10 речей у поведінці батьків, через які діти згорають від сорому

Здається, тільки вчора дитина сиділа на ваших колінах, і ось уже вона відмовляється триматися за руку на вулиці, виганяє вас зі своєї кімнати і огризається з будь-якого приводу.

І найприкріше – соромиться вас.

Ми вирішили розібратися в нюансах дитячої поведінки і знайшли 10 помилок, які батьки роблять у спілкуванні зі своїми нащадками. Позбудемося них – і наші діти будуть нами пишатися.

1. Вторгнення в життя дитини

Заступитися за дитину перед учителем або шкільним хуліганом – природне бажання батьків. Однак, дитині це здається вторгненням в особисте життя і навіть неповагою, адже ви б нізащо не кинулися так само захищати дорослого. Тому перед тим як допомагати, запитайте дитину, а чи потрібна їй ця допомога. Інакше їй буде дуже ніяково.

2. Надмірно нав’язлива опіка

Немає нічого страшного в тому, щоб вести за руку або застібати курточку 5-річному малюку, але дітям старше 10 років це здається жахливою ганьбою. Не тільки тому, що вони хочуть бути самостійними,  а просто з-за ваших «сюсюкань» над ними запросто можуть сміятися в школі. Якщо ви хочете, щоб дитина відчувала себе комфортно, стримуйте свої пориви на публіці і проявляйте турботу вдома.

3. Зауваження дитині на публіці

У присутності інших людей не варто проявляти не тільки зайву турботу, а й невдоволення поведінкою дитини. Зауваження краще висловлювати вдома. Адже для дітей це означає, що ви як і раніше не ставитеся до них серйозно, як до дорослих. І це правда – подумайте, сказали б ви таке однолітку, та ще й прилюдно? Але найголовніше, це змушує дитину соромитися вас.

Безліч заборон

Діти постійно знаходяться в пошуках себе, тому їм важливо експериментувати. Внесіть у «чорний список» найнебезпечніші експерименти, а решту відправте в «сіру зону». Не приховуйте, що не схвалюєте ці речі, але не накладаєте на них вето. Адже їй буде соромно пояснювати справжню причину батьківських заборон своїм друзям.

Спроби бути схожими на підлітків

Пристойна начебто жінка в міні-спідниці і з карамельно-рожевою помадою чи серйозний чоловік в бейсболці, через слово вставляють «йо», – нерозумно навіть з точки зору дорослих. Для наших чад такі спроби омолодитися і зовсім здаються смертним гріхом, вартим найстрашнішої кари, – насмішок. Ви, напевно, не бажаєте дітям такої долі, так що відповідайте своєму статусу, але при цьому залишайтеся собою в будь-якій ситуації і компанії.

Небажання розібратися в інтересах дитини

Перш ніж з неприязню відгукуватися про захоплення своєї дитини, краще розібратися в цьому питанні разом. Нехай все всередині вас противиться перегляду сучасних кліпів і мемів, але, якщо ви цього не зробите – розмовляти з дитиною просто не буде про що. Однак, вести подібні розмови як і раніше краще наодинці, щоб їй не було соромно перед ровесниками за ваші помилки або застереження.

Лайки і коментарі в соціальних мережах

Не варто проявляти надмірну активність на сторінках дитини в соціальних мережах. Якщо вам не подобаються орфографічні помилки в записах у її профайлі або думка про протилежну стать і т. д., поговоріть про це особисто, тет-а-тет. Інакше їй буде дуже незручно, якщо ваші коментарі побачать її друзі.

Тисячі сімейних історій

Що особливо дратує хлопців, так це постійні розповіді про їх дитячі промахи. Перше кохання в 3 роки, спроби відмовитися від ложки на користь їжі руками – це історії, які потрібно зберігати, а не розповідати. Якщо сумніваєтеся, чи варто говорити про щось, краще поставте себе на місце дитини – як вам було б незручно.

Розповіді про сексуальне життя

Батьки для дитини – чи не єдині люди, чию сексуальність вона не може уявити. Навіть розуміючи, як саме вони з’явилися на світ, діти не хочуть знати ніяких подробиць і вам потрібно це враховувати. Відмовтеся від натяків і жартів «нижче пояса» і дозвольте дитині самій вирішувати, коли варто почати розмову на сексуальну тему. Інакше відчуття незручності буде нестерпне.

Невідповідність образу ідеального батька

У кожної дитини своє уявлення про ідеальних маму і тата, проте головне, що батьки повинні зробити в подібній ситуації, — це змиритися з тим, що вони не відповідають вигаданому ідеалу. Не потрібно підлаштовуватися під дитину, інакше вона почне вити з вас мотузки. Краще поговоріть з нею як з дорослою людиною: розпитайте, чим саме вона незадоволена, і поясніть, що не все з цього ви можете виправити. І соромитися тут абсолютно нічого.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close