20 правил лицаря: інструкція від 1483 року

© ritterburg.ru

У 1483 році сер Томас Лемюель Хоук виявився серед 323 убитих в битві при Слоутер Брідж. Передбачаючи такий результат, він написав лист своїм дітям в Корніш, виклавши Правила Лицаря – уроки життя, які сер Томас бажав передати своїм чотирьом дітям.

Сильно пошкоджений лист адаптував і відновив Ітан Хоук, коли родичі виявили це послання на початку 1970-х років в підвалі сімейної ферми, неподалік від Уейнсвілла, штат Огайо, після смерті прабабусі Хоука.

Так говорить легенда.

В результаті з’явилася книга «Правила лицаря» (Rules for a Knight) – насправді художній твір. Чому саме про лицарів? Пояснює Ітан Хоук (Ethan Hawke):

«Мені просто завжди подобалася ідея лицарства, – сказав він. – Вона означає, що бути хорошою людиною – круто. Або прагнути бути хорошою людиною – круто ».
«Сьогодні, – починає сер Томас Лемюель Хоук, – я поділюся з вами деякими з найбільш цінних історій, подій і моментів мого життя, щоб десь глибоко в вашій уяві ці уроки і мій досвід збереглися і послужили вам».

20 правил лицаря

1. Самотність

Бувайте наодинці з самим собою. Мовчання – корисний інструмент в пошуку мудрості і ясності власного розуму. Голос нашої душі м’який, його не почуєш в шумі інших голосів.

Як можна побачити своє відображення в каламутній воді, так і з душею. У тиші ми можемо відчути сплячу в нас вічність.

2. Покірність

Ніколи не кричіть про те, що ви лицар, просто ведіть себе як лицар. Ви не кращий за інших, а інші не краще вас.

3. Подяка

Єдиний розумна відповідь на поточний дар життя – це подяка. За все, що було, лицар каже: «Дякую». Всьому, що прийде, лицар каже: «Так!»

4. Гордість

Ніколи не вдавайте, що ви не лицар і не намагайтеся принизити себе, вважаючи, що тоді іншим з вами буде комфортніше. Ми виявляємо найбільшу повагу до інших, пропонуючи найкраще, що в нас є.

5. Взаємодія

Кожен з нас йде своєю дорогою. Ми народжуємося в певний час, в певному місці і наші проблеми унікальні. Для нас, лицарів, розуміння і повага самобутності життєво важлива в нашій здатності використовувати колективну силу.

Застосування сили може бути необхідно для захисту в екстреній ситуації. Але тільки справедливістю, чесністю і спільними діями можна по-справжньому досягти успіху в керівництві людьми.

Ми повинні жити і працювати разом, як брати або загинути разом, як дурні.

6. Дружба

Якість вашого життя в значній мірі буде визначатися тим, з ким ви вирішили провести свій час.

7. Прощення

Хто не вміє легко прощати, той не знайде багато друзів. Шукайте в інших краще.

8. Чесність

Безчесний язик і безчесний розум даремно витрачають наш час, а значить, даремно витрачають наше життя. Ми тут, щоб рости, а істина – це вода, світло і грунт, з якої ми піднімаємося. Броня брехні викувана з мороку, вона приховує нас не тільки від інших, але і від нашої власної душі.

9. Хоробрість

Все, що дає світло, має стерпіти горіння.

10. Витонченість

Витонченість – це здатність до сприйняття змін. Будьте відкритими і гнучкими.

11. Терпіння

Немає такого поняття як єдиний шанс в житті. Метушливий розум – це розум, збитий з пантелику; він не здатний ні ясно бачити, ні чітко чути; він бачить те, що хоче бачити, і чує те, що боїться почути або багато пропускає. Лицар перетворює час в свого союзника. Настає момент для дій, і з ясним розумом цей момент очевидний.

12. Справедливість

Є лише одна річ, якої не стерпить лицар: несправедливість. Кожен справжній лицар в усі часи бореться за людську гідність.

13. Щедрість

Ви народилися, не володіючи ні чим, і ні з чим покинете це життя. Будьте ощадливі, тоді ви зможете бути щедрими.

14. Дисципліна

На полі бою, як і в усьому іншому, ви досягнете успіху настільки, наскільки підготувалися. Практикуючись, ви будуєте дорогу до досягнення своїх цілей. Перевага базується на увазі до деталей. Чим краще лицар підготовлений, тим менше він схильний буде здатися.

15. Посвячення

Звичайні зусилля – звичайний результат. Кожен день прикладайте зусилля, щоб краще дотримуватися цих правил. Удача – це наслідок задуму. Будьте непохитні. Ковадло переживе молот.

16. Мова

Не кажіть про інших погано. Лицар не поширюєт новини, в яких не впевнений, і не судить про речі, в яких не розбирається.

17. Віра

Іноді, щоб розуміти більше, вам потрібно знати менше.

18. Рівність

Для кожного лицаря рівність людей – непохитна істина. Лицар ніколи не спостерігає за приниженнями чоловіків або жінок. Якщо він при цьому присутній, то повинен зупинити того, хто здійснює образливі вчинки або говорить образливі слова.

19. Любов

Любов – це кінцева мета. Це музика нашого життя. Немає такої перешкоди, яку вона не може подолати.

20. Смерть

Життя – це довга низка прощань; дивувати можуть тільки обставини. Лицар дякує за життя, яке йому дане. Він не боїться смерті, тому що справа, яку розпочав один лицар, можуть завершити інші.


За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close