10 дивних вправ для мозку, які допомагають порозумнішати

© bca.education

Нейробіка — психологічні вправи, що нагадують крос-фітнес для мозку. Роблячи їх вранці, через деякий час ви відчуєте, що ваш мозок працює краще. Систематичне виконання цих вправ стимулює розвиток нових нервових з’єднань в різних зонах мозку, робить нервові клітини більш міцними, сприяє виробленню поживних речовин, які покращують пам’ять. C задоволенням ділимося цими нескладними вправами.

 1. Чистіть зуби неробочою рукою
  Дослідження показали, що використання протилежної півкулі вашого мозку (як у цій вправі) дає результати швидкого та істотного розширення зон кори головного мозку.
  Як робити: чистіть зуби неробочою рукою, а також не забувайте відкривати і використовувати тюбик зубної пасти тією ж рукою.
 2. Приймайте душ із закритими очима
  Тактильні відчуття активізують інші зони головного мозку. Ваші руки помічають те, що неможливо побачити, і посилають про це сигнали вашому мозку.
  Як робити: спробуйте використовувати з органів почуттів тільки дотик (робіть все вкрай обережно, щоб уникнути травм). Відкрийте крани і налаштуйте воду, довіряючи своїм відчуттям. Потім мийтеся з закритими очима.
 3. Міняйте свій звичний ранковий розпорядок
  Дослідження мозку показують, що нові завдання збільшують зони кори головного мозку, фіксуючи збільшення рівня активності головного мозку.
  Як робити: одягніться після сніданку, погуляйте з собакою в новому районі, змініть ваш улюблений канал на ТБ або радіостанцію, їдьте на роботу іншою дорогою.
 4. Перевертайте звичні предмети догори ногами. Буквально
  Коли ви дивитеся на правильно повернені речі, ваша ліва, «вербальна» сторона мозку швидко їх розпізнає і відразу відправляє вашу увагу в інше місце. Коли ви перевертаєте догори ногами, ваша права сторона мозку включається в роботу і намагається розпізнати форму, колір і ставлення незрозумілої йому картинки.
  Як робити: переверніть догори ногами фотографії вашої сім’ї, настінний годинник та календар.
 5. Міняйтеся місцями за столом
  У більшості сімей кожен має своє власне місце за столом, але ваш мозок постійно потребує нового досвіду.
  Як робити: міняйтеся місцями, щоб змінити положення, яке ви займаєте і по-іншому подивитися на кімнату, і людей, і навіть те, як ви дістаєте до перцю і солі.
 6. Вдихайте нові аромати
  Ви, ймовірно, навіть не пам’ятаєте, як «вивчили», що запах кави асоціюється з початком нового дня. Задіяти нові нервові шляху можна, зв’язавши незвичні аромати, наприклад, ванілі, кориці, м’яти, з яким-небудь видом діяльності.
  Як робити: тримайте екстракт свого улюбленого аромату біля ліжка весь тиждень. Відкривайте і вдихайте його, як тільки прокинулися, потім коли вмиваєтеся і одягаєтеся.
 7. Відкривайте вікно машини
  Гіппокампус — частина головного мозку, що відповідає за спогади. Вони будуть більш яскравими, якщо в них беруть участь запахи, звуки та образи.
  Як робити: спробуйте розпізнати нові звуки і запахи на вашому шляху. Відкрите вікно допоможе вам у цьому.
 8. Вивчайте продукти в супермаркеті
  Магазини спроектовані так, щоб найбільш прибуткові товари розташовувалися на рівні очей, тому коли ви отоварюєтесь, ви багато чого не бачите.
  Як робити: зупиніться біля будь-якого ряду в магазині і подивіться на полиці зверху вниз. Якщо ви побачили те, чого раніше не помічали, візьміть це, почитайте склад і подумайте про це. Вам необов’язково це купувати, ви вже порушили свою рутину і придбали новий досвід.
 9. Збільшуйте кількість комунікацій протягом дня
  Наукові дослідження неодноразово доводили, що брак спілкування має серйозний негативний вплив на загальні пізнавальні здібності.
  Як робити: хочете пити? Краще купити напій у продавця в магазині, ніж в апараті. Закінчився бензин? Краще оплатіть чек у касира, ніж карткою в терміналі на вулиці.
 10. Читайте по-різному
  Ми використовуємо різні відділи мозку, коли читаємо самі або слухаємо, коли читаємо вголос або про себе.
  Як робити: читайте вголос вашому співрозмовнику, чергуючи ролі слухача і читача. Якщо ви звикли читати книги, слухайте їх, і навпаки.

Фото заголовку bca.education
За матеріалами bca.education

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close