Натуральне хутро: носити чи відмовитися – вибір за вами

© krsk.aif.ru

З настанням холодів кожен починає утеплювати себе, як може. Одні мріють про придбання розкішного хутра; інші впевнені, що можливість красиво вийти у світ не вартує життів десятків тварин.

Відмова від носіння хутра – вчинок, який показує наше етичне ставлення до тварин і усвідомлений підхід до споживання. Купуючи хутряні та шкіряні вироби ми спонсоруємо вбивства тварин, що завдає сильної шкоди навколишньому світу.

Міф 1. Ваша відмова від теплої дублянки нікого не рятує

Зпівставте розмір звірка і дорослої людини. Однієї тварини для пошиття явно мало.

Щоб отримати одну шубу, вбивають 100 — 500 білок; 100 — 200 шиншил; близько 140 горностаїв; 40 — 90 соболів; 60 куниць; 50 тхорів або норок; близько 30 опосумів, кішок, бобрів, лисиць, видр, єнотів, ондатр, кроликів або скунсів; 20 собак; 15 рисей або песців; 12 барсуков; 10 тюленів; 5 вовків.

Неважко порахувати, скільки потрібно вбити тварин, щоб одягнути десять жінок.

Міф 2. Хутрові звірі вирощуються в комфортних умовах, і їх смерть безболісна

Для отримання хутра тварин відловлюють капканами, або вирощують на звірофермах.

Якщо говорити про полювання, то згадайте, як виглядає звичайна мишоловка. А тепер уявіть собі капкан. Коли тварина потрапляє в пастку, сталеві зуби, мертвою хваткою змикаються на його лапі (морді, хвості, крилі), дроблячи кістки, м’язи і викликаючи нестерпний біль. В капкані тварина може провести в муках кілька днів, поки за нею не повернеться мисливець.

На звірофермах тварин тримають у підвішеній клітці з гратчастою підлогою, яка ріже їм лапи. Таких умов дотримуються, щоб фекалії падали на землю.

Все своє життя ці тварини проводять в смороді, тісноті і духоті. Одна клітка являє собою споруду з залізних прутів, її розмір не перевищує півметра в довжину. А в такій клітці утримують, як мінімум, двоє тварин.

© nashkiev.ua

Для забою тварин використовують різні методи. Наприклад, пропускання струму через задній прохід або статеві органи. Перебуваючи в повній свідомості, тварини вмирають від серцевого нападу.

Інші методи забою включають отруєння газом, ін’єкції отрути і паралізуючі речовини, перелом шийних хребців або черепа, удушення. Іноді тварин злегка оглушують, і з ще живих здирають шкіру.

Один з найцінніших видів хутра — каракуль. Це хутро молодих ягнят дво- або триденного віку. Особливо цінне є каракульча. Для того, щоб його здобути, використовують зародки вагітних овець. Вівці розрізають живіт, дістається плід, а вже з нього роблять розкішні речі.

В умовах дикої природи норки живуть близько 10 років. На звірофермі самок, які дають потомство, і самців-заплідників тримають до 3 років, після чого тварина йде на забій, так як з-за інтенсивної годівлі у неї «сідає» печінка.

Міф 3. Хутро – це природно

Всупереч частого аргументу з боку адептів хутра, що пропоновані гуманні альтернативи неекологічні, оскільки є синтетичним матеріалом, саме хутряне виробництво завдає великої шкоди екології.

У природі хутро загиблої тварини досить швидко розкладається, тому для його збереження при його виробленні використовується маса токсичних речовин: мінеральні солі, формалін, формальдегід, похідні кам’яновугільної смоли, олії і фарби на основі ціаніду, каустик і т. д.

Міф 4. Хутро – це модно і воно незамінне в морози

Про красу і естетику хутряних виробів можна довго сперечатися. Хутро носили печерні люди, але з однієї причини — у них не було вибору. Ми вже давно і далеко пішли від палеоліту, і трохи дивно і соромно повертатися в минуле.

У сучасному світі завдяки новим розробкам і технологіям, можна знайти альтернативу.

На заміну натуральному хутру прийшли вироби з штучного хутра, еко-шкіри, синтепон, фліс і багато інших технологічних і сучасних матеріалів.

Для парадно-вихідного варіанту шубу запросто можна замінити на елегантне класичне пальто.

Наприклад утеплювач тінсулейт в 1,5 рази тепліший пуху, дуже легкий і тонкий, головна особливість — може витримувати морози до -40, в залежності від своєї щільності.

Зимовий одяг може бути легким, непромокаючим, непродуваємим, дихаючим, таким що зберігає еластичність і м’якість при будь-якому морозі.

Якщо не вірите, то погляньте на парочку перевертачів пінгвінів в Арктиці. Та й взагалі чи часто ви, навіть в кіно, бачили полярників в шубах?

© grist.org

Багато європейських міст і штатів Америки відмовилися від хутряної промисловості, і в цивілізованому світі цей бізнес є пережитком минулого. Багато марок одягу використовують виключно штучне хутро і тільки продукцію не тваринного походження.

В Америці на наступний день після Дня подяки, настає Вільна від хутра п’ятниця (Fur Free Friday). Сотні активістів виходять на вулиці, щоб розповісти людям про жорстокість хутровиробників і доступні гуманні варіанти одягу.

Давайте берегти природу! Тварини — це теж частина населення планети, і теж вимагають гуманного ставлення до себе.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close