — ми отримуємо задоволення. А тут вже зовсім інша хімія. Природа цього почуття дуже швидкоплинна і нерозривно пов’язана з наступною незадоволеністю, нудьгою, пересиченістю і бажанням нової порції. Не страшно відмовити собі в задоволеннях, страшно не пізнати радості.

9. Страждання існують

Будда все-таки мав рацію. Страждання існують. Страждають всі. І ті, у кого нічого немає, і ті, у кого є все. А хто конкретно в цю хвилину не страждає, піде в біль у наступну, як тільки зміниться курс долара, відбудеться теракт, отримає у відповідь, що його не люблять, побачить брудний під’їзд, не дочекається відповіді на повідомлення, не отримає грошей або по будь-якому іншому подиху вітерця. Страждання існують. І завжди без приводу, якщо згадати фінал будь-якої людської істоти.

10. Бути щасливими можуть не всі

Чи кожен чоловік може бути щасливим? Так, зрозуміло! Але це в теорії. На практиці стабільно щасливими, тобто спокійними, врівноваженими, милостивими, якщо хочете, можуть бути тільки ті, кому доступна дисципліна розуму. Чий розум здатний (натренований) не смикати через всі численні речі, які його оточують. Хто може залишатися в рівновазі радості не тільки в штиль, але і в пориві неприємних ситуацій. В іншому випадку, всі нескінченні причини від подряпини на твоєму авто будуть викидати тебе в біль, роздратування і тривогу. І це всього лише якась машина, а є ж ситуації і серйозніші. Щасливим такий загнаний розум, що реагує на будь-яку подію, можна назвати лише в статусі Інстаграма.

11. Радість – це рівновага розуму

Скажіть мені це років так 5 тому назад, я б покрутила біля скроні. Коли тобі вдень і вночі мріється велика світла любов, дружна сім’я, цікава дохідна справа, можливість працювати на себе, а не на іншого, насичене подорожами життя, здається, що, все-таки, ти маєш якісь уявлення про радість, як мінімум, про власну. Так, ти зараз багато чим не задоволений, щось може вивести тебе з себе, ти страждаєш. Так, це зрозуміло. Але ти знаєш до чого прагнути. Ти знаєш, де твоя відчутна нев’януча радість, задивляючись на свої, настільки привабливі, мрії. Радість — це стан повного рівноважного спокою розуму, яка досягається при звільненні від сліпих (автоматичних) реакцій цього самого розуму. Здоровий, можливо єдиний, спосіб пізнати (і розвивати) такий стан в дорослому віці — це глибока медитація спостереження.

12. Фрукти – не кислотна, а лужна їжа

Якщо по-науковому, свіжі стиглі фрукти і майже всі овочі викликають в організмі лужну реакцію і допомагають нейтралізувати надлишок кислоти в ньому, а крохмаль, цукор, м’ясопродукти, жири, масла, молочна продукція, навпаки, організм закисляють. Повний опис є в таблиці Н. Уокера і Р. Поупа, яка доступна через гугл.

13. «Моє тіло саме знає, що йому краще» — одна з найбільш підступних пасток розуму

Тіло алкоголіка хоче випити, тіло курця мріє про сигаретку, наше тіло жадає шоколаду і картоплі-фрі. Про які «краще знає» всі говорять? Також, як і розум живе автоматичними реакціями, не даючи людині робити елементарні зрушення в своєму житті, так і тіло підпорядковується звичкам і хаотичним імпульсам жадання.

14. Харчування впливає не тільки на наше тіло, але і на нашу свідомість

Подібно алкоголю, який помітно змінює нашу свідомість, притупляючи його, деякі продукти несуть схожий ефект, але в менш вираженій і часто неусвідомлюваній формі. Їжа може уповільнювати і розфокусовувати голову, послаблюючи контроль, силу усвідомленості і ясність сприйняття. Злегка «затуманений» стан стає рівнем норми, дозволяючи людині забути, що означає легкість і ясність насправді. Найбільш «вільна» їжа — це свіжі овочі та фрукти, а також рослинна їжа і злаки, приготовані простим способом з мінімальним вмістом олії, приправ і солі.

15. Грошей потрібно стільки, щоб про них не думати

Гроші не вирішують головне питання людства, вони не роблять свого власника щасливим. Але можливість про них не думати, як мінімум в побуті, істотно вивільняє енергію для інших процесів.

16. Ми всі однакові набагато більше, ніж різні

Значення особистої унікальності сильно перебільшене і не дає нам швидко вирішувати свої проблеми. Всі відповіді та рішення давно існують, а зацикленість на власній неповторності не дає людині засунути своє его туди, де йому було б корисно завжди перебувати і без перешкод сприймати навколишню реальність з усіма відповідями і підказками.

17. Залежність лікується тільки 100-відсотковим відмовою

Не можна випити один фужер вина, якщо ти алкоголік. Не можна іноді курити, якщо намагаєшся кинути. Тебе буде скручувати постійно. Злети і падіння. Зриви. У питаннях психоенергетичних «гачків» немає напівтонів. І це правило є непорушним для залежностей всіх типів.

18. Стану внутрішньої 100-відсоткової готовності до змін не існує

Ми завжди до кінця не готові до поворотів і змін. Завжди є вагомі «але» і причини трохи відкласти до більш сприятливої ситуації. Марно чекати однозначної внутрішньої згоди, потрібно вирішуватися, спираючись швидше на «пора», ніж на ефемерну готовність.

