12 батьківських таємниць, яких ви не знайдете в книгах з виховання

Я впевнений, більшість батьків погодяться, що бути мамою або татом — одне з найдивовижніших і важливих завдань, які нам доводиться виконувати у житті. На цю тему написано безліч розумних і корисних книг, що пояснюють буквально кожен нюанс виховання дітей. Але є декілька важливих таємниць цього процесу, про які ви не прочитаєте на сторінках книг. Їх знання допоможе вам не тільки правильно виховувати своїх дітей, але й отримувати від цього обопільне задоволення.

1. Всі батьки іноді втрачають терпіння

Бути батьком означає виконувати величезну емоційну, розумову, а іноді і фізичну роботу. Далеко не завжди ваші зусилля будуть оцінені і ви не побачите від них миттєвої віддачі. Деколи зустрічаєте такий запеклий опір, що руки опускаються. Тому цілком природно, іноді, виникає бажання вийти з себе і дати волю своїм емоціям. Не стримуйтеся і вихлюпніть все, що назбиралося. Якщо цього не зробити, то наслідки будуть набагато гіршими.

2. Найновіші і дорогі іграшки батьки купують насамперед для себе

До певного віку дитині взагалі фіолетово, скільки коштує та чи інша іграшка. Вона цілком може віддати перевагу вовтузитися з пластиковою мискою, паперовими стаканчиками і каштанами замість дорогого іграшкового кухонного комбайна. І вже тим більше смішно вимагати від дитини якогось особливого ставлення до купленої іграшки тільки з-за того, що вона вам дорого обійшлася. Важливіше навчити дочку або сина отримувати задоволення від простих речей, ніж травмувати його психіку цифрами на ціннику.

3. Ви маєте право на злість

Багато батьків, особливо, молодих, вважають, що при будь-яких обставинах вони повинні любити свою дитину і всіляко цю любов їй показувати. Це не так. Іноді діти перетворюються на справжніх монстрів, які здатні вивести з себе навіть чемпіона з медитації. Зрозуміло, не варто їх відразу здавати в притулок з-за цього, але показати свої справжні почуття потрібно.

4. Ваше «ні» не вб’є їх

Кожна дитина повинна мати свої чітко окреслені межі дозволеного. І ваше чітке і тверде «ні» служить для їх визначення. Вони будуть ображатися і плакати, влаштовувати істерики або прикидатися ангелами, але ніякі хитрощі не повинні ввести вас в оману і змусити дозволити те, що ви вважаєте шкідливим, небезпечним або просто дурним.

Постійно говорити «так» легко і приємно, але не піддавайтеся цій спокусі.

5. Діти повинні мати час для самостійності

Якщо ви постійно бігаєте і опікуєте своє чадо, то потім смішно вимагати від нього самостійності і самодостатності. Постійна допомога перешкоджає появі вміння долати труднощі та розвитку креативності. Тому обов’язково намагайтеся навмисно залишати дітей наодинці, щоб вони самі могли знайти собі заняття і розважити себе без сторонньої допомоги.

6. Ви маєте право на відпочинок

Яким б важливим не було завдання з  вихованню дітей, ви теж можете від нього втомитися. Нехай ваші діти читають, малюють, вовтузяться з іграшками, поки ви спокійно відпочиваєте, медитуєте або просто дивитеся телевізор. Дайте їм зрозуміти, що ваш час недоторканний і не може бути перерваний їх криками або черговими забаганками.

7. Правильне харчування починається з раннього віку

У багатьох батьків, особливо бабусь, абсолютно дикі уявлення про дитяче харчування. Так, воно має свої особливості, але це не означає, що дитину необхідно загодовувати чіпсами, пирогами та морозивом. Дуже часто можна спостерігати картину, коли батьки намагаються дотримуватися для себе деяких обмежень в харчуванні, а своїх дітей годують всілякою розрекламованою гидотою, виправдовуючи це словами: «Їж, поки молодий, тобі ще можна». Це абсолютно неприпустимо.

8. У вас повинні бути свої розваги

Бути батьками — це не покарання. Це зовсім не означає, що ви повинні відмовитися від особистого життя і повністю розчинитися у вихованні і турботі. Якщо ви іноді сходите самі в кіно, клуб, в гості до друзів або на стадіон, то це не зробить вас у цю мить поганим татом або мамою! Просто дотримуйтесь розумного балансу.

9. Ви зобов’язані знати імена всіх покемонів

А ще біографії героїв популярних відеоігор, сюжети дитячих фільмів, а пізніше і назви крутих груп. Ви ж не хочете стати завчасно в очах своєї дитини доісторичним динозавром, правда?

10. Іноді вам доведеться вибачатися

Щодо відношення до своєї дитини, ви не раз будете робити помилки.

Немає людей, які ніколи не роблять помилок.

Будуть несправедливі рішення, необґрунтовані догани, просто незграбні рухи. І найкраще, що можна після цього зробити для відновлення віри у справедливість — це просто вибачитися. Хоча іноді це буває зовсім не просто.

11. Виховання дітей може бути дуже важким і одночасно до біса приємним заняттям

Протягом одного дня, так що там дня, однієї години! — ви зможете кілька разів впасти в безодню зневіри і піднятися до небес тріумфування. Ви можете з проміжком в 10 хвилин відчути сплеск шаленої злості, який тут же зміниться нападом сліз розчулення. Це абсолютно нормальні емоції, які відчувають всі нормальні батьки. Якщо ж ви відчуваєте, що не справляєтеся з цим, і ваші реакції стають занадто загостреними, значить, настав час звернутися за допомогою і взяти невеликий (або великий) тайм-аут. Якщо ви будете продовжувати ґвалтувати себе і свою психіку, то це може зашкодити не тільки вам, але і вашій дитині.

12. Ви завжди будете порівнювати свою дитину, і результат завжди однаковий

Ваша дитина чудова. Вона найшвидша, найрозумніша, найспритніша і найкмітливіша. А якщо у когось виникають в цьому сумніви, то це, очевидно, просто від заздрості.

І, знаєте, в цьому ви праві.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker