10 звичайних речей, які насправді тягнуть нас вниз

Як часто дрібниці, які ми не помічаємо, вміють отруїти нам сьогодення і майбутнє.

Редакція Тутка зібрала для вас «маленьких диверсантів», позбувшись від яких ви точно відчуєте себе на висоті.

1. Звичка обманювати по дрібницях

Всім хочеться бути гарними. Але, якщо не виходить створити таке враження, то деякі люди воліють трохи «прибрехати» про свої подвиги. Але правда рано чи пізно спливе, що значно зіпсує як ставлення до людини, так і його власну самооцінку (адже сама людина розуміє, що її слова — брехня).

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

2. Звичка шукати винних

Коли ми шукаємо винних, ми визнаємо те, що самі не несемо відповідальність за свої вчинки. Адже це не ми прийняли неправильне рішення або не зробили чогось, це оточення зробило за нас вибір. А раз так, то відповідальність лежить на кому завгодно, крім нас самих. Це неправильна позиція, яка рано чи пізно призведе до сумних наслідків.

3. Звичка приховувати свої справжні почуття

Коли ми приховуємо свої почуття, це може означати, що ми боїмося їх проявляти. Причини можуть бути різними, але для того щоб жити в гармонії з самим собою, варто проаналізувати, що ж заважає нам бути відвертими.

4. Звичка терпіти до останнього

Коли ми довго стримуємо свої відчуття, рано чи пізно вони виллються, але це станеться з куди більш руйнівними наслідками, ніж якщо б ми не доводили себе до точки кипіння.

5. Звичка скаржитися і ображатися

Є люди, які завжди всім незадоволені. Спілкування з такими викликає бажання піти швидше. А що робити, якщо ви самі любите поскаржитися? Для початку подумати, навіщо вам це треба? Щоб вас пошкодували? Чи зі страху виділитися? У будь-якому випадку така звичка точно не додає впевненості в собі.

6. Звичка жити не за коштами

Якщо ми витрачаємо грошей більше, ніж можемо собі дозволити, то цим заганяємо себе в замкнене коло. Краще проаналізуйте свої доходи і не робіть необдуманих покупок. Шукайте варіанти поліпшення свого фінансового стану, якщо воно вас не влаштовує, а не варіанти де позичити грошей.

7. Звичка постійно щось доводити

Коли ви постійно не згодні з чужою думкою, рано чи пізно це відштовхне оточуючих від вас. Адже навіть якщо ви завжди праві, інші люди теж мають право на свою думку. А іноді з боку справді видніше.

8. Звичка робити все тільки ідеально

Перфекціонізм (прагнення до ідеального) — це чудово, але також це зворотна сторона неврозу. Адже ідеал — поняття суб’єктивне, і тільки нам самим вирішувати, що для нас ідеально, а що ні.

9. Звичка відкладати на потім

Коли ми відкладаємо життя «на потім», воно може непомітно пройти повз нас.

10. Звичка жертвувати собою

У нашому суспільстві діє стереотип, що жертвувати своїми інтересами — це благородно. Однак це в корені невірно, адже якщо ми весь час знецінюємо свої потреби самі, це починають робити і оточуючі, що може призвести до розвитку заниженої самооцінки. Варто полюбити себе, і бажання жертвувати собою відразу зникне.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close