10 пасток, які заважають нам жити

Ми думаємо про те, що про нас скажуть інші, і прагнемо відповідати їх очікуванням. То і справа включаємо «внутрішнього критика» і турбуємося про майбутнє. Робимо те, що повинні, а не те, що нам дійсно хочеться. Все це заважає нам любити себе і насолоджуватися життям. Коуч Сара Фабіан про те, як перестати прагнути до досконалості і стати щасливішими.

10 пасток, які заважають нам жити
© thoughtco.com
Досконалість – найлютіший ворог. Нам здається, що ми недостатньо розумні і красиві, не гідні високої зарплати, не гідні бути з коханою людиною. І довгий час я теж так вважала. Сьогодні все інакше: я нарешті знайшла своє призначення і полюбила себе. Як мені це вдалося?

Одного разу ввечері після роботи в пошуках натхнення я зайшла на YouTube. Я хотіла подивитися фільм «Таємниця», але «випадково» знайшла відео Луїзи Хей. Зараз я впевнена, що це не випадковість: вчитель приходить, коли учень готовий. Кожне слово, сказане Луїзою, відзивалася в моїй душі. І саме тоді я усвідомила, що треба любити і приймати себе.

Я почала вивчати роботи коучів і психологів, що дало можливість по-новому поглянути на себе і відчути втрачене почуття свободи. Але головне – я позбавилася від стереотипів, що заважають жити.

1. ПРАГНЕННЯ ДО ІДЕАЛУ

Досконалість – це ілюзія, її не існує. Я навчилася сприймати помилки як можливості росту. Це досвід, який робить мене мудрішою з кожним днем. Ми ніколи не програємо: іноді ми перемагаємо, іноді – вчимося.

2. ВСЬОМУ СВІЙ ЧАС

Я навчилася слухати своє тіло. Я більше не відчуваю себе винуватою за те, що іноді мені потрібно відпочити. Якщо мені хочеться, я дивлюся фільми, слухаю розслаблюючу музику, читаю, співаю чи гуляю. Я не відчуваю себе зобов’язаним перед кимось за це звітувати.

3. ВНУТРІШНІЙ КРИТИК

Я нарешті зрозуміла, що в житті ми отримуємо не те, чого хочемо, а те, чого «гідні». Ось чому потрібно вірити в себе – ви гідні кращого, що може запропонувати життя.

4. ПОШУК ВИННИХ

Відсутність грошей або невдачі в особистому житті – це моя відповідальність. Коли я перекладаю провину на інших людей або обставини, граю роль жертви. Я беру відповідальність за своє життя, те, що відчуваю і роблю. Моє майбутнє – результат мого власного вибору.

5. ЗАСУДЖЕННЯ ІНШИХ

Кожен раз, засуджуючи оточуючих, я реагую на те, що турбує мене в самій собі. Якщо я вважаю, що людина зла, значить, бачу цю якість у собі. В іншому випадку як я змогла це зрозуміти? Відповідальність за свої переконання і судження дає можливість змінюватися.

10 пасток, які заважають нам жити
© npengage.uberflip.com

6. ДОМИСЛЮВАННЯ

Я не ви. Я не можу знати, про що ви думаєте і що відчуваєте. Перестаньте занурюватися у складені вами сценарії. Деколи хтось веде себе певним чином не тому, що відчуває негатив, а тому що у нього був невдалий день.

7. СУПЕРНИЦТВО

Потреба в боротьбі за місце під сонцем – бажання самоствердитися і потішити своє его. Я перестала порівнювати себе з іншими, зрозуміла, що любов – це співпраця, а не конкуренція.

8. ПЕРЕГОНИ ЗА ЩАСТЯМ

Я навчилася знаходити щастя в дрібницях, не потрібно чекати вихідних, щоб відчути себе живою. Кожен день – подарунок, кожен момент важливий. Я не живу минулим, ціную те, що є зараз, а не думаю: от якщо я отримаю нову посаду, куплю будинок, виплачу кредит за машину, стану щасливою. Чим більше ви вдячні Всесвіту за те, що є зараз, тим більшого досягнете.

9. ТУРБОТА ПРО МАЙБУТНЄ

В житті є те, що я не можу контролювати. Почавши турбуватися, я кажу: «Час покаже». Я довіряю потоку життя і вірю, що все відбувається в потрібний момент.

10. ВИПРАВДУВАННЯ ЧУЖИХ ОЧІКУВАНЬ

Я не хочу виправдовувати чиїсь очікування. Життя дається один раз, вибирайте те, на що і на кого ви витратите свій час.

Фото заголовку youtube.com
За матеріалами psychologies.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close