13 психологічних фільмів, які перевернуть ваш погляд на життя

Бувають фільми як закінчені полотна: картина цілком ясна, історія окреслена, відповіді отримані. А бувають картини, які приховують за собою другий шар фарби, дійти до якого людина з часом повинна сама.

Тутка зібрав список таких фільмів з підтекстом. Вони підштовхнуть вас на ті міркування, які допоможуть зрозуміти поведінку оточуючих і відповісти на власні питання.

Новітній Заповіт

Не вірите в Бога? А даремно. Він існує: живе в Брюсселі, у нього є дружина, всім відомий син і дочка. Причому остання, ослухавшись батька, розсилає всім людям СМС з датами їх смерті, а потім і зовсім втікає в наш світ, де і починається вся ця веремія. Ця зухвала пародія на сучасний світ від режисера «Пана Ніхто», безумовно, дасть вам копняка під зад!

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Повернулися

Що б ви зробили, якщо б близька вам померла людина раптом постукала до вас у двері? Якщо вам важко відповісти, подивіться фільм «Повернулися», де всі загиблі люди раптом повернулися в своє маленьке містечко, вклинилися в життя своїх шокованих близьких і почали чогось чекати… Це зовсім не зомбі-хоррор, а дуже напружений фільм-роздум про пам’ять і скорботу.

Дикі історії

Ця абсурдна чорна комедія починається з мініатюри, де пасажири літака раптом усвідомлюють, що всі вони опосередковано знайомі по причині дикості однієї людини. Далі йдуть 6 новел з тією ж думкою: весь світ — зоопарк, а люди в ньому — звірі. У кожній історій кульмінацією стає нервовий зрив людини, переступивши грань між розумом і дикістю — все це провокує, дратує, але при цьому знайоме кожному з нас.

Вхід в порожнечу

На початку цього фільму один з героїв міркує про Тибетську книгу мертвих, екранізацією якої, по суті, і виявиться «Вхід в порожнечу». Цю повільну, але при цьому шокуючу молодіжну артхаус-стрічку з атмосферою неонового Токіо можна вважати своєрідною даниною буддистській філософії або просто бед-тріп від ЛСД — в будь-якому випадку залишитися до неї байдужим важко.

І все освітилося

Як би парадоксально це звучало, але у фільмі злилися українські простори, танцюрист брейк-дансу, Елайджа Вуд, собака в білій футболці і тема голокосту, яка пробиває на емоції не гірше «Списку Шиндлера». Загалом, над картиною можна вдосталь посміятися, потім поплакати, а в кінці запалився бажанням відшукати історію своєї сім’ї і з’ясувати, хто ви є.

Асфальт

Перед нами багатоповерховий сірий будинок, мешканці якого ведуть сіре життя. Але в один день усередині нього трапляються 3 кумедні історії, які буквально наповнюють будинок теплом. Подивившись цю картину, ви зрозумієте, чому так важливо знаходити спільну мову з цим світом. Якщо навіть герої в особі алжирської бабусі і американського космонавта впоралися з цим завданням, і ви впораєтеся.

Жити

«Жити» — це ще один фільм з нашої збірки, в якому порушується тема раптового повернення померлих. Тільки на цей раз тут немає французької атмосфери. Немає зірок. Немає спецефектів. Немає містики. Тут одна тільки жорстка невблаганна психіка особистості. Жанр тут — трагедія. Настрій — Достоєвський.

Хто я

Якщо ви любите фільми на кшталт «Ілюзія обману», «Хакери», «Друзі Оушена» і ще один, який не можна називати, щоб не проспойлерити суть (здогадаєтеся після перегляду), то це кіно однозначно для вас. У ньому йдеться про таку собі «хакерську Попелюшку», яка розігрує віртуальні фокуси разом зі своєю «хакерською феєю». Хоч ця картина і менш відома, ніж перераховані вище фільми, але, повірте, в закрученості сюжету не поступається ні на йоту.

В’язничний експеримент у Стенфорді

Фільм знятий на основі реального експерименту 1971 року, в ході якого кілька студентів одного соціального рівня розподілили на ролі наглядачів і ув’язнених у в’язниці. Експеримент швидко довелося зупинити, так як все обернулося таким жахливим чином, що важко було уявити. Можна сказати, що картина розкриває всю психологію людини. Плюс тут грає Езра Міллер — розумієте, так, що буде епічно?

Лобстер

Весь фільм — це фантазія на тему «що б сталося, якби популярні стереотипи про відносини раптом стали правдою». У цій антиутопії всіх самотніх людей відправляють у готель для знайомств, де вони зобов’язані знайти собі пару за 45 днів. Якщо їм це не вдається, то їх перетворюють у тварину. Головний герой як раз опиняється в такій ситуації, вже готовий перетворитися в лобстера, так як за 45 днів закінчуються, а в його світі одиноким людям місця немає…

Зв’язку немає

Якщо ви вже подивилися всі серії «Чорного дзеркала» і хочете ще, то представляємо вам картину «Зв’язку немає». Тут також обігруються взаємини між людьми на тлі всіляких гаджетів і інтернету. Перед переглядом вам питання на міркування: чому технології, покликані об’єднувати людей, навпаки, насправді лише створюють прірву між ними?

Частоти любові

Уявіть, існує така реальність, де всі люди, будучи ще в початковій школі, здають тест, який визначає їхню долю. Запитання цього тесту заздалегідь нікому не відомі, але саме його здача визначає, чи чекає дитину грандіозне майбутнє життя невдахи. Як би банально не звучало, але знаходиться пара героїв, які вирішують виправити результати. Подивіться: варіант поміняти долю можливий навіть у світі, де вона беззаперечно визначена.

Хотів би я бути тут

Хотіли Шелдона і Джей Ді в одному фільмі? Отримуйте! Останній, до речі, ще й режисер цієї сумної комедії. Може, сюжет про чоловіка і батька, на якого покладено десяток проблем одночасно з пошуком сенсу свого існування, і здається розказаним вже сто разів, але настрій піднімає чудово. Так що при стані «безвихідь» сміливо включайте цей фільм, і усвідомлення власного ідіотизму підбадьорить вас на 100 %.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: