10 ознак того, що у вас поїхав дах

© vothouse.ru

Не пропустіть ранню стадію вашого чарівного перетворення, на якій процес ще можна зупинити!  Психолог, який практикує Наталія Білоусова пропонує читачам порівняти свою поведінку з ознаками насування згасання розуму.

Ці десять простих пунктів допоможуть вам зрозуміти в нормі ви чи ні. НЕ ПРОПУСТІТЬ початкову стадію вашого магічного перетворення, на якій процес ще можна ЗУПИНИТИ!

1. Помітна частка вашого часу витрачається в обпльовуванні людей дурніших, ніж ви

Сміятися над потребуючими і зневажати недоумкуватих — нормальне явище в суспільстві, яке побудоване за ієрархічним принципом, в період культу інтелекту. Але всьому є межа. У нормальної людини в полі зору значно більше приємних, пізнавальних і конструктивних речей, ніж прикладів занепаду і гниття. Якщо ваша стрічка складається суцільно з кумедних дебілів, задумайтеся. Якщо ви підписані на весь пафосний неадекват країни це відображає вашу власну невпевненість у собі і неприкаяність по життю. Уявіть Джобса, який сидить на жіночому форумі. Уявіть Черчілля, який таврує неосвіченість простолюду. Зрозуміло?

2. Раніше все було добре, а тепер погане

Це передчасна старість і ознака зниження інтелектуального рівня. У всі часи все приблизно однакове, відрізняється лише наше сприйняття тих чи інших явищ. Тому нам так милі речі з дитинства, тому в юності навіть рутинні події, овіяні романтикою. Потім свіжий погляд замилюється, гормони заспокоюються і захоплена молодь зі своїми новомодними вигадками поступово починає дратувати. Нормальні люди борються з цим і намагаються біситися лише аргументовано. Андрій Лебідь, що підводить логічний базис під черговий предмет своєї ненависті — нормальний. Вася Попадюк, який ниє, що «всі сучасні серіали сміття, краще «Альфа» так нічого і не зняли» — у групі ризику.

3. Ви не розумієте, чому всі захоплені кимось

Всі сходять з розуму від Лани Дель Рей або вважають, що це трансвестит без голосу. Всіх дратує Харлем Шейк, а у деяких є десяток улюблених роликів. Всі оцінили новий законопроект про заборону торгівлі по четвергах горілкою біля кладовищ як потрібний або несправедливий. Ви про це чули лише краєм вуха, у вас не виникає навіть думки про те, щоб дізнатися про предмет загального обговорення детальніше, ви зі стогоном відмахуєтесь від подібних розмов.

Якщо таке відбувається часто, то це ознака відстороненості від суспільства. Не обов’язково бути в курсі всього, що цікавить співгромадян або вашу вікову групу. Але навмисно ігнорувати гучні теми — протиприродно.

4. Ви схиблені на якомусь одному виді тварин

Коли людина цінує тварин більше, ніж людей, для психолога це завжди дзвіночок. Божевілля дорослої людини на якомусь конкретному звірі пахне ескапізмом, ототожненням себе з еволюційно чужорідним елементом і шизофренією. Якщо у вас пошта починається з «dyatel2001», ви знаєте тридцять видів дятлів, збираєте пінборди з ними і всі знайомі в курсі, що на день народження вам потрібно дарувати щось з дятлами, у вас явно проблема.

5. Ви викриваєте тих, ким нещодавно були самі

Колишній алкоголік у зав’язці, який зневажливо висловлюється про періодично випиваючих друзів, і колишня затята феміністка, яка намагається видати заміж всіх подруг — класичні приклади. У тому ж списку: схудлий ненависник гладких, «свіжоохрещений» агностик, чайлд-фрі на третьому місяці, колишній принциповий безробітний, нині яппі.

Зрозумійте одне — тут немає правих і винуватих, а є тільки той чи інший вибір. Шалене залучення заблукавших на свій бік, показує лише прагнення людини міцніше утвердитися в новій якості, відсікти сумніви і переконати в правильності рішення самого себе.

6. У вас є теорія, яку ніхто не підтримує

Конспірологія — весела гра розуму, але якщо до неї ставитися серйозно, недовго поїхати дахом. Ідеальне, як вам здається, пояснення динаміки цін на нафту в сотий раз зустрінуте здивованими поглядами?

Захлинаючись ділитися свіжими відкриттями про роль ФБР і СБУ у справі ХХХХХХХ, а у відповідь тільки позіхання і підтакування? Не поспішайте ображатися, просто відчепіться від нормальних людей і тусуйтеся на форумах для таких же божевільних.

7. Ви завжди знаєте, де корінь всього зла

«Безробітний, п’єш і нежонатий? Це президент винен!». Єдина правильний відповідь на питання про відповідальність за ваші проблеми — це ви. Виховання, генетика, випадок, дружина, євреї, олігархи, депутати, начальство, сусіди, менталітет нації, ця країна, складний час, економічна криза мають вплив на ваше життя, але він мізерний в порівнянні з вашим. Якщо серйозно думати, що хтось інший керує вашим життям, так недовго і м’яку кімнату попасти від безсилля.

8. Ви стали гірше виглядати і гірше себе почувати

Вам не 70 і ви не хворі на рак, але цілий день лежите, а знайомі відмовляються виходити з вами в люди. Швидше за все, щось пішло не так, і ви пропустили цей момент. Опуститися можна не лише через кризу світогляду або труднощі з соціалізацією, а й елементарно від ліні, сидячого способу життя, неправильного харчування, помноженого на апатію. Відкладіть кокаїн і підійдіть до дзеркала. Всі зуби на місці? Скільки років вашій кофті? Давно перестали влазити в штани? У вас сліпий перукар?

9. Ви слухаєте одне і теж, знову переглядаєте фільми, повторюєте жарти

Фіксація на предмет характерна для цілого ряду психічних розладів. І навпаки — відкритість людини до нового, здатність до радісного пізнання служить ознакою душевного здоров’я. Тиждень слухати на повторі новий альбом, який сподобався — нормально. Півроку не оновлювати вміст плеєра — погано. Жарт, який повторюється більше двох разів на одну і ту ж аудиторію, волає про втрату адекватності.

10. У глибині душі ви вважаєте, що вас недооцінюють

Поспішаю засмутити вас — ви вартуєте рівно стільки, скільки за вас заплатили. Десь у фантазіях все може бути інакше, але тут, в реальності, справи йдуть саме так. Хліб коштує 12 грн. Чому? Тому, що за нього платять 12 грн. Так і ви. Змиріться і живіть, або станьте кращим і вас оцінять вище.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close