10 помилок, які вбивають вашу харизму

Даремно кажуть, що з харизмою потрібно народитися. Редакція Тутка вірить, що її можна набути, якщо гарненько попрацювати.

У цьому пості ми зібрали помилки, які заважають нам завойовувати серця, і рекомендації, які допоможуть уникнути їх.

1. Невпевнено представлятися

Представлятися в новій компанії — справа не з найлегших, згодні. Велика спокуса просто помахати ручкою і сісти в куток, не привертаючи до себе уваги.

Чому не можна: Швидше за все, про вас подумають як про закриту людину, яку ніхто не цікавить.

Як треба: Сказати «Привіт/ Доброго дня! Я такий-то», привітатися за руку з кожним, встановивши зоровий контакт.

2. Не представляти співрозмовнику тих, хто з вами

Знайома ситуація: ви йдете з другом, він зустрічає знайомих, починає з ними базікати, а ви ніяково мнетесь поруч?

Чому не можна: Це змушує думати, що ваш друг когось соромиться: або вас, або зустрінутих друзів.

Як треба: Достатньо просто сказати: «Познайомтеся, це Саша!» — і, звичайно ж, представити зустрінутих друзів. Простіше простого, але це дозволить всім відчути себе більш невимушено, а новій людині в компанії — вступити в розмову.

3. Забувати імена

Чому не можна: Можна, звичайно, посилатися на те, що у вас погана пам’ять. Але це слабке виправдання — люди все одно будуть думати, що ви непривітний і зарозумілий тип.

Як треба: Ще Дейл Карнегі говорив, що звучання власного імені для людини — найприємніший звук на землі. Існують нехитрі техніки запам’ятовування імені. Співрозмовник каже: «Добрий день, мене звати Олександр». Ви тут же: «Добрий день, Олександре!» — і потім ще пару раз називаєте його по імені в процесі розмови.

4. Міркувати про речі, які нікому не цікаві

Не варто вдаватися в докладний розбір методу режисера, якщо ваші співрозмовники не завзяті сінефіли, або розповідати про особливості спортивного харчування, якщо вони не качки.

Чому не можна: Монолог, який нікому не цікавий, лише струс повітря і зайва інформація. З такою людиною люди будуть спілкуватися все менше і менше.

Як треба: Робити так, щоб співрозмовники могли ставити запитання і брати участь у бесіді. А для цього, звичайно, тема повинна бути близька більшості. Якщо під час вашої промови ніхто нічого не питав, а після люди відразу почали говорити про інше, можливо, вас не переривали з ввічливості?

5. Говорити тільки про себе

Ви говорите, що посварилися з чоловіком і дуже переживаєте, а знайома тут же: «Ой, це що, а я як днями з чоловіком посварилась, ти не повіриш!» — і починає розповідь про себе.

Чому не можна: Дуже швидко така людина стане егоїстичним і надокучливим співбесідником. Яка вже тут харизма!

Як треба: Так, ми найбільше любимо говорити про себе. В одному експерименті психологи пообіцяли людям гроші, якщо ті будуть говорити на інші теми. Але і тут ніхто не утримався. Тому, виявляючи інтерес до оточуючих, ви швидко завоюєте їх довіру і вдячність. І вони стануть ставитися до вас з увагою, а значить, і ви в свою чергу зможете розповісти про свої турботи й інтереси.

6. Відгукуватися погано про оточуючих і спільних знайомих

Чому не можна: Спокуса разом посміятися над безглуздо одягненим колегою часом велика — це один з простих способів знайти з кимось щось спільне. Але співрозмовник не зможе позбутися думки: «Сьогодні він говорить погано про колегу, а завтра — про мене?»

Як треба: Люди цінують уміння бачити в оточуючих найкраще і дуже поважають тих, у кого це виходить. Тому постарайтеся утриматися від негативних оцінок і засудження.

7. Говорити занадто тихо або невпевнено

Чому не можна: Людину, який запинається або говорить дуже тихо, складно
слухати — здається, вона зовсім не впевнена в тому, що говорить, а головне, чи потрібно це комусь.

Як треба: Розповідаєте ви історію, чи питаєте про щось або просто дякуйте тому, хто притримав для вас двері, — говоріть чітко і в повний голос і дивіться на співрозмовника.

8. Відповідати односкладово

Чому не можна: Односкладові відповіді змушують думати, що чоловік відчуває себе дуже ніяково, або не хоче розмовляти. І те й інше не сприяє гарного враження і бажання спілкуватися далі.

Як треба: Важливо дати розмові можливість розвиватися. Тому краще відповідати: «З Коростеня, це містечко в Житомирській області. Місця дивовижні! І, незважаючи на назву, програміст там тільки один — це я».

9. Нити

Чому не можна: Ниття відштовхує оточуючих. Особливо якщо людина не показує наміри щось зробити зі своїм життям або хоча б запитати поради у співрозмовника.

Як треба: Не треба боятися говорити про свої проблеми. Людина, у якої завжди все чудово, чесно кажучи, викликає підозру. А крім того, вашим друзям буде приємно допомогти вам або дати пораду в складній ситуації. Але скаржитися нескінченно і безпідставно сподіваючись, що співрозмовник в черговий раз погладить по голівці, не варто.

10. Порушувати власні принципи

Чому не можна: Людина, яка ні на що не має своєї точки зору, ні в кого не залишає слід у душі і в пам’яті. Про нього просто нічого сказати, вона безлика. Ще гірше, якщо вона заявляє одне, а насправді робить інше. Серйозно ставитися до неї дуже складно.

Як треба: Особи, які відкрито говорять про свої переконання, слідують їм і не соромляться їх відстоювати (можливо, всупереч думці більшості), завжди викликають повагу.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close