10 корисних трюків з психології

Наш мозок – одна з найскладніших частин організму, що складається з більш ніж ста мільярдів нейронів. Мозок контролює наше тіло, дії, мову і всі інші функції. Але дивно те, що за допомогою ряду трюків ми самі можемо контролювати наш мозок або, точніше, наші думки і дії. Хитрість полягає в тому, щоб знати деякі психологічні методи і правильно їх використовувати.

1. Існує думка, що конспектування лекцій на ноутбуці може підвищити успішність студентів, адже швидкість набору набагато вище, ніж лист від руки. Проте, коли ви пишете вручну, мозок задіює різні види когнітивної обробки інформації, тобто студенти слухають, перетравлюють і підсумовують перед записом, що дає їм більш глибоке розуміння матеріалу.

2. Великі очікування можуть привести до підвищення продуктивності і поліпшення результатів, в той час як більш низькі очікування можуть знизити цей рівень. Це явище називається «ефект Пігмаліона» або «ефект Розенталя». В каліфорнійській початковій школі був проведений експеримент, і, як виявилося, вчителі підсвідомо приділяли більше уваги потенційно більш здібним учням і стимулювали їх успіх. Те ж саме стосується і на робочому місці. Очікування лідера можуть змінити поведінку співробітників і навпаки.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

3. Мислення іноземною мовою може вплинути на наше прийняття рішень, а точніше приймати більш раціональні рішення. Це пов’язано з емоціями, які ми відчуваємо до рідної мови. Коли ми думаємо на ній, ми не можемо позбутися певних емоцій і, отже, мислимо менш логічно. Коли ми обробляємо думки іноземною мовою, відсутність емоційного зв’язку допомагає нам мислити більш чітко і раціонально.

4. Їжа синього кольору у вашому раціоні допомагає у втраті ваги, так як цей колір пригнічує апетит. На жаль він нечасто присутній в продуктах харчування, крім як у чорниці і синьо-фіолетовій картоплі. Тим не менше, якщо ви плануєте худнути, прийміть це до відома.

5. Бесіда вголос із самим собою покращує концентрацію і пам’ять. Такі діалоги – це не ознака божевілля, навпаки, це нормально. В рамках психологічного експерименту учасників попросили прочитати письмові інструкції про себе або вголос. Ті, хто читали вголос, показали кращу концентрацію і продуктивність.

6. Ми часто змушуємо себе ховати свої негативні почуття (гнів, обурення). Однак замість того, щоб придушувати їх, ми повинні спробувати їх прийняти. Це допомагає зберегти наш спокій, призводить до поліпшення психічного здоров’я, робить людину більш емоційно стійкою і знижує тривогу і депресію.

7. Щоденна робота над собою (наприклад, поліпшення постави, зміна вербальної поведінки) поступово покращує самоконтроль. Протилежність самоконтролю – це імпульс. У нашому повсякденному житті настає момент, коли ми починаємо виконувати дії імпульсивно, а це може призвести до небажаних наслідків.

8. Строгі і авторитарні батьки можуть перетворити своїх дітей в впевнених брехунів, бо люди, що бояться говорити правду, схильні брехати, щоб уникнути покарання. Але коли дитина бреше, це не обов’язково поганий знак. Брехня також є ознакою того, що дитина розвиває важливі психологічні навички, може мислити творчо, а також володіти хорошою пам’яттю.

9. Кращий спосіб змусити когось любити вас – це не прагнути надавати йому допомогу, а переконати його допомагати вам. Просити про допомогу люблять далеко не всі, оскільки ми не хочемо виглядати нав’язливими і обтяжуючими. Але згідно психологічного феномену, званим «ефектом Бена Франкліна», в реальності все по-іншому, і людина, яку ви просите про послугу, швидше проймається до вас симпатією.

10. Якщо ви будете насильно змушувати себе підбадьоритися, ви тільки погіршите стан. І навпаки: усвідомлення похмурого настрою і прийняття його як факт і даність може змусити вас почувати себе краще. У Каліфорнійському університеті було проведено дослідження 1300 дорослих людей з метою перевірки взаємозв’язку між емоційним сприйняттям і психічним здоров’ям. У результаті з’ясувалося, що коли людина чинить опір визнанню своїх негативних емоцій, вона відчуває додаткове психологічне напруження. А коли людина приймає ці негативні емоції, вона практично перестає приділяти їм увагу і не турбується про це, а тому більш успішно справляється зі стресом.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close