22 цитати професора Келлі Макгонігал про те, як розвинути і зміцнити силу волі

За останнє десятиліття нейробіологи виявили, що мозок, як учень, який прагне знань, надзвичайно чутливо реагує на будь-який досвід, – пише професор Стенфордського університету Келлі Макгонігал. – «Попросіть його розв’язувати задачі щодня – і він стане сильнішим в математиці. Попросіть його частіше хвилюватися – і він стане неспокійнішим. Попросіть зосереджуватися – і він стане набагато уважнішим».

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Мозок пластичний в будь-якому віці, але як зберегти і максимально розвинути цю здатність? По-іншому, як «просити» правильно? Читайте про це в цитатах професора Макгонігал з її бестселеру «Сила волі. Як розвинути і зміцнити».

***

1) Сила волі – це здатність робити те, що по-справжньому важливе, навіть якщо важко.

2) Три базових навички: самосвідомість, турбота про себе, увага до найважливішого – це основа самоконтролю.

3) Самоконтроль схожий на м’яз. Він втомлюється, коли його тренують, але регулярні вправи роблять його сильнішим.

4) Коли мозку і тілу потрібно зупинитися і спланувати в метафоричному сенсі, ми напружуємо м’яз самоконтролю.

5) Найкращий спосіб розвивати самоконтроль – зрозуміти, як і чому ви його втрачаєте. Розуміння того, що найшвидше спонукає вас здатися, не налаштує вас на невдачу, як побоюються багато людей. Воно послужить вам опорою і допоможе обійти пастки, в яких сила волі схильна вас зраджувати.

6) Для більш холоднокровних і виважених рішень навчіться чекати 10 хвилин, перш ніж піддатися спокусі. Якщо через 10 хвилин ви досі хочете цього – будь ласка, але перш, ніж вони завершаться, згадайте про майбутні блага, які принесе відмова від спокуси. Якщо можливо, віддаліться від спокуси фізично (або хоча б відверніться).

7) Кожне рішення має відповідати головній меті.

8) Знайдіть свою найбільш дієву силу «Я хочу», яка підтримує вас у хвилини слабкості і згадуйте про неї щоразу, коли ви особливо схильні піддатися спокусі або опустити руки.

9) Відстежуйте свої рішення хоча б протягом одного дня. А ввечері згадайте їх і спробуйте розібратися, які вибори відповідали вашим цілям, а які їм суперечили. Ця вправа також допоможе вам не відволікатися, коли ви щось вирішуєте, що точно зміцнить вашу силу волі.

10) Еволюції байдуже до щастя, але вона обіцяє його, щоб ми боролися за життя. Тому очікування щастя, а не безпосереднє його переживання мозок використовує, щоб ми продовжували полювати, збирати, працювати і свататися.

11) За своєю суттю бажання не є добрим і не є поганим, основне – куди воно нас веде і чи вистачає нам мудрості розпізнати, чи варто за ним простувати.

12) Спроби витісняти думки, емоції і потяги вилазять боком і змушують думати, відчувати і робити те, чого ви найбільше хочете уникнути.

13) Коли вам в голову прийде неприємна думка, відзначте, як ви відчуваєте її у своєму тілі. Потім зосередьтесь на диханні та уявіть, як думка розчиняється або відходить.

14) Суть медитації – не в тому, щоб позбутися від усіх думок. Вона вчить, як не губитися в них і не забувати, в чому полягає ваша мета. Не хвилюйтеся, якщо ви відволікаєтеся під час медитації. Просто повертайтеся до дихання знову і знову.

Потрібно всього одну-дві хвилини уповільненого дихання, щоб збільшити вольовий резерв, що цілком доступне при будь-якому вольовому випробуванні.

15) Нейробіологи виявили, що коли ви просите мозок медитувати, він вчиться не тільки краще медитувати, але і набуває цілий набір важливих навичок самоконтролю, включаючи уважність, зібраність, вміння впоратися зі стресом, контроль над імпульсами і самосвідомість. Люди, які регулярно медитують, не просто успішніші в цих сферах. Згодом їх мозок починає працювати як налагоджена вольова машина. У них більше сірої речовини у передфронтальній корі і в зонах мозку, що відповідають за самосвідомість.

16) Коли ми програємо в вольових випробуваннях, існує велика спокуса в усьому звинувачувати себе: ми слабкі, ледачі, не вольові мішки. Але набагато частіше проблема не в цьому: просто наш мозок і тіло перебувають у невідповідному для самоконтролю стані. Якщо ми піддаємося хронічному стресу, в випробуваннях сили волі доводиться брати участь нашому імпульсивному «я». Щоб перемогти, нам потрібно знайти той стан душі і тіла, який спрямовує енергію на самоконтроль, а не на самозахист. Це означає, що нам необхідно відновлюватися після стресу і берегти сили – тільки тоді ми будемо на висоті.

17) Коли мозок перевантажений, в своїх рішеннях ви керуєтесь імпульсами, а не довготерміновими цілями.

18) Чому недосипання висмоктує силу волі? Спочатку воно порушує обсяги споживання глюкози – найпершого джерела енергії. Коли ви втомилися, клітинам важко забирати з кровообігу глюкозу. Вони залишаються голодними, а ви – втомленими.

19) Нейробіологи довели, що стрес, а також негативні емоції – злість, смуток, невпевненість, тривога переводять мозок в режим пошуку нагороди. В результаті ви бажаєте того, що на думку вашого мозку обіцяє нагороду і ви переконані, що ця «нагорода» – це єдине джерело радості.

20) Це одна з найбільш цікавих, але цілком передбачуваних людських ілюзій: ми думаємо про себе в майбутньому, як про зовсім інших людей. Ми часто їх ідеалізуємо, очікуємо, що майбутні «ми» зроблять те, що не вдається нам «теперішнім». Іноді ми погано з ними поводимося, навантажуючи їх наслідками власних дійсних помилок. Інколи ми просто не розуміємо їх: до нас не доходить, що вони будуть думати і відчувати те саме, що і ми зараз. І як би ми не думали про майбутніх нас, ми не часто бачимо в них себе.

21) Всі ми схильні прислухатися до сумнівів і самокритики, але вони ніколи не наблизять нас до мети. Замість цього уявіть себе своїм учителем або добрим другом, який вірить у вас, бажає для нас найкращого і готовий підбадьорити, коли ми розчаровані в собі.

22) Вражаюче, але саме пробачення, а не провина підвищує відповідальність. Вчені виявили, якщо люди співчувають собі в невдачі, вони більш схильні брати на себе особисту відповідальність за прогріх, ніж коли займають самокритичну позицію. Вони уважніше прислухаються до відгуків і порад збоку, більш схильні зробити висновки з досвіду.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker