12 способів викинути з голови те, про що ми переживаємо знову і знову

Напевно, кожній дорослій людині знайоме відчуття, коли після розриву відносин нескінченно «пережовуєш» те, що трапилося і ніяк не можеш викинути з голови зайві думки.

Тутка знайшов поради відомих психологів, які допомагають впоратися з переживаннями. І не тільки після нещасного кохання, але і будь-яких ситуацій, які нас «не відпускають».

1. Говорити менше і робити паузи

У розмові з людиною, яка викликає емоційну бурю, намагайтеся робити паузи. З’являється час охолонути і поглянути інакше на сказане. Менше буде сказано слів, про які потім доводиться шкодувати. А з часом гнів і роздратування можуть просто розвіятися.

2. Почекати і подивитися, що буде далі

© maria sidiropoulou

Ми відчуваємо необхідність відреагувати на ситуацію, на сказане і на самих людей відразу ж. І робимо чимало необачних вчинків. Психологи радять: не поспішайте, дозвольте собі зробити перепочинок. І подивіться, що буде далі.

3. Перестати шукати винних

Постійний аналіз минулого з метою знайти винного або звинуватити у всьому себе рідко призводить до результату. Зазвичай у тому, що сталося, задіяний ряд подій і все відбувається за принципом доміно. Просто прийміть: що сталося, те сталося. Тепер потрібно шукати вихід.

4. Не намагатися «влізти» в чужу голову

© Екатерина Гарцман

Запитайте себе: якщо інші спробують зрозуміти, що ви думаєте і які ваші мотиви, чи будуть вони мають рацію? Швидше за все, вони не будуть мати ні найменшого поняття, що діється у вашій голові насправді. Те ж саме працює і у відношенні до інших людей: великі шанси зробити неправильні висновки і витратити час даремно.

5. Розібратися в першу чергу з найбільшою проблемою

Незалежно від того, що сталося, найбільша проблема, як правило, це наш власний гнів. Він буквально огортає емоціями і відводить убік від розв’язання проблеми. Спробуйте погасити свій гнів за допомогою медитації, прогулянки або фізичних вправ. Або будь-якого заняття, яке здатне заспокоїти.

6. Розвивати нові навички і займатися спортом

Коли мозок перемикається на вивчення чогось нового, непотрібні думки поступово сходять нанівець. Кожен раз, коли ми освоюємо незнайомий процес, ми концентруємося на ньому і починаємо менше думати. До речі, також переключитися можна за допомогою фізичного навантаження.

7. Висловити негатив на папері і знищити його

© Doug Robichaud

Вчені довели, що, виклавши похмурі думки на папері і опісля знищивши його, ми знімаємо напругу і дискомфорт, викликані цими думками. Сам же процес дозволяє глибше зрозуміти свої почуття, коли формулюєш їх у письмовому вигляді. А ось уявний запис таким ефектом не володіє.

8. Пам’ятати, що наші думки не є фактами

Реальність і наші думки — це не одне і те ж. Наші емоції відображаються в нас фізично: стрес, занепокоєння, напругу і страх ми відчуваємо всім тілом, що змушує нас сприймати думки як факти. Але це не так.

9. Зрозуміти, чому зможе навчити цей досвід і як він може допомогти в подальшому

Подумайте, які уроки дали закінчені відносини, і прийміть їх як досвід. Якщо зрозуміти, навіщо були потрібні ці відносини, буде простіше поставити крапку. Будь-які невдачі — це шанс підкоригувати своє майбутнє і піднятися на новий рівень внутрішнього розвитку.

10. Не проживати минуле раз за разом

© Twentyone Studio

Коли ми думаємо про минуле, ми часто уявляємо, як могли б сказати і зробити інакше, щоб запобігти тому, що трапилося. Але це все одно що намагатися змінити подію тисячу і більше років тому. Це неможливо.

11. Не забороняти собі думати про те, що хочеться забути

Дійте інакше: заповнюйте простір іншими думками. Психологи говорять про те, що потужні яскраві образи допомагають нам зупинити шквал негативних думок. Можна уявити собі найяскравіші події дня або запланувати щось цікаве на найближчі дні.

12. Згадати себе тими, ким були до цих відносин

© dc-logos

Ми зітхаємо про себе самих у минулому. Про тих, якими ми були до того, як занурилися у відносини, які заподіяли біль. Згадайте себе «тоді» — у вас знову з’явилася можливість стати тією самою класною людиною!

Фото заголовку leoblagovest
За матеріалами psychologytoday, culturacolectiva, bezobid, doctorpiter

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close