3 фрази, які швидко нейтралізують будь-яку критику

Людей без недоліків не існує, тому завжди знайдуться ті, хто буде засуджувати вас і те, що ви робите. На жаль, завжди уникати критики навряд чи вийде, але можна навчитися отримувати з неї уроки.

Тутка Тамка також вирішили поділитися з вами простою порадою, як реагувати на претензії, щоб змінити будь-яку критику на благо.

Скажіть «Так!»

Коли ми чуємо претензію на свою адресу, перше, що потрібно зробити, — це впоратися зі своїми емоціями і визнати за іншою людиною право на його власну думку. Якщо людина зібралася з духом і сказала про те, що йому не подобається, значить, він налаштований на діалог і відноситься до вас серйозно. У такій поведінці набагато більше щирої зацікавленості, ніж у мовчанні і похвалі.

Спробуйте встати на сторону іншого з ним погодитися. Адже коли людина висловлює претензію, віна очікує отримати відсіч — така наша природа. Але коли замість напруженого опору вона чує «спасибі», то виявляється в стані «позитивної розгубленості».

Сказавши у відповідь на докір «Так!» далі ми готові з’ясовувати, що саме сталося, і вступити в реальний діалог.

«Але…»

Не завжди претензії збігаються з нашим розумінням ситуації. Тому важливо висловити свою позицію. Але це повинна бути об’єктивна інформація, а не спроба себе виправдати. Так наш співрозмовник побачить, що ми намагаємося розібратися в справі. Насправді люди готові прийняти багато, якщо їм шанобливо пояснити причини. Це дозволить іншому по-новому поглянути на ситуацію і врахувати нашу думку.

Наше «але» допомагає нам не скочуватися на позицію «чого забажаєте». Навіть визнаючи право іншого висловити претензію, ми не зобов’язані «тягти на собі осла», якщо вважаємо, що цього робити не треба.

«Давайте…»

Коли ми вислухали претензію і висловили свою аргументовану позицію, важливо спробувати прийняти спільне рішення. Щоб людина зрозуміла, що ми з ним «по одну сторону барикад», потрібно вносити конкретні, конструктивні пропозиції.

Якщо ми відповідаємо на претензію в такій послідовності «Так — але — давайте…», то негативний зворотній зв’язок працює на нас і допомагає не лише дізнатися багато корисного і змінити щось у своїй роботі, але і поліпшити відносини з іншою людиною.

Право на помилку

Зрозуміло, що вислуховувати претензії непросто, а ще складніше робити це з користю для себе. Деякі люди навіть незначну критику сприймають як привід для розриву відносин, а будь-який негатив у свою сторону — як образа. Але чим більше людина розвинута, тим більше він допускає наявність різних думок про себе і своєї діяльності. Він розуміє, що може помилятися. Визнавши за собою право на помилки, ми не витрачаємо енергію на те, щоб приховувати їх від себе та інших. І чим менше ми боїмося помилитися, тим менше відчуваємо напругу, тим більше у нас шансів на успіх. Якщо ми відкриті до можливої критики в свою адресу, то розширюємо коло корисної інформації і коло людей, від яких вона поступає, а значить, і свої можливості рухатися далі і розвиватися.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close