10 способів стати невразливим до нападань кривдників

Все йде зовсім не так, як ви очікували: кривдник навмисне хоче вколоти вас якнайдужче або просто проявляє чудеса бездушності і відсутність такту. В результаті все валиться з рук і думки в голові болісно крутяться лише навколо події. Образа руйнівна: вона ускладнює життя, псує відносини і нерви.

Як перестати ображатися на всіх і почати жити? Як стати невразливим для образи і навчитися реагувати на неприємне, не втрачаючи гарного настрою? Тутка ділиться способами гідно впоратися з цим деструктивним почуттям.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Пам’ятайте, що реальність не підлаштовується під ваші очікування і ніхто вам нічого не винен

Ми підсвідомо вважаємо, що нам щось винні. Ми чекаємо від світу розуміння, схвалення, відкритих дверей, щедрих подарунків та безкоштовного шоколаду. І, коли не одержуємо цього, дуже ображаємося.

Але нам ніхто нічого не винен. Ми все придумали, намалювали ідеальний світ і ображаємося на реальність за те, що вона не вміщується в рамки нашої ідилії. А хіба реальність винна?

Пам’ятайте: ніхто не повинен відповідати нашим очікуванням — і жити стане набагато простіше і приємніше. Радіти несподіваним подарункам долі набагато корисніше, ніж дутися на неможливість отримати бажане.

2. Не драматизуйте. Подивіться на події тверезо, без емоцій

Ми емоційно фарбуємо подію, перебільшуємо, перекручуємо і драматизуємо. Бачимо підтекст у простому жарті або впевнені, що якась подія відбулася лише для того, щоб нам стало погано. Часто наша занадто яскрава уява є джерелом образ.

Спробуйте розібратися в події, яка вас так зачепила, без емоцій. Подивіться з боку на нею як на сухі факти. Часто виявляється, що це сукупність нейтральних дій, вчинених зовсім не для того, щоб вас образити.

3. Подумки перекладіть сказане з «образливої» на нормальну мову

Вас грубо відштовхнули і сказали вам щось неприємне. Підвищили тон, використовували нецензурну лексику. Прикро? А ви подумки перекладіть сказане з хамської на нормальну мову. Ну не вміє людина доносити свої думки інакше, ну не навчена вона іншим мовам! Пожаліти її треба, а не ображатися.

Уявні «переклади» з «образливої» на людську не тільки корисні для здоров’я і нервів, але і підвищують настрій. Спробуйте!

4. Не ставтеся до нерозумних кривдників серйозно

Ми дуже серйозно ставимося до тих, хто говорить і робить нам неприємні речі. Ми ображаємося, тому що вважаємо, що маємо справу з розумними і дорослими людьми. А якщо це не так?

Спробуйте уявити, що ваші кривдники нерозумні й недалекі, до думки яких і прислухатися нерозумно. Що вони як маленькі діти, які хочуть привернути до себе вашу увагу. Ну хіба їх незграбні спроби розсердити вас не виглядають наївними і смішними? Як взагалі можна ображатися на дітей?!

5. Уявіть, що з моменту сьогоднішньої образи пройде багато років. Вам прикро?

Ми перебільшуємо значення миттєвого. Нам здається, що це назавжди, що сором не перейде, а образа не забудеться. Але багато образ з минулого ви можете згадати зараз? Швидше за все, сьогодні ви розумієте, що даремно так багато страждали в минулому через дрібниці і шкодуєте за часом, який витрачений на образу.

Уявіть, що дивитеся на образу з далекого майбутнього. І, напевно, сьогоднішні переживання здаються безглуздими і не вартими ваших нервів на тлі цікавого і насиченого майбутнього життя.

6. Подивіться на події очима кривдника і постарайтеся зрозуміти його почуття

Часто той, хто прагне якомога болючіше зачепити, сам страждає від невисловленої образи. Можливо, він вам заздрить або переживає свої внутрішні проблеми. Можливо,
його уїдливі уколи, насправді, призначені не вам.

Спробуйте зрозуміти людину, яка злиться або хамить. Можливо, їй потрібна допомога або підтримка. Ви не будете так зачеплені неприємними словами, якщо спробуєте подумки знайти причину злості кривдника.

7. Сприймайте образи як природні подразники, як невід’ємну частину життя

Образливі речі трапляються з усіма. Кожному з нас доводиться терпіти шпильки. І раз ми не можемо існувати в ізоляції від світу, може, варто навчитися сприймати образи як неприємну, але природну складову людського спілкування.

Можна, взагалі не реагувати на образливі зауваження. Сприймайте їх як шум вітру, як гавкіт собак за вікном. Тобто, як звичайний подразник, який не має особисто до вас ніякого відношення. Адже собака гавкає, а караван іде!

8. Загляньте в очі кривдникові прямо і спокійно

Необов’язково протистояти образам або робити вигляд, що ви не помітили хамства. Іноді пряме і спокійне питання кривдникові про причини його такої поведінки допомагає поставити хама на місце. Навряд чи він знайде що вам відповісти і, швидше за все, ганебно втече, залишивши вас у спокої.

9. Не виправдовуйтеся, а переведіть все в жарт

Періодично подруги і просто знайомі, прикриваючись «добрими» намірами, порушують ваші кордони неприємними порадами або нетактовними міркуваннями про вашу зовнішность і особисте життя.

Але дошкульні зауваження і «невинні» жарти зачіпають вас настільки, наскільки ви самі їм дозволяєте. Не сперечайтеся з кривдником — погодьтеся з його критикою, але
зведіть все до жарту. Дотепна відповідь обеззброїть хама, а ваш прекрасний настрій зіпсує його плани.

10. Якщо образитися дуже,але проблема не вирішиться?

Дрібна образа гризе і не дає спокою, ви нескінченно прокручуєте в думках подію. Робота стоїть, настрій на нулі. І все через якусь незначну нісенітницю, що ще образливіше!

Поговоріть з собою. Навіщо вам ображатися? Хіба це вирішить проблему? Якщо ви
моральний мазохіст і вам подобається мучитися, що ж, насолоджуйтесь. Якщо образа
для вас засіб маніпуляції — не перегравайте. Навіщо так глибоко вживатися в роль? А якщо образа вам не потрібна — зізнайтеся собі в цьому і відпустіть болісні думки.

Як ви вважаєте, ці способи допоможуть менше переживати з-за порожніх образ і недалеких грубіянів? А можливо, у вас є і свої дієві способи перебороти образу? Діліться своїми думками в коментарях.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close