10 ознак того, що ви недостатньо себе любите

Якщо під час читання цієї статті, ви раптом відчуєте дискомфорт, просто нагадайте собі, що вже саме занепокоєння з цього приводу може означати позитивні зміни. Насправді, чим сильніше дискомфорт – то більші прийдешні зміни. Замість того, щоб припинити читання, зробіть інакше: відзначте ті твердження, які вам найменше подобаються, а потім виберіть з них найбільш неприємне і застосуйте до нього “Покрокове рішення” нижче.

Ознаки того, що ви себе не любите

 • Ви змушуєте себе зробити що-небудь з того, що вам не хочеться робити, і ще чуть-чуть, і ..
 • Ви починаєте злитися на себе, коли помиляєтеся.
 • Ви критично ставитеся до своїх рішень, поведінки і фігури; в загальному, ви мало себе хвалите і багато критикуєте.
 • Ви відкладаєте їжу, туалет і інші важливі потреби.
 • Ви схильні думати в першу чергу про інших.
 • Вам складно говорити за себе.
 • Ви приймаєте рішення, грунтуючись не на свої потреби, бажання та вподобання, а в надії отримати чиюсь увагу або схвалення.
 • Ваші рослини страждають від нестачі догляду за ними; ви не часто чистите місце для їжі і сну свого вихованця.
 • Ви не знаєте, як здійснити свої мрії, або у вас зовсім немає мрій.
 • Ви б хотіли жити не своїм життям.

Великі турботи?

Текст далі наводиться для тих, у кого є проблеми з 4 пунктом, хоча і для інших ці приклади є чудовою ілюстрацією.

 • Як довго ви страждаєте від головного, зубного болю, болю у вусі, перш ніж, нарешті, звернутися до лікаря?
 • Як довго ви миритеся з протікаючою раковиною? Килимом, об який постійно спотикаєтеся? І періодичними проблемами з мікрохвильовкою?
 • Ви досі носите штани, які вам не пасують? Миритеся з шумом в машині? І мучитеся в темряві через перегорілі лампочки?

Загалом, ті, хто мало собі дозволяють, мало чим можуть допомогти іншим. І, звичайно, життя таких людей більш складне.

Перший крок на шляху зміни кожної з 10 ознак – це усвідомити, що турбота про себе – це не щось додаткове, і не те, що варто робити тільки, коли є час. Це абсолютно життєво необхідно!

Покрокове рішення

 1. Почніть з допущення, що будь-яка нестача турботи про себе – це нормально (а не те, за що себе варто дорікати). Правда, що ви завжди робили все, що було в ваших силах, так само як і зараз – завжди.
 2. Далі, дозвольте собі відчувати незручності: як не дивно, коли починаєш проявляти більше турботи по відношенню до себе, то відчуваєш щось середнє між легким роздратуванням і сильним болем. Але, через деякий час, ці почуття слабшають і зникають. Ви можете позбутися їх швидше, дозволяючи собі досвід, що приносить вам емоційний дискомфорт.
 3. Тепер, виберіть одну з 10 ознак: виберіть ту, яка викликає у вас самі негативні почуття або ту, від якої найбільше хочеш позбутися.
 4. Коли ви виявите, що не дбаєте про себе, зробіть глибокий вдих і зніміть напругу в своєму тілі. На кожен видих продовжуйте розслаблятися.
 5. У цьому розслабленому, спокійному стані, ви зрозумієте, що вибрати турботу про себе набагато простіше. Як тільки почнете діяти, продовжуйте дихати (видихати) і відпускати.
 6. Спочатку, може бути розрив між рішенням діяти і безпосередньо самою дією. Якщо так і станеться у вас, то сфокусуйтеся на те, щоб діяти якомога раніше, замість того, щоб прямо зараз братися за це. І продовжуйте нагадувати собі, що ви робите все, що в ваших силах.
 7. Ведіть записи: запишіть вгорі ті зміни, які ви хочте. Робіть помітки кожен раз, коли ви дієте (разом з думками про те, чи варто зробити це раніше чи краще), і підводьте підсумок щодня, щотижня і щомісяця.
 8. Якщо бувають моменти, коли ви просто не можете діяти: дихайте і розслабляйтеся. Такі моменти – це теж частина процесу. Не стежте за ними, хіба що тільки, щоб записати, як краще діяти.
 9. Попрацювавши з однією з ознак, переходь до іншого шляху поліпшення турботи про себе.

Це жорстока правда: є всього лише одна людина на планеті, якій призначено піклуватися про вас, і ніхто не може з цим впоратися так само добре, як ви – немає нікого більш зацікавленого в цьому.

Підтримайте себе: напишіть наступне великими буквами і повісь на видному місці: «Моя турбота і щастя повністю залежать від мене! Завжди так було. І завжди так буде».

І зробіть турботу про себе процесом завдовжки в життя, тому що це те, що ви і ваші близькі, заслуговують.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close