Які продукти не варто змішувати з алкоголем

Кожен, кому хоча б раз доводилося випивати на голодний шлунок, знає, що це не найкраща ідея. Однак деякі продукти у поєднанні з алкоголем не тільки не допомагають, а навпаки, посилюють його негативну дію на організм.

Тутка склав для вас список таких продуктів, які не варто поєднувати з випивкою, і на всяк випадок нагадує, що алкоголем не варто зловживати в принципі.

Фастфуд

© wikimedia

Поїдання нездорової їжі саме по собі дає велике навантаження на печінку, а у поєднанні з алкоголем це навантаження подвоюється. Додатково до цього і алкоголь, і фастфуд збільшують вироблення галаніна — нейропептида, який бере участь у контролі харчової поведінки. Галанін, в свою чергу, призводить до підвищеного споживання жирів: саме через нього вас так тягне з’їсти смачний бургер після бурхливого застілля. Таке ось замкнене коло.

Джерела: U.S. National Library of Medicine, Popular Science.

Газовані напої

© depositphotos.com

Проведене в 2013 році американськими вченими дослідження показало, що алкоголь у поєднанні з низькокалорійними напоями призводить до більшої інтоксикації організму, ніж зі звичайною газованою водою. Причиною цього може бути те, що розщеплення цукру, що міститься у солодких напоях, уповільнює процес надходження алкоголю в кров. До речі, це зовсім не робить звичайну колу або фанту більш кращою: надлишки цукру, якого в алкоголі і так з надлишком, ще нікому не йшло на користь.

Джерела: Science Daily, Medical News Today.

Солоні снеки

© depositphotos.com

Коли-небудь замислювалися, чому в барах і ресторанах до пива завжди пропонують солоні закуски типу чіпсів, горішків або картоплі фрі? Відповідь проста: вони викликають спрагу, а це значить, що вам неминуче захочеться випити більше, що, в свою чергу, може призвести до додаткового зневоднення.

Джерело: Australian Dietary Guidelines.

Каву та енергетики

© pexels.com

Алкоголь гнітюче впливає на нервову систему, а напої, що містять кофеїн, стимулюють її, однак це зовсім не означає, що кава і енергетики нейтралізують ефект алкоголю. Насправді вони притупляють відчуття сп’яніння, в результаті чого ви можете переоцінити свої сили і випити набагато більше, ніж варто було б.

Джерела: Medical Express, The Atlantic.

Продукти-діуретики

© goodfreephotos

Алкоголь — діуретик, тобто він прискорює процес виведення рідини з організму і при надмірному споживанні може призвести до зневоднення. Саме тому його не рекомендується вживати разом з іншими продуктами, що володіють схожими властивостями. Крім алкоголю діуретиками також є петрушка, коріандр, імбир, журавлинний морс, деякі овочі і фрукти, а також кава.
Джерела: Medical News Today, My Health Tips.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close