Як вижити, якщо ви падаєте з висоти і, здається, що шансів немає

Як ви думаєте, з якої висоти може впасти людина і залишитися живою? Хоча навіть падіння з 1-го поверху може закінчитися дуже погано, югославська стюардеса Весна Вулович примудрилася впасти з висоти 10 кілометрів і вижити, коли її літак розірвався в повітрі в результаті теракту. Вона отримала важкі травми, але потім як ні в чому не бувало знову пішла працювати в авіацію.

Ми вирішили дізнатися, як підвищити шанси на виживання, якщо ви падаєте і здається, що вже ніщо не може врятувати вас.

Тутка знайшов інформацію, яку на всяк випадок варто дізнатися, хоча, звичайно, ми сподіваємося, що вона вам не знадобиться.

Якщо ви падаєте з вікна

  • Поки падаєте, чіпляйтеся за все, що тільки можна. Це розіб’є ваш політ на кілька відрізків і трохи зменшить швидкість. І якщо на вашому шляху виявиться навіс, нехай пластиковий або навіть скляний, то він, хоч і з втратами для вас, але допоможе вам загальмувати.

  • Згідні, це звучить як знущання, але, поки падаєте, не напружуйте м’язи і розслабтеся. При падінні з висоти краще виживають п’яні люди і маленькі діти. По-перше, й ті, і інші не повністю усвідомлюють, що відбувається, по-друге, алкоголь вимикає паніку й розслабляє м’язи. А у дітей ще й кістки набагато м’якіші, ніж у дорослих і їх череп, швидше за все, не розколеться при ударі до землі, а деформується.
  • Зігніть коліна (але не дуже сильно), з’єднаєте ноги разом, щоб землі торкнулися відразу обидві ноги, і постарайтеся приземлитися на носки, щоб амортизувати удар. Ноги ви, швидше за все, зламаєте, але це менше зло в цьому випадку. А ось так робити не треба: випрямити ноги і розставити їх в сторони або виставити одну ногу, думаючи, що так ви збережете другу.

Поки будете летіти, закрийте голову руками. Коли ноги торкнуться асфальту (в гіршому випадку) або землі (це вже краще), ви, швидше за все, злегка відскочите і потім впадете. Так ось, постарайтеся впасти на бік. Руки, які ви раніше склали навколо голови, хоч якось захистять її.

Якщо ви вижили, вам дуже пощастило. Тепер вам варто лежати і чекати допомоги.

Якщо ви падаєте з літака

Падіння з висоти 10 кілометрів займе у вас приблизно 3-6 хвилин, а його швидкість складе 190 км/год. На жаль, шанси на порятунок катастрофічно малі, але спробувати все ж варто.

  • По-перше, майте на увазі, багато людей, яким вдалося врятуватися, сиділи в хвостовій частині літака.
  • Отже, якщо ваш літак, не дай бог, вибухне чи зруйнується в повітрі, спершу ви відчуєте оглушливе ревіння і пекельний холод навколо і почнете падати. На такій висоті дуже мало кисню, тому ви втратите свідомість, але коли ви опинитеся в нижчих шарах атмосфери, вона до вас повернеться.
  • Постарайтеся залізти в крісло або «осідлати» якийсь уламок, це підвищить ваші шанси на порятунок. Ось що розповіла Лариса Савицька, жінка з Росії, яка залишилася живою, впавши з висоти 5 кілометрів.

Крила у Ан-24 відірвало разом з бензобаками і дахом, на той момент я спала. Пам’ятаю страшний удар, опік — температура +25 моментально впала до -30. Крики і свист повітря. Я опинилася в хвостовій частині, мене викинуло в прохід. І тут я згадала один італійський фільм — «Чудеса ще зустрічаються», як героїня рятується в авіакатастрофі, втиснувшись в крісло. Якось я до нього дісталася. Я не сподівалася врятуватися, хотілося тільки померти не боляче. Був зелений спалах і удар. Впала я в тайгу, на березняк — мені знову пощастило.

Лариса Савицька

Тих, хто залишився живим після одиночного вільного польоту, в два рази менше (всього 13), ніж тих, хто падав на землю, зачепившись за якийсь з уламків. Одним з таких людей був військовий льотчик Алан Мегі, який випав з літака, що пролетів 6 кілометрів і вижив, пробивши ногами дах вокзалу. Якщо опинитеся в подібній ситуації, пам’ятайте ці поради:

  • Прийміть позу, в якій падають парашутисти, розправте руки і ноги. Це загальмує падіння.

  • Намагайтеся направити свій політ: щоб рухатися у зворотний бік, зігніть ноги, немов ви хочете торкнутися голови п’ятами. Щоб рухатися праворуч, опустіть праве плече і вигніть тіло вправо.
  • Постарайтеся не попасти у водойму, навіть, якщо добре пірнаєте: з такої висоти ви вдаритесь до води так, ніби це бетон. Направте своє падіння в бік поля, рослинності або чагарнику. Правда, тут є ймовірність, що вас проткне палицею. Оптимальним варіантом був би стіг сіна або сніг.

  • Після того, як ви впадете, почнеться найскладніше — треба буде постаратися залишитися живим і знайти людей. 17-річна Джуліана Кепке вижила в лісах Амазонки, після того, як впала з висоти 3 кілометри. У неї була зламана ключиця, в ранах завелися личинки, а з їжі було всього кілька цукерок, але врешті-решт через 9 днів вона вийшла до людей.

Крім знань, звичайно ж, дуже важливо, щоб вам елементарно пощастило, але, в принципі, якщо ви прочитали цю статтю, можна сказати, що ваші шанси на виживання в подібній ситуації істотно підвищилися.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close