20 звичок, які пожирають вашу енергію

У всіх бувають моменти, коли хочеться плюнути на все і поїхати куди-небудь на безлюдний острів, щоб тільки втекти від побутової метушні. Ми схильні звинувачувати в цьому кого завгодно, але тільки не самих себе, але ж джерело всіх проблем, як правило, криється в нашому мисленні і типових помилках, що допускаються щодня:

1. Постійне обдумування ситуацій з минулого (що було б, якби ви в якійсь ситуації вчинили інакше).

Що робити: розцінювати будь-яку ситуацію як досвід. Робіть висновки з неї. Коли ви обмірковуєте те, що сталося, у вас є можливість написати новий сценарій і в майбутньому вчинити на аналогічних умовах правильно. Головне не віддавайте таким думкам 24 години на добу, тут потрібно знати міру.

2. Безлад в квартирі.

Що робити: по-перше, згадуйте про таку важливу річ, як розподіл обов’язків, коли кожен член сім’ї чітко знає, що він робить, без будь-яких нагадувань. Призначте конкретний день для генерального прибирання і тоді, вставши з ранку з ліжка, всі будуть точно знати, хто чим займається.

Ще один варіант: кожен день ви прибираєте якусь частину квартири. Сьогодні – ванну, завтра – кухню і т.д. Але і такий підхід не виключає розподілу обов’язків.

До речі, прибирання – прекрасний спосіб відчути контроль над власним життям, оскільки результат досягається швидко, і ви автоматично починаєте думати, що здатні отримати його і в інших сферах теж.

3. Відсутність хобі, інтересів, захоплень, радощів в житті, нехай навіть самих незначних.

Що робити: дуже поширена фраза «мені ніколи займатися цим в будні». А насправді дуже корисно ці самі будні перетворювати у вихідні – зробіть в понеділок (будь-який інший робочий день) щось таке, що ви зазвичай робите в уїк-енд. Сходіть з подругою в кафе, на побачення, просто погуляйте, купіть собі подарунок і т.д. Не потрібно обмежувати своє життя маршрутом дім-робота-дім.

4. Образа, злість на когось з оточення.

Що робити: потрібно пропрацювати це почуття. Можна сходити на психотерапію, обговорити з кимось це питання і дізнатися в іншої людини, як він справлявся з аналогічною ситуацією. Коли ми відпускаємо проблему, не бережемо негативну енергію всередині себе, у нас з’являється бачення майбутнього.

5. Незавершені справи.

Що робити: розбийте всі справи на три категорії: «Дуже важливі», які потрібно зробити найближчим часом. «Важливі», але їх можна відкласти на певний період. «Кепські», ви плануєте зробити їх в перспективі. Приступайте до кожної категорії по черзі.

Якщо у вас виникають якісь труднощі з виконанням справ, запитайте себе: що мені заважає і що може допомогти в даній ситуації? Припустимо, у вас немає часу, тоді просто виберіть день в щоденнику і впишіть туди конкретну задачу. Коли ви викреслите черговий пункт зі списку справ, обов’язково відчуєте прилив енергії.

6. Речі, сувеніри, одяг, фото з колишніми коханими.

Що робити: всі ці речі необхідно якщо не викинути, то хоча б прибрати з очей геть. Однак подібні заходи варто застосовувати тільки в тому випадку, коли минуле вас сильно засмучує. Наприклад, при одному погляді на фото, кільце від екс-чоловіка і т.д. у вас стискається серце, хочеться плакати і т.д. Якщо нічого подібного ви не відчуваєте, можете сміливо викреслити цей пункт.

7. Техніка, яку необхідно відремонтувати, поламані речі в будинку, розхитана дверна ручка, відійшов плінтус, десь капає кран і т.д. А також не доведений до кінця ремонт.

Що робити: поламані речі і техніка як скалка. Вона начебто не болить, але якщо її зачепити, починає турбувати. По суті, це така ж незавершена справа.

Наприклад, у вас розхитана дверна ручка. Всякий раз, коли ви до неї торкаєтеся, вона падає, а ви вставляєте її назад. Природно, нічого крім роздратування подібні дії не викликають. Вносьте всі ці побутові дрібниці в свій щоденник і вирішуйте їх якомога швидше.

Що стосується ремонту, багато дизайнерів радять не розтягувати його, інакше у вас є ризик ніколи не дійти до фіналу. Краще купити матеріали дешевше або не чекати шпалери з Італії два місяці, а придбати ті, які доступні в даний момент, головне довести розпочату справу до кінця.

8. Шкільні домашні завдання ваших дітей, які ви робите разом з ними.

Що робити: в ідеальному варіанті батьки повинні любити, балувати своїх дітей, розмовляти з ними. Уроки краще довірити найнятому педагогу, якійсь спеціальній людині. Бажано не бабусі, інакше ви постійно будете залучатися до процесу.

Припустимо, можливості найняти приходячого вчителя немає. Ви змушені покласти цю функцію на себе. Пам’ятайте про те, що уроки робить ваша дитина, а ви йому просто допомагаєте. Не треба стояти над чадом, робити все за нього, дайте йому більше самостійності. Включайте контроль через якийсь проміжок часу. Відкрили разом з дитиною завдання і тут же йдіть. Приблизно через 20 хвилин можна перевірити чернетку і обговорити помилку. Дозволяйте школяреві виконувати його основну функцію – навчальну діяльність.

9. Вихідні в великих торгових центрах.