19. Життя – це книга, перші розділи якої були написані не тобою

Так, і наступні теж, найчастіше. Ми складаємося з переконань і моделей оточуючого нас світу, а світ цей — не абстрактна планета Земля, а цілком конкретний під’їзд, офіс, будинок, місце, де ми проводимо час. Це друзі, колеги, батьки, продавці в магазині, з якими стикаєшся щовечора. Це стрічка в соціальних мережах і так звані друзі з Фейсбук. Ми вбираємо погляди, позиції, точки зору просто автоматично, ми вдихаємо їх з повітрям і стаємо такими ж або навпаки протилежними, що теж є автоматичним моментом заперечення. У дитинстві цей процес повністю некерований. Суть нашої особистості збирали інші люди і усвідомлений батьківський внесок (якщо він взагалі був) там далеко не переважає. Те, що ми вважаємо собою і те, що треба боятися втратити за версією деяких психологів, — всього лише в тій чи іншій мірі краса мозаїки від нашого оточення. Втрачати нічого. По-моєму, чудова новина. Можна перекроїти все в яку завгодно сторону.

20. Результат – це кількість спроб

А не один влучний постріл. І вже точно не удача при довгостроковій перспективі.

21. Те, що тобі допомагало на одному етапі, може виявитися гальмом для виходу на наступний

Здатність до кардинальних змін характеризується можливістю відмовлятися. Але не тільки від того, що тобі заважає. Часом дуже важливо відмовитися від того, що тобі допомагало в минулому. Простий приклад: правила малого бізнесу не працюють в середньому. Рости без відмови від частини з них, нехай навіть вони піднімали процес вчора — неможливо. Теж саме і з людською особистістю — її установками, планами.

22. За зоною комфорту знаходиться зона дискомфорту

А не коробка шоколадних цукерок.

23. Життя без мети не існує

Також, як і стану без змін. Питання лише в тому: ставиш ти ці цілі сам або віддаєш на відкуп інстинктам (неусвідомленим цілям).

24. Ліні – не існує

Є нелюбимі заняття, нестача енергії і відсутність масштабного бачення, яке захоплювало би дух від перспектив. А ліні немає.

25. Себе неможливо знайти себе можна тільки створити

Шукати нічого й нікого. Ти завжди є тут і зараз. А твій шлях — це те, що у тебе під ногами в конкретну секунду, не більше того.

26. Алкоголь не потрібен

Взагалі.

27. Нереалізований потенціал заподіює біль

І марно ховатися від цього факту в обраний рівень комфорту або красиві філософські концепції, ті ж історії про жіночність, материнство та інше. За кожен талант з нас спитають.

28. Банки повинні платити тобі, а не ти їм. Це єдино можливе фінансове здоров’я

Ніколи ніколи ніколи не варто купувати те, на що не напрацював. Ніколи. У будь-якому разі, якщо мрієш про серйозні зміни. Ми платимо банку не тільки грошима, а й своєю вільною енергією. Простору для ризику і авантюрних зрушень практично не залишається. Прорив з такого стану (особливо на новий фінансовий рівень) навряд чи можливий.

29. Дві здібності, якими потрібно оволодіти якомога раніше: вміння напружуватися і вміння розслаблятися

Будь-який рух вимагає напруги сил в той чи інший момент. Якщо йти на нього знехотя, по нужді — буде витрачатися в два рази більше енергії. Частина на саме зусилля, решта — на психічну напругу. На внутрішню боротьбу. Звідси необхідність навчитися напружуватися за бажанням, полюбити своє зусилля. По змозі напружуватися добровільно, бачачи в цьому виключно позитивний аспект, кількість витрачених сил скоротиться в рази. Виходитиме більше і легше. А вміння розслаблятися — приймати реальність такою, яка вона є, відпускати власні очікування, розв’язуючи внутрішні вузли і знімаючи тілесну напругу — друге крило, без якого на одній напрузі далеко не заїдеш.

30. Дві відповіді, яким потрібно навчитися якомога раніше: «Так» і «Ні».

Говорити «Так» ситуаціям і людям, не дивлячись на відсутність гарантій, повної внутрішньої готовності і різних зовнішніх обставин. І говорити «Ні» в першу чергу самому собі — своїм слабкостям, страхам і внутрішній розбещеності. І лише далеко потім — іншим людям.

31. Круті штуки відрізняються від хороших здатністю роблячого забувати себе

Творець відрізняється від людини, яка щось непогано робить тим, що ставить справу вище від себе, розчиняючи в процесі своє его. І робить це усвідомлено і люблячи, а не з відсутності вибору або почуття обов’язку. Так один маркетолог може бути істинним музикантом в професії, а інший музикант так на все життя і залишається тим, хто має справу з музикою.

32. Кожен знак, який ви зустрічаєте на своєму шляху завжди має мінімум 3 тлумачення.

1. Можливо це дійсно знак!
2. Можливо ти мариш і притягаєш факти за вуха.
3. А можливо це випробування — явище протилежне знаку, спроба відвести від обраного шляху, як перевірка щирості твого рішення і сили наміру.

Фото заголовку re-self.ru
За матеріалами re-self.ru

 

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close