11 звичок щасливих пар з погляду психотерапевта

Ви дивитеся на щасливих закоханих і задається питанням: що вони знають такого, чого не знаєте ви? Психотерапевт Джоді Вірго виділила 11 принципів, які відрізняють щасливі пари від нещасних. Запам’ятайте їх і застосовуйте на практиці. Прості правила допоможуть зміцнити союз і підвищити задоволеність у відносинах.

Ідеальних стосунків не буває, в кожній парі свої проблеми. Поки відносини одних процвітають, інші висять над прірвою. Щастя в стосунках не з’являється випадково. Щасливі пари мудро культивують свою любов, міцними і здоровими їх відносини стають завдяки ряду звичок.

1. Показуйте, що ви цінуєте один одного

© psychologies.ru

Здорові відносини грунтуються на позитивних емоціях, близькості й прихильності. Щасливі пари намагаються підкреслювати значимість своєї другої половини кожен день. Не потрібно чогось хитромудрого, будьте щирими. Залиште чоловікові записку з подякою, відправте повідомлення, нагадайте, що думаєте про нього. Зробіть те, що він оцінить. Пари часто скаржаться: партнери не відчувають, що друга половина їх цінує. Відчувати себе значимим і важливим – нормальна людська потреба. Щоденний вираз подяки прекрасно задовольняє її.

2. Сваріться правильно

Кожна пара стикається з проблемами, сварками і розбіжністю думок. Якщо ви часто сперечаєтесь, це ще не означає, що у вас погані відносини. Важливо, як ви справляєтеся з такими ситуаціями. Сваритися правильно – значить уникати критики, образ, захисної поведінки і ігнорування. Така поведінка знижує міцність відносин.

3. Просіть про те, що вам потрібно

Я постійно чую від клієнток: «Якби він любив мене, то знав би, що мені потрібно. Мені не довелося б просити. Він повинен знати, що зробив не так ». Чоловік не вміє читати думки. У нього інший досвід і очікування. Ваше завдання – розповісти про свої почуття і потреби. Іноді доводиться робити це кілька разів. Щасливі пари не будують відносини на припушеннях. Замість цього партнери запитують один одного про те, що їм потрібно, і виконують це, відкрито обговорюють відмінності і поважають їх.

4. Висловлюйте любов мовою партнера

Кожен дарує і приймає любов по-своєму. Має значення те, що діє для вас і вашого чоловіка. Швидше за все, у вас різні потреби, це нормально. Існує п’ять мов любові: подарунки, час наодинці, слова, допомога і фізичний контакт. У щасливих парах партнери розуміють, яким чином друга половина дарує і приймає любов. Це допомагає підтримувати теплоту, прихильність і взаємність у відносинах.

5. Виконуйте обов’язки разом

© psychologies.ru

Розподіл домашніх обов’язків – одна з поширених причин розбіжностей у відносинах. Щасливі пари виконують роботу разом. Навіть якщо їм не подобається, але вони все одно її роблять. Можливо, одному не подобається мити посуд, а іншому заправляти ліжко. Обговоріть, як краще розділити обов’язки, а потім беріться за роботу. Справедливе розподіл обов’язків зміцнює довіру і близькість в парі.

6. Не нехтуйте обіймами

Спілкування – важливий елемент відносин, але часто забувають про значимість дотиків. У момент дотику виробляється окситоцин. Його також називають «гормон любові», тому що він відіграє величезну роль у відносинах, знімає емоційну і фізичну біль, зміцнює імунну систему і зближує партнерів. Пари знаходять час, щоб висловити любов таким чином, навіть якщо зайняті або втомилися.

7. Обговорюйте проблеми

Є два варіанти: уникати проблеми і сподіватися, що вона зникне, або подивитися їй в обличчя. Коли ми уникаємо проблем, вони ростуть і просочуються в наше життя іншими способами. Щасливі пари обговорюють проблеми і шукають конкретні рішення.

8. Дотримуйтесь кордонів

© psychologies.ru

Щастя в парі неможливо без дотримання особистих кордонів. Межі визначають, де закінчується ваша особистість і починається особистість вашого партнера. Щасливі пари відкрито обговорюють цю тему і поважають кордони один одного. Так кожен задовольняє свої потреби і комфортно відчуває себе у відносинах. Виділяють три типи кордонів. Емоційні: скільки часу проводити разом і скільки нарізно. Фізичні: частота дотиків і сексу. Електронні кордону: як часто писати про відносини в соцмережах, чи підписуватися на друзів один одного.

9. Просіть вибачення і пробачайте

Без пробачення відношення не виживуть. Потрібно вчитися просити вибачення і пробачати – це важливий елемент для мирного співіснування і міцних відносин. Вибачення – щира спроба попрацювати над проблемою як команда, а потім забути сумну подію. У здорових відносинах партнери прагнуть бути щасливими, а не доводити правоту.

10. Проводіть час порізно

Поєднуйте в стосунках близькість і незалежність. Світ не сходиться клином на партнері, за межами відносин теж є життя. Партнери повинні поважати потреби один одного як в близькості, так і в незалежності. Це визначає рівень задоволеності відносинами. Якщо можете насолоджуватися життям і без партнера, значить, у відносинах є довіра і здорова прихильність.

11. Звертайтеся по допомогу

Пари, що складаються в здорових відносинах, готові звертатися за допомогою, якщо не виходить справитися з проблемами самостійно. Допомогти може візит до психотерапевта, відвідування сімейних семінарів або розмова з близькою людиною, яка готова поділитися об’єктивною думкою.

Фото заголовку uamodna.com
За матеріалами psychologies.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close