11 важких дилем, щоб ви могли дізнатися свої темні сторони

Тутка пропонуємо вам зіграти в гру. Вона складається з 11 простих, але одночасно складних питань з болісним вибором, або, простіше кажучи, з моральними дилемами. Дивіться в кінці, що означають ваші відповіді. Почнемо гру!

♦ Вас з напарником засудили за пограбування: розсадили у різні камери і обом запропонували здати один одного. Якщо ви обидва промовчите, вам дадуть 1 рік в’язниці. Якщо обидва здасте один одного посадять на два. Але, якщо один здасть, а інший промовчить, то той, що промовчить сяде на 3 роки, а того, який здав звільнять. Відповідь напарника знати ви не зможете. Як вчините?

♦ У жінки стався викидень на пізньому терміні. Не сміючи зізнатися у цьому чоловікові, при виписці з пологового будинку вона в напівсвідомому стані схопила випадкову дитину з кімнати з новонародженими (коли там нікого не було) і побігла додому. За неймовірним збігом цей малюк був не особливо бажаним у родині алкоголіків. Зараз він росте в люблячій сім’ї і ні в чому не має потреби. Як ви вважаєте, ця жінка — злочинниця?

♦ Ви музикант в душі і економіст за професією. Без музики ви не уявляєте життя, а без професії не можете заробляти. Ви якось поєднуєте і те, і це, не добиваючись особливих успіхів ні в одній з областей. Але тут батько знаходить вам високооплачувальну престижну посаду. Водночас, ваш друг вибиває вам виступ на розігріві у турне у вашої улюбленої групи і стверджує, що це саме той  шанс прославитися, нехай і не оплачуваний. Вибрати потрібне одне. Яка ваша відповідь?

♦ Ваша подруга виходить заміж. Такою щасливою ви не бачили її ніколи! Весілля вже в розпалі, але тут ви дізнаєтеся, що її новоспечений чоловік зрадив їй буквально напередодні. Потрібно повідомити про це нареченій чи ні?

♦ Ви начальник берегової охорони. В океані пропав чоловік. За ним поплив рятувальник і теж зник. За ним поплив ще один рятувальник і також зник. Третього чекала та ж доля. Відправите туди ще підлеглих?

♦ Ви працюєте у відділі кадрів великої компанії та відповідаєте за прийом нових співробітників. І раптом на чергову нову посаду приходять 2 претенденти: ваш добрий друг, який не раз виручав вас, і незнайомий хлопець, причому останній більше компетентний і крутий в своїй професії. Кого візьмете?

♦ Ви люблячий батько. У вас є 16-річний син, який одного разу, повертаючись з сімейної подорожі, спробував провезти через митницю щось заборонене. Співробітники аеропорту тут же затримали ваш загальний багаж. Всім зрозуміло, що за таке вашому синові, хоч він і неповнолітній, світить чималий термін. Візьмете провину на себе?

♦ Ваша кохана людина безсмертна. Вона пропонує вам випити з джерела молодості, щоб також стати безсмертним. Що ви виберете: жити вічно і при цьому завжди переживати смерть близьких вам людей чи смертне життя нарівні з близькими, але старість і неминучу втрату коханої людини?

♦ Ваш корабель зіткнувся з айсбергом. Всі пасажири (100 осіб) успішно помістилися в 2 рятувальних катерах, але з-за негоди і перевантаженості стало зрозуміло, що зараз вони обидва перекинуться або потонуть. Є два виходи: зіштовхнути половину людей з катера або просто молитися і сподіватися на 1%-ю ймовірність чудесного порятунку. Якому виходу ви надасте  перевагу?

♦ У вас є шанс врятувати 5-річного хлопчика — витягнути його з  будинку, який палає, так як він знаходиться в сусідньому з вами приміщенні. Але при цьому ви знаєте, що через 30 років він стане найнебезпечнішим злочинцем міста. Пожалієте ви малюка чи будете діяти на благо майбутнього спокійного життя?

♦ Ви авторитетний лікар. У вашому відділенні знаходяться 6 смертельно хворих. П’ятьом з них потрібна пересадка органів. Шостий пацієнт вже при смерті, більш того, швидка його смерть врятувала б тих п’ятьох, кому потрібні органи. Але тут вам у руки потрапляють ліки, які 100 % вилікують шостого хворого. Як ви вчините?

Відповіді

Правильний варіант згідно з етикою — вибрати результат з найменшим злом, а саме той, де буде менша кількість жертв або засмучених і розчарованих вами людей. Тобто, в передостанньому питанні потрібно залишити хлопчика в будинку, на місці начальника берегової охорони зрадити обов’язку і залишити затонулих, на місці музиканта вибрати професію заради батька і далі за тією ж логікою.

АЛЕ! Як ви могли помітити, менше зло допускає порушення посадових і моральних норм поведінки, тому на ділі в цій грі правильних відповідей не має. Гра призначена швидше для міркувань. Поставивши ці питання друзям і, вислухавши їх відповіді, ви зможете побачити, наскільки ці люди близькі вам за духом і думкою. Спробуйте на дозвіллі!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close