10 уроків життя від Будди

© photobucket

Просто про те, що допоможе вам змінити життя до кращого і відкинути все зайве.

Будда Шакьямуні (або Сіддхартха Гаутама) був духовним наставником і засновником буддизму в Стародавній Індії. Його настанови були записані та зібрані послідовниками.

Тутка пропонує прислухатися до цих порад, які ні до чого вас не зобов’язують, але можуть зробити ваше життя кращим.

1. Починати з малого — це нормально

«Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею. Як і мудра людина поступово наповнюється добром».

Ральф Уольдо Емерсон сказав: «Кожен майстер колись був аматором».
Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте цим. Якщо ви послідовні і терплячі, то досягнете успіху. Ніхто не отримує все відразу: щасливий той, хто готовий почати з малого і старанно працювати, доки не заповниться глечик.

2. Думки матеріальні

«Все, що ми собою представляємо, — результат того, що ми думаємо про себе. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, її переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за нею слідує щастя, яке, як тінь, ніколи її не залишить».

Будда стверджував: «Все в нашій свідомості. Ви стаєте тим, про що думаєте». Щоб правильно жити, ви маєте заповнити свою свідомість «правильними» думками. Погані думки зруйнують вас. Ваше мислення визначає дії, ваші дії визначають результат. Якщо ви зміните своє мислення, ви зміните і своє життя. Будда говорив: «Всі неправильні вчинки залежать від мислення. Якщо мислення зміниться, чи залишаться погані вчинки?»

3. Пробачайте

«Ненависть ніколи не припинить ненависть в цьому світі. Тільки любов покладе йому край. Це давній закон».

Коли ви звільняєте тих, хто ув’язнений у неволі непробачення, ви звільняєте з цієї в’язниці і себе. Ви нікого не зможете придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчіться вибачати, вчіться вибачати швидше. Будда сказав: «На світі не існує пожежі більш сильної, ніж пристрасть, акули більш жорстокої, ніж ненависть, і урагану більше спустошливого, ніж жадібність».

4. Ваші вчинки мають значення

«Якщо є щось, що варто робити, робіть це від усього серця».

Щоб розвиватися, ви повинні діяти щодня. Прислів’я говорить: «Бог дає кожній птиці хробака, але не кидає його в гніздо». І, якщо ви взялися за щось, вкладіть у справу всю душу.

5. Намагайтеся зрозуміти

«Відповідайте завжди тільки добром, тільки так можна зробити цей світ кращим. Відповідайте добром чи не відповідайте ніяк. Якщо ви відповідаєте злом на зло, то зла стає більше».

Стівен Кові сказав: «Спершу спробуйте зрозуміти, і лише потім намагайтися, щоб зрозуміли вас». Легко сказати, але важко зробити: ви повинні докласти всі свої сили, щоб зрозуміти думку іншої людини. Коли ви відчуєте, що гніваєтесь, забудьте про це. Вислухайте інших, зрозумійте їх, і ви знайдете спокій. Більше зосередьтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж бути правим.

6. Керуйте своїм розумом

«Приборкання думки, ледь стримуваної, легкої, яка перечіпляється де попало, — благо. Приборкана думка приводить до щастя».

Хто переможе себе, той сильніший за будь-якого владику. Щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум. Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні вирувати, як морські хвилі. Ви можете подумати: «Я не можу контролювати свої думки. Думка приходить, коли їй заманеться». На це є відповідь: ви не можете заборонити птаху пролетіти над вами, але, поза сумнівом, ви можете перешкодити йому звити гніздо у вас на голові.

7. Живіть в гармонії

«Перемога приносить ненависть. Переможені живуть в муках. Щасливі умиротворені зі світом, відмовившись від перемог і поразок».

Не шукайте зовні те, що може бути тільки у вашому серці. Часто ми можемо захопитися пошуками ззовні, щоб відволіктися від правди. Гармонія — це не нова робота, не нова машина або новий шлюб, гармонія — всередині вас самих.

8. Будьте вдячні

«Здоров’я — найбільший дар, задоволеність — краще надбання».

Завжди є щось, за що варто бути вдячним. Не всі змогли прокинутися сьогодні вранці, вчора хтось заснув в останній раз. Хтось щодня бореться з тяжкою недугою. Вдячне серце зробить вас великими.

9. Будьте вірні тому, що знаєте

«Як міцна скеля не може бути зрушена вітром, так мудреці непохитні під огудою і похвалою».

Ми знаємо багато, але не завжди робимо те, що знаємо. Якщо ви зазнаєте невдачі, це станеться не тому, що ви не знали, як вчинити; це відбудеться через те, що ви не зробили того, що знали. Будьте віддані собі.

10. Діліться щастям

«Тисячі свічок можна запалити від єдиної свічки, і життя її не стане коротшим. Щастя не стає менше, коли ним ділишся».

Щастя не тільки не стає менше — його стає більше. Тому не ховайте його від людей, робіть оточуючих добрішими.

І наостанок, головне: «Не вірте всьому, що говорять, але перевіряйте все на власному досвіді. Будьте самі собі дороговказним світлом».

Фото заголовку photobucket
За матеріалами brightside.me

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close