12 простих способів перестати турбуватися, що думають про тебе інші

© razlich.ru

Ваші думки починають судорожно пролітати в голові.

Може я сказав щось дурне? Я вів себе дивно? Що якщо люди подумали, що я дурний, дратівливий або просто ідіот?

Турбуючись про те, що про вас думають інші люди, ви починаєте думати про погане, чіпляючись за негативні думки. Подібні міркування можуть викликати почуття невпевненості в собі, тривожності та незахищеності. Тому, щоб уникнути незручних ситуацій, ви ховаєте від інших своє справжнє «я».

Адже краще бути невидимим, ніж засудженим, вірно?

Ви вже знаєте, що вам не потрібно турбуватися про те, що думають про вас оточуючі вас люди, але ось тільки це легше сказати, ніж зробити.

Зараз ідеальний час, щоб вийти з власноруч створеної в’язниці, побудованій на страху осуду. Ось 12 простих способів, які допоможуть вам це зробити.

1. Зрозумійте, що ви не телепат

Ви дійсно знаєте, що інші люди думають про вас? Ми часто думаємо, що знаємо, але припущення часто можуть привести до поганих висновків.

Коли я планувала залишити мою корпоративну роботу в Парижі і відправитися в Нью-Йорк, щоб почати бізнес, я боялася розповісти людям. Я думала, що вони мене не підтримають, спробують мене відговорити або можуть сказати що я зійшла з розуму.

Коли я розмовляла про це пізніше з однієї моєї колишньої колегою, виявилося що у неї були аналогічні плани і вона думала, що я була сміливою для такого рішення. Мораль в тому, що ви ніколи не знаєте, що люди думають, поки не дасте їм шанс.

2. Дійте, виходячи з довготермінової перспективи

Осуд з боку інших людей може заподіяти біль. Але вона не така сильна, як біль втраченої можливості через страх, що вас не зрозуміють. Так само, як коли ви підходите до привабливої людини на вечірці – вам може і загрожує негайна відмова, але в той же час, ви можете втратити кохання всього вашого життя, якщо не будете діяти.

Негативні коментарі від інших впливають на вас миттєво, але, жаль з приводу втрачених можливостей – це рана, що росте з плином часу. Будьте готові до короткотермінових незручностей в обмін на те, що прослугує вам тривалий термін.

3. Перестаньте себе засуджувати

Часто засудження інших людей грунтується на тому, за що ми засуджуємо себе самі. Зробіть паузу на секунду і подумайте про це. Те, за що ви боїтеся вас будуть засуджувати – це насправді те, за що ви себе звинувачуєте, чи не так?

Так, хто нас в підсумку засуджує? Правильно, ми самі.

Ми так впевнені у своїй недолугості, що ми схильні шукати підтвердження наших переконань в реакції інших людей. Коли ми перестаємо звинувачувати себе і приймаємо те, що змушує нас відчувати себе невпевнено, то нас вже не лякає осуд від інших.

4. Перестаньте засуджувати інших

Чим більше ми засуджуємо інших, тим більше ми думаємо, що нас засудять. Це безперервне порочне коло, яке необхідно розірвати. Тому, замість того, щоб засуджувати людей, цінуєте їх такими, якими вони є. Дивіться на них, як на своїх вчителів, які допомагають вам вдосконалюватися і розвиватися в житті.

Коли ви впіймаєте себе на засудженні інших, замініть це засудження на цікавість. Чому ви можете навчитися від цієї людини? Чому ви так реагуєте на це? Пам’ятайте і про те, що завдяки цій людині, іноді ми можемо вивчити урок, якими нам не варто бути.

5. Знайте, хто ким вам доводиться

Ми боїмося осуду з боку інших людей. Але ви точно знаєте, ким доводяться вам ці “інші люди”? Коли я намагаюся визначити це, я завжди повертаюся до своїх шкільних однокласників. Не шкільних друзів, а однокласників.

У підсумку, сьогодні, чи дійсно мене хвилює, що вони думають про мене і як я живу? Не думаю.

Люди, які дійсно важливі у вашому житті будуть (або, принаймні, повинні) любити вас незважаючи ні на що.

6. Зрозумійте що справа не в вас

Джерело негативних реакцій людей – це їх власний пережитий досвід, рани, і особиста точка зору. Справа в власних страхах і обмеженнях. Це не має нічого спільного з вами – нічого.

