13 різких зауважень психолога, які не зрозуміти кожній людині

Взаємовідносини — це для кожного з нас найбільш важлива річ у житті вдома і на роботі, в компанії друзів, у сім’ї. Хороший психолог і хороший друг — це схожі, але тим не менш, різні речі. Одному можна пробачити різкість, тому що ми знаємо, що він бажає добра, і пораду або критику від нього сприймаємо, як бажання допомогти. Мінус в тому, що один не може бути об’єктивним. А психолог… часто ми сприймаємо психолога зовсім недружньо, і щоб створити по-справжньому плідний діалог, і підходити до нього зі свого боку потрібно максимально відкрито. Загалом, якщо б з належною часткою здорової критики ставилися самі до себе, можливо, і допомога психолога не знадобилася. Але психолог об’єктивний, а його судження часом, навіть якщо критичні, допомагають виявити той момент, який прихований від нас самих, але досить сильно заважає в житті. Відомий російський психолог Михайло Лабковський славиться своєю різкістю і епатажністю у висловлюваннях. Практикуючий фахівець з 30-річним стажем може дозволити собі деяку жорсткість у судженнях, адже варто відзначити, що його досвід рятує і сім’ї, і життя. Ці навчені досвідом цитати — про кожного з нас.

1. Ви знаєте, у чому принципова різниця між здоровою людиною і невротиком? Здорова людина теж страждає, але від реальних історій. А невротик страждає від вигаданих історій. А якщо страждань не вистачає, він ще добавляє собі улюбленим Кафкою, Достоєвським і пляшкою.

2. Причина жіночих проблем не в тому, що він веде себе як козел. Причина в тому, що у неї є невроз, який вимагає виходу. І для цього виходу потрібна певна людина та відносини, в яких вона могла б страждати.

3. Здорова людина не хоче вийти заміж. Перше, що ви повинні зробити, — це перестати хотіти вийти заміж. Іншими словами, якщо ви хочете вийти заміж, вам треба перестати про це думати, знецінити саму ідею.

4. Якщо людина іншій людині замінює весь світ, це означає, що свого світу у неї просто немає.

5. Запорука щасливого сімейного життя, шлюбу і сексу з одним партнером тільки в одному — в стабільній психіці. Не поступки, не компроміси — це все пряма дорога до кардіолога або онколога. Коли у людини стабільна психіка, вона може прожити з одним партнером все життя. І любити його одного.

6. Ми міряємо любов рівнем страждання. А здорова любов — це про те, наскільки ти щасливий.

7. Коли стюардеса демонструє вам рятувальні засоби, що вона говорить про кисневі маски? «Якщо ви подорожуєте з дитиною, забезпечте маскою спочатку себе, потім дитину». У цьому вся фішка. Всі намагаються допомогти дитині, залишаючись абсолютним психом. Так це не працює. Якщо хочете, щоб дитині було добре, зробіть спочатку щось зі своєю головою.

8. Здорові люди завжди обирають себе, а невротики — стосунки в збиток собі, і в цьому головна різниця.

9. Жінка ніколи не повинна терпіти у стосунках те, що їй не подобається. Вона повинна відразу про це говорити, і якщо чоловік не змінюється, вона повинна з ним розлучитися.

10. Самотність — це не відсутність любові навколо. Це відсутність інтересу до себе, причому з дитинства.

11. Єдиний час у житті людини, коли він об’єктивно залежний і коли його можна вважати заручником – це дитинство та залежність від батьків. Триває порівняно недовго. В інших випадках перебування в будь-яких стосунках є вибір дорослої людини.

12. Якщо вам не подобається, як веде себе чоловік, не треба шукати виправдань його поведінці. Ситуація, в якій «він не передзвонив», для здорової дівчини означає кінець стосунків, для нездорової — початок любові.

13. Сімейна терапія – це розлучення. Тільки один вид сімейної терапії вважаю дійсно корисним – посередництво психолога при розлученні. Але саме його в Україні не практикують.

Фото заголовку detsad8kazka
За матеріалами brainum.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker