Як підібрати головний убір за формою обличчя

При виборі осінньо-зимового головного убору вирішальну роль грає не колір і не фасон. Шапка повинна відповідати пропорціям обличчя.

Пропонуємо інструкцію, яка стане в нагоді тим, хто відморожує вуха, тому що впевнений, що шапки йому не личать.

Як визначити форму обличчя

Існують різні способи. Найбільш точний – за допомогою сантиметрової стрічки. Озбройтеся нею і папером з олівцем, щоб записувати результати. Встаньте перед дзеркалом і зробіть чотири виміри.

 1. Ширина чола. Прикладіть сантиметр до центру чола. Початкова точка – над вигином лівої брови, кінцева – над вигином правої (або навпаки, якщо ви лівша).
 2. Ширина обличчя. Виміряйте відстань між вилицями: від виступаючої частини виличної кістки з одного боку до іншого. Зазвичай, ці точки знаходяться під зовнішніми куточками очей.
 3. Довжина лінії підборіддя. Прокладіть сантиметр від кінчика підборіддя до кута щелепи. Помножте отримане значення на два.
 4. Довжина обличчя. Виміряйте відстань від верхньої точки чола у лінії росту волосся до кінчика підборіддя.

Отримані значення зіставте з типовими формами обличчя.

 • Овальне обличчя. Довжина в 1,5 рази більше ширини. Чоло і підборіддя приблизно однакові. Лінія росту волосся і всі кути закруглені.
 • Кругле обличчя. Довжина і ширина приблизно рівні. Підборіддя округле, лінія росту волосся дугоподібна.
 • Прямокутне обличчя (витягнуте). Довжина помітно більша, ніж ширина. Чоло і лінія підборіддя приблизно однакові.
 • Квадратне обличчя. Довжина дорівнює відстані між вилицями (плюс-мінус кілька сантиметрів). Ширина чола і лінія підборіддя майже однакові.
 • Трикутне обличчя ( «сердечко»). Широке чоло і вилиці, але вузьке гостре підборіддя. Лінія росту волосся дугоподібна або серцеподібна.
 • Грушоподібне обличчя. Велика лінія підборіддя і маленьке чоло. Довжина може бути будь-якою.
 • Ромбоподібне обличчя ( «діамант»). Відстань між вилицями помітно більша, ніж лінія чола і підборіддя. Довжина також будь-яка.

Визначившись з формою обличчя, можна вирушати в магазин за шапкою.

Головні убори для овального обличчя

Завдання: не витягати обличчя в довжину.

Завдяки симетричності, овальне обличчя вважається ідеалом. Володарі цієї форми можуть дозволити собі практично всі головні убори – від шапок-шкарпеток до капелюхів. Але краще все ж уникати надто високих шапок з великими помпонами. На овальному обличчі відмінно виглядають асиметричні шапки і моделі, які закривають чоло.

Головні убори для круглого обличчя

Завдання: візуально витягнути обличчя.

Круглолицим протипоказані обтягувальні моделі і головні убори, що закривають чоло. Подовжити обличчя допоможуть високі шапки з великим помпоном, об’ємні, в’язані моделі. Вітаються будь-які вертикальні візерунки. Підійдуть також берети і кепі. Тільки надягати їх краще асиметрично і ні в якому разі не насувати на чоло.

Головні убори для прямокутного обличчя

Завдання: візуально зменшити довжину.

З поставленим завданням впораються моделі, що створюють горизонтальну лінію: заокруглені шапки з об’ємними вилогами, зав’язані наверх вушанки, капелюхи з низькою тулією і широкими полями, а також кашкети. Вони дозволяють заховати чоло і нівелювати витягнутість обличчя.

Головні убори для квадратного обличчя

Завдання: злегка витягнути обличчя і пом’якшити його риси.

Володарям цієї форми не підійдуть хустки і головні убори з великим декором. Відвернути увагу від масивного підборіддя допоможуть моделі з округлим силуетом. Приміряйте шапку-біні, берет або кепі з коротким козирком. Носити їх слід на маківці, не закриваючи чоло. У зимовий період непогано виглядатимуть шапки-вушанки з опущеними вухами, а також креативні моделі з косичками і  помпонами, що звисають.

Головні убори для трикутного обличчя

Завдання: акцентувати увагу на вилицях.

Потрібні шапки, які прикривають чоло. Головне, щоб вони були не надто обтягувальні. Якщо у вас трикутне обличчя, то ваш вибір – капелюхи з невеликими полями, милі шапки з вушками, берети з посадкою на чоло або набік, пухнасті хутряні моделі. Асиметричний крій вітається.

Головні убори для грушоподібного обличчя

Завдання: візуально розширити чоло.

Людям з грушоподібним обличчям на осінь варто придбати капелюх з прямими або піднятими вгору полями. Підійдуть федора, хомбург або дербі. Тулії у них повинні бути ширше лінії підборіддя. Взимку відмінно виглядатимуть шапки грубої в’язки і снуди, якими легко замаскувати масивні вилиці і підкреслити чоло.

Головні убори для ромбоподібного обличчя

Завдання: додати об’єм у верхній частині голови.

Володарям цієї форми обличчя при виборі головного убору необхідно орієнтуватися на ширину скул. Шапки повинні бути не такими ж, а краще трохи ширше них. Підійдуть кепки всіх видів і капелюхи з прямими полями, якщо носити їх, зсунувши набік. Шапки повинні бути об’ємні. Якщо обличчя не дуже витягнуте, можна дозволити собі папахи і інші високі хутряні моделі.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close