Що робити: не потрібно витрачати на подібні «розваги» цілий день. Втомлені натовпи людей і кричущі діти точно не додадуть гарного настрою. Якщо вам потрібно купити продукти або придбати якусь річ, зробіть це і вирушайте далі у своїх справах. Не треба бездіяльно ходити з магазина в магазин, оскільки до вечора ви будете почувати себе розбитим. Взагалі, вилазки в ТЦ повинні бути дозовані – благо є маса інших способів урізноманітнити своє дозвілля.

10. Почуття, що за свої подвиги на роботі ви не отримуєте достатньої грошової винагороди.

Що робити: гроші – енергія. Будь-яка людина добре себе почуває тільки тоді, коли вона вкладається в якусь справу своїми знаннями, вміннями, часом, емоціями і отримує за все це аналогічну за обсягом винагороду. Якщо ви вкладаєте більше, ніж отримуєте у відповідь – задумайтеся. Можливо, настав момент, коли потрібно поговорити з цього приводу з керівництвом, попередньо склавши список своїх досягнень і успіхів на цій позиції. А може бути, потрібно просто поміняти роботу.

11. Спілкування тільки з представниками своєї статі.

Що робити: якщо жінку і на роботі, і поза роботою оточують тільки представниці прекрасної статі – в цьому немає нічого хорошого. Чоловіча енергія обов’язково повинна бути. З сильною статтю аналогічна ситуація.

12. Недолік сну і фізичного навантаження.

Що робити: якщо ви давно збираєтеся записатися в спортзал, але справа так і не зрушила з мертвої точки, зберіть волю в кулак і здійсніть задумане. Сон – теж важлива складова, його недолік відбивається і на ваших емоціях, і на вазі (ті, хто мало сплять, схильні до повноти).

13. Оточення.

Що робити: енергію зазвичай забирають люди, які люблять скаржитися на життя. Вони тільки й роблять, що ниють. Ви думаєте, що від вас чекають поради, даєте її, і чекаєте, що людина прислухається до рекомендацій, ситуація зміниться. Але цього не відбувається. У підсумку ви не отримуєте задоволення від своєї допомоги.

Намагайтеся не піддаватися довгим обговоренням проблем вашого друга (колеги). Не беріть участі в них емоційно. Спробуйте перевести діалог на якісь нейтральні теми, які можуть бути і вам цікаві.

Також врахуйте один нюанс: коли вам в тисячний раз хтось скаржиться на чоловіка, дітей, роботу, це означає, що людина не може впоратися з існуючою проблемою. Мабуть, йому потрібна професійна допомога. А таку допомогу надає фахівець, а не ви.

14. Непогашені кредити, неповернені борги.

Що робити: щоб відчувати відчуття стабільності, краще жити за коштами. Звичайно, зараз є величезна кількість пропозицій по кредитах, і відмовитися від них складно, адже завдяки позиці у вас є можливість отримати бажану річ прямо зараз.

Коли мова йде про якісь дійсно важливі покупки, наприклад, квартири, необхідно ввести її в картину свого життя і сприймати платіж по іпотеці як стандартне відрахування за комунальні послуги. Виділіть якусь статтю витрат на цей пункт. Крім того, вас можуть підтримати думки про те, що ви, по-перше, можете оплачувати рахунок (інакше кредит б вам не дали). А, по-друге, живете в своєму власному домі!

15. Старий гардероб, речі, від якого ви втомилися.

Що робити: себе потрібно обов’язково балувати. Не стільки самі старі речі виснажують нас, скільки відчуття від них. Якщо ви постійно натягаєте на себе чоботи, які давно потрібно поміняти і ви про це прекрасно знаєте, ну, знайдіть в своєму бюджеті гроші на обновку. Одяг (взуття) повинен нас радувати.

16. Посуд зі сколами, старе кухонне приладдя, що не радує око.

Що робити: на цей рахунок є навіть прикмета – кажуть, що тріснутий посуд несе негативну енергію. Викидайте подібні речі і не шкодуйте про них. Краще у вас буде одна улюблена чашка, ніж десять, але в жахливому стані.

17. Сон з маленькими дітьми в одному ліжку

Що робити: подібні речі можуть бути, але тільки не на регулярній основі. Коли ви спите з маленькою дитиною, ви боїтеся нашкодити йому, тривожитеся і в кінцевому підсумку вранці відчуваєте себе розбитими. Також ні в якому разі не можна виганяти чоловіка з подружнього ліжка на диван у вітальні.

18. Довгі листування на сайтах знайомств, які так і не закінчуються реальним побаченням.

Що робити: не затягуйте віртуальне спілкування, не віддавайте свою енергію просто так. Замість того, щоб довго і докладно розповідати про себе, просто запропонуйте людині зустрітися. Під час реального побачення люди обмінюються енергією і відразу розуміють, підходять вони один одному чи ні. Переписка не дає такого ефекту. Якщо спілкування не призводить до реальної зустрічі, не бійтеся завершити його.

19. Зустрічі з одруженими чоловіками.

Що робити: не потрібно брехати самій собі, що ви робите це для задоволення і вам нічого не потрібно від чоловіка. А висновок простий – не чіпайте чуже.

20. Перекус вдома на колінах перед телевізором, несмачна їжа.

Що робити: дуже важливо і те, як ми їмо (в якій обстановці) і те, що ми їмо. Якщо ви робите це на бігу або на колінах перед телевізором, це означає тільки одне – ви точно так же ставитеся до решти радощів життя. Міняйте свої звички.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close