Досить звільняюча думку, чи не так?

Наприклад, коли я вирішила почати бізнес, одна жінка сказала мені: “звичайно, але просто знайте, що у вас не буде вільного часу взагалі в найближчі місяці або навіть роки.” Після того, як я повторила цю неприємну думку в своїй голові, мене осяяло – це було її розуміння започаткування бізнесу, не моє.

7. Зосередьтеся на тому, що робить вас щасливими

Якщо ви боїтеся робити те, що робить вас щасливими через те, що можуть подумати про вас люди, ви тільки даремно витрачаєте свій час. Хвилюватися про це марно. Це нічого вам не дає і нічого не змінює. Це просто зберігає вашу зайнятість … нічим!

Замість цього, направте свою дорогоцінну енергію в те, що буде мати значення у вашому власному житті. Просто переведіть фокус на те, що зробить вас щасливим. Чим більше ви любите те, що є у вашому житті, тим менше вам потрібно буде схвалення від інших.

8. Розберіться в тому, що вас засмучує

За що, ви турбуєтеся вас будуть засуджувати?

За ситуацію на роботі, ваші відносини, або, можливо, ваші навички та інтелект? Усвідомте, що викликає у вас невпевненість, і розберіться. Або прийміть ситуацію такою яка вона є, або міняйте її будь-яким чином.

Коли ви змиритеся з вашою ситуацією, вам більше не потрібно буде турбуватися про реакцію оточуючих. У вас є своє власне розуміння і схвалення, і тільки воно має значення.

9. Чекайте реакції

Замість того, щоб боятися реакцій, які можуть виникнути – чекайте їх. Якщо ви не викликаєте в когось реакцію (позитивну або негативну), ви, ймовірно, не наважилися б бути самим собою повністю.

Не бійтеся викликати в інших людях відповідних почуттів, навіть якщо вони негативні. Ви не повинні погоджуватися з усіма, і вони не обов’язково повинні бути згодні з вами. І це абсолютно нормально.

10. Поговоріть з людиною, яка, на вашу думку, засуджує вас

Наступного разу, коли ви будете думати, що хтось засуджує вас, поговоріть з цією людиною, і торкніться цієї теми. Ви будете здивовані, помітивши, що зазвичай у них є інші турботи, про які ви навіть не здогадувалися.

Найчастіше, інші люди так глибоко занурені в роздуми про свої власні життя, що у них немає часу подумати про ваше. Хто знає, можливо, вони турбуються про те, що такі люди як ви, думають про них?

11. Робіть те, що вас лякає

Пірнайте в усе те, що змушує вас почувати себе невпевнено або страшно. Говоріть про це, висловіть це, напишіть про це, поки вам не стане з цим комфортно.

Говоріть про свої безглузді захоплення з людьми, і будьте сміливі задавати питання, які можуть здатися дурними. Замість того щоб ховатися – будьте відкритішими в тому, хто ви є.

12. Прийміть себе

Це те, до чого все в кінцевому підсумку зводиться, чи не так? Якщо ви приймаєте себе повністю, ви не переживаєте про те, що думають про вас інші. Прийміть свої недосконалості, недоліки і слабкості. Будьте неідеальним ідеальним собою.

Ви унікальні, і ніколи не було і ніколи не буде людини на цій планеті з таким же набором ДНК, рисами особистостями, і талантами, які у вас є. Не позбавляйте світ і не забирайте у нього свою унікальність. У цьому полягає ваша перевага.

Світ чекає ТЕБЕ

Коли ви сумніваєтеся в собі, легко турбуватися про те, що інші люди думають про вас, що призводить тільки до великих сумнівів. Це змушує вас почувати невпевненість, розчарування, не дозволяючи рухатися вперед.

Ви здатні на багато що в цьому житті – не дозволяйте страху осуду вас утримати. Ви заслуговуєте на те, щоб прожити життя як щаслива, пристрасна і трохи божевільна людина, якою ви є. (Не хвилюйтеся, ми всі трохи в ту або іншу сторону.)

Зараз саме час забрати свою енергію і силу назад. Ці 12 простих способів повинні допомогти вам в цьому.

І завжди пам’ятайте, що найголовніше для вас думка – це ваша власне.

Фото заголовку razlich.ru
За матеріалами razlich.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close