11 способів ставати трохи розумнішим щодня

Інтелект, як і тіло, вимагає правильного харчування і регулярних тренувань. Тримайте його в тонусі – тим більше, у вашому розпорядженні кілька перевірених IQ-тренажерів.

11 способів ставати трохи розумніші щодня
© gettyimages.com

Ми знаємо, що пам’ять можна тренувати, вивчаючи іноземні мови або заучуючи вірші, тіло — йогою і фізичними навантаженнями. Але все це вимагає волі і чималої працездатності. Вчені пропонують нам 11 не найбільш очевидних способів стати розумнішим без особливих зусиль. І розповідають, як цукор, вода і комп’ютерні ігри впливають на наші розумові здібності.

1. Протягом 30 хвилин після пробудження випивайте дві склянки води. Вода необхідна нашому організму для фільтрації токсинів і підтримки балансу рідин. Коли ми спимо, ми не п’ємо протягом 6-9 годин поспіль. Дві великих склянки води заповнюють цей дефіцит. Дослідження за участю дітей також показують, що коли школярі п’ють багато води, вони краще справляються з інтелектуальними завданнями.

2. Під час сніданку читайте огляди книг. Газети і стрічки новин не кращий вибір для доброго ранку. Бути в курсі самих корисних книжкових новинок допоможе короткий переказ нових видань в області, яка вас цікавить.

3. По дорозі на роботу слухайте підкасти або аудіокниги. Це легкий і приємний спосіб продовжувати вчитися. Відмінним джерелом цінної інформації стануть лекції порталу TED (їх мобільний додаток дозволяє завантажити аудіофайли заздалегідь, без зайвих витрат на мобільний інтернет).

4. На роботі пийте зелений чай. Зелений чай (особливо порошковий японський матча) містить L-теанін. Ця аміноксилота покращує концентрацію уваги і знімає стрес, не викликає сонливості.

5. Влаштовуйте собі сієсту. Короткий денний сон освіжає розумовий процес і підвищує ефективність навчання. В середньому більшість людей відчуває потребу у сні між полуднем і 16.00, а також в районі шостої вечора. Це ідеальний час для відпочинку.

6. Обмежте вживання цукру. Краще всього відмовитися від нього взагалі. Але якщо ви не готові на такі рішучі заходи, намагайтеся хоча б не їсти солодке під час інтенсивної роботи. Підвищення і наступне різке зниження рівня цукру в крові погано відбивається на розумових здібностях. «Бадьорять» мозок жирні кислоти, які містяться в яйцях або в рибі.

7. Заходьте в соціальні мережі і на розважальні сайти лише один-два рази в день. Мозок адаптується до того типу інформації, яким ви його завантажуєте. Якщо ви бомбардуєте його швидко змінюючим, нестимулюючим контентом, концентрація уваги неминуче знижується. Якщо ви схильні до прокрастинації, включіть таймер: так на безглузде прокручування стрічки соцмережі не будуть йти години і дні.

8. Замість перегляду серіалів і ТБ грайте в ігри. Перегляд телевізора — заняття пасивне і найчастіше абсолютно марне. Спробуйте перейти на відеоігри. Німецькі дослідники встановили, що навіть така нехитра гра, як Super Mario, значно впливає на пластичність структури головного мозку.

9. Освойте програмування. Програмування на кшталт розгадування головоломок. Це потужний стимулятор логічних здібностей. Завдяки новим онлайн-ресурсам (наприклад, scratch.mit.edu або російськомовному Фоксфорду) його може освоїти навіть школяр. А вже ви-то точно впораєтеся…

10. Спілкуйтеся з ерудитами. Звички заразні, і не тільки погані. Спосіб життя і мислення людей, що оточують вас обов’язково накладають на вас відбиток. Нехай в коло вашого спілкування потраплять ті, у кого є чому повчитися.

11. Гуляйте. Під час прогулянок поліпшується циркуляція крові і постачання мозку киснем, а рівень гормонів стресу сильно знижується. Прогулянка в середині дня — це перезарядка до глибокого вечора.

Фото заголовку gettyimages.com
За матеріалами psychologies.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close