Вони Вам ніколи про це не скажуть

Мабуть, одна з найважливіших і найдавніших професій у світі – лікар. Медики проходять через всі «кола пекла» найскладніші навчання та практики, щоб отримати достатню кваліфікацію і підготовку для боротьби за наше здоров’я і життя.

Про лікарів говорять всяке: мовляв, і можуть бути неуважними, і часто недоговорюють важливе, і різкуваті бувають у спілкуванні. Але мало, хто знає, скільки всього того, що звичайній людині важко й уявити, бачать мало не щодня лікарі. Скільки самих різних пацієнтів проходить через їхні руки, скільки таємниць і історій вони зберігають у своїй пам’яті, скільки паперів доводиться заповнювати, і скільки важливих речей та інформації доводиться запам’ятовувати, поповнюючи запаси знань і досвіду кожен день.
Медики – це не просто люди. Це люди, які розуміють дуже багато речей про наше життя, над багатьма з яких ми навіть не замислюємося.

Життя дійсно дуже крихке

Щодня лікарі стикаються з хворобами і смертю. Часто це залишає помітний слід на серці: адже лікарям часто доводиться бачити людей, які ще вчора відчували себе добре, і ніщо не віщувало біди, а сьогодні вони можуть виявитися прикутими до лікарняного ліжка важкою травмою або раптово розвинутою хворобою. Лікарі розуміють, що вони не всесильні, а життя настільки тендітне, що потрібно цінувати кожну його мить.
Подяка дає сили

Коли колишній пацієнт повертається, щоб подякувати свому рятівнику – за словами багатьох лікарів – це одне із самих приголомшливих почуттів, які можна відчути від своєї професії. Адже буває, що саме лікар в якийсь момент виявляється для хворого самим ближчим, надаючи необхідну підтримку людині, у якої немає ні друзів, ні рідних. А з якими складними пацієнтами деколи доводиться працювати! Тому лікарю надзвичайно приємно почути щирі слова подяки, які він дійсно заслужив. Адже часто під час хвороби ми біжимо за допомогою до лікаря, а після одужання – просто забуваємо про нього.

Здоров’я – найбільше багатство

Лікарі нагадують про необхідність правильного харчування та здорового способу життя не просто так. Мало хто з нас знайомий досить добре з теорією медицини і замислюється про те, з яких маленьких помибок у способі життя можуть виникнути великі неприємності. А от медик, як ніхто інший, розуміє: здоров’я – це одне з найважливіших цінностей у житті. Його не купиш ні за які гроші, а ось зіпсувати легко. Однак, здоров’я, поки воно не втрачено, можна зберегти. Лікар не буде змушувати вас читати томи праць з біохімії крові і особливості будови тканин, він просто скаже: фізична активність — це добре, а правильне харчування — це корисно.

Вміння слухати – це важко, але дуже важливо

Вміння слухати і здатність виявляти співчуття, вміння бути гарним психологом, знаходити підхід до пацієнта будь-якого віку — для лікаря це не просто ознака хорошого виховання, а необхідний для здійснення первинної діагностики навик. Хороший лікар уважно вислухає вас, незважаючи на те, що він сьогодні він теж не виспався, у нього неприємності вдома, і він не встиг поснідати. Адже уважне ставлення до деталей — частина його професії.

Медик – поняття цілодобове

Дуже часто, в будь-який час дня і ночі, чи посеред довгоочікуваної відпустки, лікарі, медсестри і навіть студенти-медики змушені вислуховувати скарги на здоров’я від знайомих і рідних, які просять поставити їм діагноз і порадити ліки. І немає таких аргументів, які доведуть їм, що медик – це професія, а не покликання, і представникам цієї галузі теж треба відпочити і відволіктися. Люди все одно будуть вважати, що для медика дати «позачергову» консультацію (навіть не по своїй основній спеціалізації) — нічого не коштує. І мало хто замислюється про те, що накладає тим самим на лікаря відповідальність за свій стан.

Оголене тіло – це тіло

Для лікарів огляд оголеного пацієнта – частина професії. Це не соромно і не неприємно (або, навпаки, приємно). Їх завдання – обстежити людину з медичної точки зору. Лікарю не важливо, чи встигли ви перед походом до нього відвідати солярій або зробити епіляцію. Людське тіло для лікаря – це предмет професійних, а не естетичних пошуків. Це скоріше як карта місцевості з одному йому зрозумілими знаками.

Кава – це їжа

Найчастіше у лікарів і медсестер просто немає часу на повноцінний прийом їжі. У дні, коли пацієнтів особливо багато, а таке буває майже завжди, вони «привчають» свій організм функціонувати на каві та/чи енергетиках, вливаючи їх в себе на шляху до пацієнта. Так що, можна сказати, що для підтримки здоров’я пацієнтів лікар може жертвувати своїм. Після зміни лікарю належить заповнювати ще не одну сторінку паперових звітів, тому кава знову йде в хід. До речі, перекус бутербродом на ходу або шоколадка з автомата — одна з найбільш жорстких заборонних заповідей медиків. Однак, вони часто і самі грішать цим.

Радість від одужання пацієнта

Усвідомлювати, що ти – невід’ємна частина процесу одужання хворого, для медика дійсно дуже важливо. Важка праця виправдовується лише тоді, коли лікар бачить пацієнта, якого зміг вилікувати своїми силами. Інше – вторинне, адже зарплата лікарів часто не відповідає витратам фізичних та емоційних сил, навіть, якщо доводиться для цього працювати понаднормово.

Дух може зцілити тіло

Лікарі не з чуток знають, що таке сила позитивного настрою. Вони своїми очима бачать, наскільки сильною буває здатність духу зцілити тіло. Пацієнт із позитивним настроєм часто доводить неможливе: виживає всупереч найпесимістичнішим прогнозами. Непереборна жага життя – ось з чим лікарі стикаються протягом своєї багаторічної кар’єри. І часто чудеса дійсно трапляються. Тому лікарі, навіть маючи науковий ступінь, нерідко говорять: «медицина вважає, а Бог розпоряджається».

Іноді потрібно просто відпустити

Рідні хворих завжди вимагають підтримувати життя улюблених людей будь-якими доступними способами. Однак у деяких випадках лікаю напевно відомо, що зайві пару днів на апараті – помилкова надія. Саме лікар бере на себе відповідальність пояснити рідним пацієнта, що надії вже немає. Витримці лікарів у подібних ситуаціях можна тільки позаздрити. Але на жаль, це теж частина їх роботи.

Тому, що б не говорили про медиків – професія ця неймовірно складна не тільки фізично, але і морально. Кажуть — хороший лікар – на вагу золота. Те ж можна сказати і про інших представників медичних професій – медсестер, фельдшерів, санітарів… Бути медиком – це значить щодня проходити через безліч випробувань.

Тому, звертаючись до лікаря, згадайте про ті речі, за які медиків поважають і цінують.

Успіхів вам у налаштуванні здоров’я!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close