10 речей, які варто перестати робити, якщо ви хочете розбагатіти

Шлях до достатку у кожного свій. Одні запаслися біткоїнами, коли курс був $ 1 = 1 300 BTC, інші просто багато працюють. Але у всіх людей, чиє багатство не тимчасове, а постійне явище, є щось спільне. І це щось відсутнє у тих, хто, незважаючи на грошові бонуси фортуни або старанну роботу, так і не може накопичити грошей.

Різницею в мисленні і звичках багатих і бідних зацікавився дослідник Томас Корлі. Він 5 років спостерігав за представниками обох груп і зробив цікаві висновки.

Сьогодні Тутка розповість про 10 речей, які краще перестати робити, якщо ви хочете примножити свій дохід. А бонус в кінці допоможе прийняти важливе рішення, з яким у багатьох виникають труднощі.

1. Ігнорувати знайомства з новими людьми

Багатим подобається знайомитися з новими людьми. Про свою любов до нових знайомств заявили 68 % забезпечених людей і лише 11 % бідних. Більшість тих, хто домігся фінансової стабільності, докладають максимум зусиль, щоб зробити і підтримувати в подальшому хороше враження про себе. Вони не забувають вітати нових знайомих (та й старих теж) з святами і важливими подіями.

2. Вірити в долю

Покластися на волю долі іноді не завадить, наприклад, коли довго не можете вибрати між червоною та синьою сукнею. Але що стосується серйозних питань, то багаті воліють самі визначати свій життєвий шлях. А ось 90 % малозабезпечених людей свої невдачі списують на долю, інші непідвладні людині фактори, а для поліпшення добробуту не вкладають у власну освіту, а у ворожок і лотерейні квитки.

3. Ненавидіти свою роботу

Мені подобається те, чим я займаюся, — так відповідають 85 % людей, що досягли фінансового успіху. Малозабезпечені ж схильні бачити у своїй роботі тільки мінуси і погодьтеся, з таким підходом важко збільшити заробіток. Адже, якщо професійне заняття не подобається, його потрібно змінювати, а не витрачати час на ниття.

4. Не звертати уваги на здоров’я

Багаті люди приділяють багато часу своєму здоров’ю і це поняття включає не тільки своєчасні візити до лікаря, але і правильний спосіб життя, заняття спортом (76% успішних людей займаються фізичними вправами 4 рази в тиждень), збалансоване харчування, відсутність шкідливих звичок. Серед тих же, хто мало заробляє, тільки 13% бачать зв’язок між самопочуттям і успіхом.

5. Боятися ризикувати

Ризикнути, щоб розбагатіти і випити шампанського, погодилося тільки 6% бідних і більше половини багатих учасників цього експерименту. Більше того, багато забезпечених людей підкреслили, що хоча б раз ризик приносив їм великі невдачі, але вони старалися не зациклюватися на них, а отримувати користь.

6. Дивитися реаліті-шоу

Серед тих, хто далекий від матеріального благополуччя, 78% обожнюють передачі, в яких глядачеві пропонують спостерігати за подробицями чужого життя. Серед забезпечених реаліті-шоу дивляться не більше 6%. Треба зазначити, що багаті люди в принципі не дуже шанують телевізор і більшість з них дивиться його менше години в день. Так само йдуть справи і з інтернетом: успішні люди, якщо справа не стосується роботи, витрачають на серфінг в мережі не більше години.

7. Мало читати

«Перестати читати книги — значить перестати мислити», — сказав якось Федір Михайлович Достоєвський. З класиком згодні 88 % багатих, які читають (книги з саморозвитку, професійні матеріали, історичну літературу) мінімум до 30 хвилин кожен день. Стільки ж часу приділяють читанню тільки 2 % бідних.

8. Пізно прокидатися

Більше половини бізнесменів з високим рівнем достатку, за якими спостерігав Томас Корлі, прокидаються мінімум за 3 години до початку робочого дня, тобто, приблизно в 5 ранку. Вільний ранковий час вони витрачають на планування справ, роботу над особистими проектами (для тих, хто трудиться в корпораціях), заняття спортом.
Багато успішних людей приділяють вранці 10-15 хвилин тому, щоб зайнятися медитацією чи просто мовчки, в спокійній обстановці поміркувати над поточним положенням справ. Ранній підйом зовсім не означає недолік сну, 89 % забезпечених людей сплять 7-8 годин на добу, лягаючи спати в рекомендований лікарями час — між 21:00 і 22:00.

9. Спілкуватися з токсичними людьми

96% людей, які живуть від зарплати до зарплати у своєму близькому оточенні мають тих, хто любить поскаржитися на життя, попліткувати. Успішні ж спілкуються з людьми, які не «засмічують ефір» негативом, а надихають своїм прикладом. Збільшити кількість таких особистостей у своєму оточенні допоможе відвідування культурних заходів, волонтерство, членство у різних некомерційних організаціях. А до тих пір, поки з’являться потрібні вам люди, вільний час краще приділити самому собі.

10. Жити не відповідно своїм статкам

Більшість бідних людей витрачають набагато більше, ніж заробляють. Напевно серед ваших знайомих є ті, хто бере кредити на дорогі автівки, телефони та інші споживчі потреби, не маючи матеріальних можливостей і головне – гострої  необхідності в таких речах. Серед забезпечених ж багато дотримуються приблизно наступної схеми розподілу доходів:

  • 20 % — ощадний рахунок;
  • 25 % — оплата житла (оренди, іпотеки);
  • 15 % — харчування;
  • 10 % — розваги;
  • 5 % — утримання автомобіля;
  • гроші, що залишилися йдуть на такі непостійні витрати (які виникають по мірі необхідності, а не постійно), як одяг, лікування, навчання.

Бонус: як знайти покликання

Вивчивши звички багатих, Томас Корлі впевнений: вони досягли успіху тому, що знайшли заняття до душі, а потім зробили так, щоб воно стало приносити гроші. Якщо ви ще в пошуках покликання, то ось вам план дій:

  1. Складіть список справ, займаючись якими, ви отримуєте задоволення. Виділіть ті, виконання яких вимагає від вас якогось вміння.
  2. Тепер відзначте 10 справ, які подобаються більше за інші й оцініть їх за шкалою від 1 до 10, де максимальний бал — це заняття, яке не те що подобається, а робить вас щасливим.
  3. Потім також за 10-бальною шкалою оцініть ці 10 справ з точки зору потенційного доходу (наприклад, порахуйте, скільки шарфів ви зможете зв’язати за місяць і помножте кількість штук на приблизну вартість).
  4. Підсумуйте оцінки кожного заняття — ті, які отримали максимальний бал і є основною метою вашого життя.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close