Як почистити чайник від накипу в домашніх умовах

© vidpoviday.com

Як почистити чайник від накипу? Господиням доводиться задаватися цим питанням, щоб вся сім’я пила виключно якісну воду без зайвих домішок, насолоджувалася чистотою смаку свіжого завареного чаю чи кави, і щоб посуд служив надійно і довго залишався чистим. Читай на Тутка поради, як почистити чайник в домашніх умовах різними способами, і вибирай найкращий для себе.

Незалежно від того, яким способом ти кип’ятиш воду – в звичайному чайнику чи електричному – періодично в ньому з’являється накип. Це неприємне явище залежить, перш за все, від якості використовуваної води і розчинених у ній солей, і навіть фільтри не завжди рятують становище. Але, відповідно, і сам накип впливає на якість кип’яченої води, яку ми п’ємо. Крім того, через накип електрочайник швидше ламається, а звичайний чайник разом із ним накопичує багато шкідливих для організму речовин, в тому числі іржу.

І якщо ти дбаєш про здоров’я своєї родини, тебе хвилює питання, як надійно і результативно почистити чайник від накипу. Але пам’ятай, яким би способом очищення від накипу ти не скористалася, після цього обов’язково слід ретельно вимити чайник, 2-3 рази закип’ятити в ньому воду і вилити, щоб позбутися залишків засобу.

  • Як почистити чайник лимонною кислотою

Лимонна кислота – цілком прийнятний засіб чистки як звичайного, так і електричного чайника. Якщо чайник сильно забруднений, розведи лимонну кислоту водою з розрахунку 1 ч. ложка на 1 л води. Налий розчин у чайник і прокип’яти його. Можна обійтися і без кип’ятіння, якщо чистити чайник регулярно, приблизно раз на місяць. Для цього достатньо залити його розчином із лимонною кислотою і залишити на кілька годин, а потім вимити.

  • Як почистити чайник содою

Цей спосіб прийнятний для звичайного металевого або емальованого чайника. Набери в чайник води, поклади 1 ст. ложку соди, закип’яти, зменш вогонь і вари “гримучу суміш” приблизно 30 хвилин. Потім гарненько вимий чайник і кілька разів прокип’яти в ньому чисту воду.

  • Як почистити чайник оцтом

Май на увазі, що оцет не підійде для чищення електрочайника, а ось звичайний звільниться від накипу доволі легко. Харчовий 9%-й оцет розведи водою з розрахунку 100 мл оцту на 1 л води. Влий у чайник, постав на середній вогонь, доведи до кипіння і вари воду з оцтом 5-15 хвилин, в залежності від ступеня забруднення. Накип відставатиме від стінок. Потім гарненько помий чайник.

  • Як почистити чайник “Кока-колою”

Уже стало класикою жанру чистити посуд і сантехніку американським напоєм. За народним відгуками, “Кока-кола” справляється із цим завданням чудово! Вона чистить і накип, і іржу, і інший наліт. До речі, підійде також і інша імпортна надпотужна газована “Фанта” або “Спрайт”, але краще вибирати більш світлу рідину, щоб вона не пофарбувала стінки чайника. Для цього випусти газ із напою, залий чайник, доведи до кипіння і вимий. Але тільки, на жаль, не для електрочайників.

  • Як почистити чайник за допомогою побутової хімії

І, нарешті, можна скористатися спеціальними засобами, величезний асортимент яких пропонується на прилавках магазинів побутової хімії. Уважно читай інструкцію на упаковках, стеж за датами використання, не забувай про запобіжні заходи і обов’язково після обробки посуду ретельно промивай його водою.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close