11 фраз, які повернуть вашій дочці впевненість у собі

Важко спостерігати, коли дитина, яку вважаєш прекрасною і досконалою, знущається над своїм тілом, критикує свою зовнішність і принижує себе. Таке буває, якщо виховуєш дочку у світі, де все говорить про те, що її тіло ніколи не буде досить гарним.

Пропонуємо Вам 11 фраз, які можна використовувати, коли ваша дочка незадоволена своєю зовнішністю. Ці фрази допоможуть створити атмосферу прийняття та позитивного ставлення до тіла. Вони підходять для спілкування з дітьми будь-якої статі.

Навіть якщо вам самим важко полюбити своє тіло, можна працювати над прийняттям себе разом з дочкою. Ваше завдання не доводити їй, що вона неправа, але почути її, визнати, що її почуття важливі, і допомогти їй прийти до такого стану, в якому ці почуття можуть змінитися. Коли донька каже, що вона товста або негарна, дуже важливо, як ви відреагуєте: ваша відповідь може сильно вплинути на подальший хід її думок.

Підписуйтесь на сторінку ТУТКА в INSTAGRAM

 Фраза 1: «Чому ти так думаєш?

«Ненавиджу свою посмішку. Ненавиджу своє волосся. Ненавиджу свої ноги. Ненавиджу свою зовнішність. Ненавиджу свою особистість. Ненавиджу себе.»

Це відкрите питання, воно дозволить вашій дитині розповісти вам про те, що її турбує і чому. Питання не оціночне, воно не знецінює переживання дитини і показує, що говорити про свої почуття — нормально. Ви отримаєте інформацію, яка допоможе вирішити, що говорити далі.

Фраза 2: «Такі почуття нормальні і природні»

Підтверджуйте, підтверджуйте і ще раз підтверджуйте, що почуття дитини не дурість і дуже важливі. Це нагадує дитині, що з нею все нормально, вона не «неправильна». Це допомагає подолати сором, і якщо в майбутньому у дитини виникне відчуття неповноцінності, є надія, що вона прийде до вас.

Фраза 3: «Як думаєш, що б сталося, якби ти виглядала так, як тобі хочеться?»

«З обкладинок усіх журналів дивилися дуже-дуже худі дівчата, і я брала з них приклад, вони були моїм ідеалом. Я не хочу, щоб у дівчат був такий ідеал», — Демі Ловато, актриса і співачка.

Це питання може бути дуже складним, все залежить від віку дитини. Але головна мета питання — з’ясувати, чому дочка хоче виглядати інакше, ніж зараз, чому ненавидить своє тіло, чим її не влаштовує її живіт. Це питання допомагає проникнути в суть ідеального образу, який носить в душі ваша дитина, і ви зможете допомогти їй подолати розрив між цим образом і реальної зовнішністю. Може, ваша дочка думає, що вона б більше подобалася оточуючим, якщо б її ріст був вищим або волосся світлішим. Може, вона вважає, що стане щасливішою, якщо схудне кілограмів на п’ять. Все це важливо з’ясувати, щоб мати можливість допомогти дочці переглянути свої погляди.

Фраза 4: «Яка частина тіла тобі по-справжньому подобається?»

Підтвердивши, що чуєте дочку і не вважаєте її переживання несуттєвими, акцентуйте увагу на тому, що їй подобається в її тілі — це допоможе їй почати ставитись до нього з більшою симпатією. Все не так погано, правда?

Фраза 5: «Є в твоєму тілі щось таке, що ти любиш?»

«Я приймаю себе і мені подобається, як я виглядаю», — Серена Вільямс, тенісистка.

Якщо допомогти дочці зосередити увагу на тій частині тіла, яка їй дуже дорога, навіть якщо ця частина дуже маленька, наприклад, вії, ця любов буде протиставлена ненависті, яку вона відчуває до інших частин тіла.

Фраза 6: «Що чудового вміє твоє тіло?»

У нашій культурі приділяється стільки уваги тому, як виглядає наше тіло, що ми випускаємо з уваги те, що воно вміє. Всі тіла виглядають по-різному, і можливості у них теж різні. Попросіть дочку назвати які-небудь вдалі здатності тіла: можливо, це здатність грати у футбол, високо стрибати, пробувати смачну їжу.

Фраза 7: «Давай разом скажемо це»

«Ти прокидаєшся бездоганною» — пісня Beyoncé «Flawless».

Проголошення позитивних фраз часто буває нудно й дуже ніяково, але вони можуть дуже допомогти. А ще це корисна практика і для самої мами! Виберіть позитивне твердження в дусі «Я люблю себе» або «Моє тіло чудове, тому що воно моє» і промовляйте його разом, стоячи перед дзеркалом. Порадьте дочці повторювати вправу щоранку.

Фраза 8: «У мене були такі ж почуття по відношенню до мого тіла»

«Дивно жити в культурі, яка агресивно нав’язує дівчатам думки, що зовнішність — їх головна цінність», — Лейсі Грін, видеоблогер, активістка феміністського руху.

Ці слова скажуть вашій дочки, що вона не самотня. Буде ще краще, якщо ви розповісте, як самі починали позбавлятися від ненависті до тіла, як змогли прийняти його або навіть полюбити. Якщо ви ще не прийшли до позитивного сприйняття свого тіла, скажіть дочці, що працюєте над цим, і запропонуйте працювати разом.

Фраза 9. «Я вважаю, що у тебе чудове тіло»

Слово «чудове», на відміну від слова «красиве», не акцентує увагу саме на зовнішності. Воно показує, що ви знаєте свою дочку і цінуєте її, навіть якщо вона сама не дуже добре себе знає.

Фраза 10. «Всі тіла чудові»

Це більш широке висловлювання, воно говорить дитині, що тіла відрізняються один від одного розміром, кольором і можливостями, але кожне з них цінно і немає необхідності щось в них змінювати.

Рядок 11. «Твоя цінність не визначається розміром одягу чи вагою, до якої ти прагнеш»

Скажіть дочці, що її цінність не може вимірюватися в цифрах, це щось більше. Дитина не засвоїть ці ідеї з першого разу, але, можливо, з вашою допомогою її шлях до любові (або навіть просто прийняття самої себе), буде легшим.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close