10 кращих порад від Ошо

Відомий індійський філософ Ошо, проповідник життя без прихильностей,  відмови від его та прихильник медитації, що призводить до просвітлення та тотального звільнення, автор понад 600 книжок, які перекладені на 30 мов.

Його вчення має мільйони послідовників.  Тутка Тамка зібрав 10 кращих порад від Ошо, обрані з його книг, які можуть вам знадобитися.

1. Люди сприймають все так серйозно, що це стає тягарем для них. Вчіться більше сміятися. Як на мене, сміх так само святий, як і молитва.

2. Кожна дія веде до негайного результату. Просто будьте пильні і спостерігайте. Зріла людина — це та, хто спостерігав себе і знайшов, що для нього правильно і неправильно; що добре і що погано. І завдяки тому, що він знайшов це сам, у нього є величезний авторитет: навіть якщо весь Світ буде говорити щось інше, для нього нічого не зміниться. У нього є власний досвід, на який він може спиратися, і цього достатньо.

3. Всі ми унікальні. Ніколи ні в кого не питайте, що правильно, а що неправильно. Життя — експеримент, в ході якого слід з’ясувати, що правильно, що неправильно. Іноді, може бути, ви вчините неправильно, але це дасть відповідний досвід, від якого ви тут же отримаєте користь.

4. Бувають моменти, коли Бог приходить і стукає у ваші двері. Це і є любов — Бог, що стукає у ваші двері. Через жінку, через чоловіка, через дитину, через любов, через квітку, через захід або світанок… Бог може стукати мільйонами різних способів.

5. Бажання бути незвичайним  це дуже звичайне бажання. Розслабитися і бути звичайним — по-справжньому незвично.

6. Життя — це таємниця. Її не можна передбачити. Але є багато людей, яким хотілося б жити передбачуваною життям, тому що тоді не було б страху. Все було б визначено, не було б сумнівів ні в чому.

7. Спочатку станьте відокремленим. Спочатку почніть отримувати задоволення від самого себе. Спочатку станьте таким справді щасливим, що не матиме ніякого значення, якщо ніхто і не прийде до вас; ви повні, переповнені. Якщо ніхто і не постукає у ваші двері, то все одно всі в порядку — ви нічого не втрачаєте. Ви і не чекаєте, що хтось прийде і постукає у ваші двері. Ви вдома. Якщо хтось прийде до вас — добре, прекрасно. Якщо ніхто не прийде — теж добре і прекрасно. Тоді ви можете йти на відносини з іншими. Тепер ви можете робити це як господар, а не як раб, як імператор, а не як жебрак.

8. Якщо ти багатий, не думай про це, якщо ти бідний — не сприймай свою бідність всерйоз. Якщо ти здатний жити в світі, пам’ятаючи про те, що світ — це тільки спектакль, ти будеш вільним, тебе не торкнуться страждання. Страждання — результат серйозного ставлення до життя; блаженство — результат гри. Сприймай життя як гру, радій їй.

9. Сміливість — це рух в невідоме, незалежно від усіх страхів. Сміливість — це не безстрашність. Безстрашність трапляється, коли ви стаєте  сміливіше і сміливіше. Це вища переживання сміливості — Безстрашність; сміливість стала абсолютною. Але на самому початку різниця між боягузом і сміливцем не так вже й велика. Єдина відмінність в тому, що боягуз слухає свої страхи і дотримується їх, а сміливець залишає їх в стороні і рухається далі. Сміливець йде в невідоме незважаючи на всі страхи.

10. Ви змінюєтеся кожен момент. Ви  річка. Сьогодні вона тече в одному напрямку і кліматі. Завтра — в іншому. Я жодного разу не бачив одного і того самого обличчя двічі. Воно змінюється. Воно постійно змінюється. Але треба мати проникливі очі, щоб це бачити. Інакше опускається пил, і все стає старим; здається, що все вже було.

Слухайте свідоміше. Пробудіть себе. Коли відчуваєте, що вам набридло, штовхніть себе як слід. Себе, а не іншого. Відкрийте очі. Прокиньтеся. Слухайте знову.

Яка різниця, хто сильніший, хто розумніший, хто красивіше, хто багатший? Адже, в кінцевому підсумку, має значення тільки те, щасливий ти чи ні.

Фото заголовку twitter.com
За матеріалами dobryjlikar.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker