Паїсій Святогорець: невдячна людина – сумна людина

Людина, яка має всі блага – і матеріальні, і духовні, а вона не дякує Богу, а лише бурчить і нарікає, готує собі місце в пеклі.

Людина, задоволена усім – це людина, яка знає слово вдячність.

— Чому забезпечені люди так часто відчувають страх та сум?

— Якщо перед вами стоїть людина, яка відчуває сильний страх, сум чи печаль, знайте – вона не знає Бога.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Людина роздумує над тим, чим Господь їі обдаровує і просто радіє цим.

Коли людина невдячна – їй нічим не догодиш, вона незадоволена та без приводу нарікає. Наприклад, не хоче вона, щоб світило сонце – починає дути холодний північний вітер. Не хоче тепла – мерзни від холоду!!

— Отче, що ви маєте на увазі?

— А те,  якщо ми не цінуємо того, що нам дає Бог, жаліємося на життя, проклинаємо його – Всевишній посилає нам випробовування. Тепер нам вже не до жартів.

Послухайте мене: той, хто має такі погані нахили до буркотіння та нарікання дістане від Господа такого потиличника, щоб мати змогу ще за життя хоч частково спокутувати провину.

Ну, а якщо Бог вирішить не давати йому такого покарання – справи кепські, адже він буде віддавати борги вже на тому світі.

— Отже, нарікання можуть стати звичкою?

— І стають звичкою, адже одне нарікання породжує інше, перше буркотіння перекликається з наступним. Та людина, яка сіє скарги – пожне скарги, збере страхи. А та, котра сіє благословення, отримає божественну радість та вічне щастя.

Буркотлива людина ніколи не відчує всіх Божих ласк. Саме тому ласка небесна відходить від нього, а натомість приходять спокуси. Вони йдуть за ним назирці і життя летить шкереберть.

Натомість вдячну людину Господь сам випереджує зі своїми дарами.

Невдячність – важкий гріх, який засудив сам Ісус Христос: Хіба не десять очистилось? Де ж дев’ять? (Лк, 17,17) – запитав він прокаженого, що повернувся з подякою. Христос очікував вдячності не для себе, а для них, адже вона стала б, насамперед, їм корисною.

За матерілами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker