12 таємниць пам’яті, щоб запам’ятовувати іноземні слова з першого разу

Ми вчимо англійську мову все життя, знаємо правила, але все одно не можемо грамотно відповісти іноземцеві та без мук подивитися серіал в оригіналі. Чому так?

Тутка вирішив розібратися в цій несправедливості і знайшов спосіб, як краще вивчати іноземні слова. Існує універсальна формула запам’ятовування, запропонована німецьким психологом Германом Еббінгаузом. І вона працює.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Чому ми забуваємо

Мозок береже нас від перевантажень і постійно позбавляється від непотрібної інформації. Саме тому, всі нові слова, які ми вчимо, спочатку потрапляють не в довгострокову, а в короткострокову пам’ять. Якщо їх не повторювати і не використовувати – вони забуваються.

«Крива забування» Еббінгауза показує, що вже через 1 годину після заучування ми забуваємо більше половини інформації. А через тиждень пам’ятаємо лише 20%.

Як пам’ятати все

Щоб нові слова не вилітали з голови, потрібно постаратися «помістити» їх в довгострокову пам’ять. Зазубрювання в цьому випадку неефективне, тому що мозок не встигає швидко осмислити інформацію і вибудувати міцні асоціативні зв’язки. Щоб пам’ятати довше – процес запам’ятовування краще розтягнути на кілька днів, а то і тижнів. При цьому повторювати достатньо і одного разу.

Практикувати розподілені повторення можна за допомогою саморобних карток або спеціальних додатків типу: Anki ( Android , iOS) і SuperMemo ( Android , iOS )

Ще 12 таємниць запам’ятовування нових слів

 • Вивчайте усвідомлено. Усвідомлений матеріал запам’ятовується в 9 разів швидше.
 • Визначтеся зі списком слів, які потрібні для підтримки розмови. Їх всього близько 300-400. Запам’ятовуйте їх в першу чергу.
 • Врахуйте, що краще запам’ятовуються слова на початку і в кінці списку ( «ефект краю» ).
 • Перемикайте увагу з обраної теми на іншу. Знайте, що схожі спогади змішуються (принцип інтерференції ) і перетворюються в «кашу».
 • Вивчайте протилежне. Якщо запам’ятовуєте day, то розгляньте і night. Антоніми запам’ятовуються швидше і простіше.
 • Будуйте свої «комірки пам’яті». Суть методу полягає в тому, що потрібно зв’язати вивчені слова з конкретним місцем. Наприклад, прогулюючись кімнатою, асоціюйте нові слова з окремими деталями в інтер’єрі. Повторіть кілька разів і залишіть приміщення. Після цього відновіть в пам’яті кімнату і разом з тим вивчені з її підказками слова.
 • Використовуйте прийом «слова-цвяхи». Суть методу в приєднанні вивченого слова до вже відомого для запам’ятовування. Так, коли ви думаєте про «цвях», ви зможете згадати й інше слово. Наприклад, в лічилці: «Сидить жаба під корчем, починає рити, на кого це слово впаде, той буде жмурити.», слова «рити» і «жмурити» пов’язані одне з одним.
 • Асоціюйте нові слова з уже відомими вам. Наприклад, слово heel (п’ята) можна запам’ятати, згадавши Ахілла і його ахіллесову п’яту. А слово look (дивитися) можна вивчити, якщо згадати стрільбу з лука.
 • Складайте розповіді. Якщо вам потрібно запам’ятати слова в певному порядку, спробуйте вибудувати їх в імпровізовану розповідь. Важливо, щоб всі слова були пов’язані між собою за сюжетом.
 • Користуйтеся диктофоном. Вимовляєте слова під запис, а потім прослухайте їх кілька разів. Цей метод особливо підходить тим, хто краще сприймає інформацію на слух.
 • Оживляйте і візуалізуйте. Користуйтеся мімікою, коли вивчаєте емоції. Рухайтеся, коли вчите слова на спортивну тематику. Таким чином, ви задіюєте ще і м’язову пам’ять.
 • Не вчіть мову за словниками і шкільними підручниками. Якщо ви любите «Гру престолів», спробуйте вчити слова з цього серіалу. Так набагато цікавіше.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close