Як зав’язувати шнурки, щоб не боліли ноги

Правильно зашнурованный черевик не спадає, не натирає, рятує від травм і мозолів. Перев’яжіть шнурки, і ходити стане легше.

Як саме вибрати відповідний тип шнурівки, радить Американське суспільство ортопедів.

Звичайний метод перехресної шнурівки підходить всім, і в більшості випадків він оптимальний. Тому перш ніж перев’язувати шнурки, запам’ятайте базові правила, які зроблять взуття зручніше:

Послабте шнурівку перед тим, як взуватися. По-перше, так простіше вставити ногу в черевик. По-друге, так не розбовтаються отвори для шнурків і взуття прослужить довше.
Завжди починайте шнурівку від пальців ніг і підтягуйте шнурки поступово від однієї пари отворів до іншої. Тобто не смикайте за кінці в надії, що так ви швидше затягнете всю ногу. Шнурувати «крок за кроком» довше, зате ви досягнете ідеальної посадки взуття на нозі.
Купуйте взуття, в яких багато отворів для шнурків. Чим їх більше, тим більше варіантів шнурівки і способів зробити взуття зручною.
А якщо у ноги є особливості, спробуйте інші способи.

Вузька стопа

Якщо стопа вузька, намагайтеся вибирати взуття з двома рядами отворів і пропускати шнурки тільки через зовнішній ряд — так простіше затягнути ногу.

Широка стопа

Для широких стоп теж підійдуть черевики з подвійним рядом отворів, але треба використовувати вже внутрішні дірки, щоб залишити більше простору для ноги.

Вузька п’ята і широке плесно

Використовуйте два шнурка. Один просуньте ближче до пальців і зав’яжіть його вільно, а другий вставте в отвори ближче до п’яти і стягніть взуття так, як вам зручно.

Біль у п’ятах

Якщо є проблеми з п’ятами і каблуками, протягуйте шнурки через кожен отвір і стежте, щоб та частина шнурівки, яка знаходиться ближче до пальців, була вільною. А область, яка ближче до п’яти, навпаки, затягніть тугіше.

Коли дійдете до передостаннього отвору, не перехрещуйте шнурки, а відразу протягніть їх в останню з дірок. З кожної сторони з’явиться невелика петля. Тепер перехрестіть шнурки і простягніть їх через цю петлю, потім затягніть і зав’яжіть.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close